PDA

Zobacz pełną wersję : WYBÓR DZIAŁKI



Edyt@B
31-07-2008, 09:31
Mam ogromny problem, może doradzicie mi choć trochę. Chcę kupić działkę - do wyboru mam dwie:
1) jedna położona blisko lasu, spokój, media przechodzą przez skraj działki. Cena wyższa. Nie ma szans żeby była kiedykolwiek kanalizacja. Co do załatwienia wody też trochę problemów ale ma być na jesień. działka od prywatnej osoby. do sklepu, apteki, CPN 3-4 km.
2) działka od urzędu miasta przy ulicy gminnej. Nie ma problemu z mediami. W przeciągu dwóch lat będzie kanalizacja a potem ulica wybrukowana lub asfalt. Działka położona jest blisko głównej drogi ale przy drodze wewnętrznej osiedlowej. Do lasu 30 m. Jedyną uciążliwością może być słyszalny ruch z głównej ulicy (ale nie jest to droga krajowa itp. ruch standardowy). Cena przynajmniej o połowę niższa niż od prywatnej osoby.

I co tu teraz wybrać ???? Proszę o opinię.

jakamila
31-07-2008, 09:44
Ponieważ mam działkę z "problemami" , to na pewno kupiłabym działkę numer 2.

zbigmor
31-07-2008, 09:56
Mam ogromny problem, może doradzicie mi choć trochę. Chcę kupić działkę - do wyboru mam dwie:
1) jedna położona blisko lasu, spokój, media przechodzą przez skraj działki. Cena wyższa. Nie ma szans żeby była kiedykolwiek kanalizacja. Co do załatwienia wody też trochę problemów ale ma być na jesień. działka od prywatnej osoby. do sklepu, apteki, CPN 3-4 km.
2) działka od urzędu miasta przy ulicy gminnej. Nie ma problemu z mediami. W przeciągu dwóch lat będzie kanalizacja a potem ulica wybrukowana lub asfalt. Działka położona jest blisko głównej drogi ale przy drodze wewnętrznej osiedlowej. Do lasu 30 m. Jedyną uciążliwością może być słyszalny ruch z głównej ulicy (ale nie jest to droga krajowa itp. ruch standardowy). Cena przynajmniej o połowę niższa niż od prywatnej osoby.

I co tu teraz wybrać ???? Proszę o opinię.

Wziąłbym działkę nr 2, ale zdecydowanie większą niż nr 1. Można wtedy łatwiej odizolować się od drogi na szpalerem drzew. A większą też dlatego, żeby mieć dodatkowy argument dla tego wyboru. Ważne też jest bezpośrednie sąsiedztwo, o którym nic nie piszesz (oprócz lasu).

Edyt@B
31-07-2008, 10:50
Działka nr 1 jest położona w sąsiedztwie lasu, wkoło nie ma innych domów jak narazie. Natomiast działka nr 2 jest na osiedlu domków jednorodzinnych, gdzie po naszej stronie drogi i za nami jeszcze nikogo nie ma i pewnie długo nie będzie sporo domów ponieważ to mała miejscowość. Wiem, że przy działce nr 2 mam ten komfort, że kupuję od urzędu miasta pewną działkę. Działka nr 1 jest bardziej malowniczo położona natomiast przy działce nr 2 mam komfort że wszystko jest i bez problemu będę mieć prąd wodę gaz telefon i niedługo kanalizację i drogę z prawdziwego zdarzenia.