PDA

Zobacz pełną wersję : optymalna gr.sciany



Jumopol
01-10-2003, 20:53
Prosze o rade w wborze gr.sciany w projekcie mam 36(dom ok.160 m-projekt Manuela) i nie wiem czy dac te 36 plus jakas warstwe ocieplenia z welny,czy cienszy pustak plus tez te osieplenie tak aby wyszlo 36 tak jak zaklada projekt.Sciany maja byc z porothermu,i nie chodzi tu o cene tej sciany tylko o optymalne rozwiazanie.Dzieki i pozdrawiam. :-?

Wakmen
02-10-2003, 10:24
Co to znaczy optymalne rozwiązanie? Według mnie nie ma takiego. Rodzaj ściany możemy wybierać sugerując się ekologią, ceną, modą tradycjami... Wybór jest Twój.

HenoK
02-10-2003, 12:45
Co to znaczy optymalne rozwiązanie? Według mnie nie ma takiego. Rodzaj ściany możemy wybierać sugerując się ekologią, ceną, modą tradycjami... Wybór jest Twój.
Jestem tego samego zdania co Wakmen.

Jumopol
02-10-2003, 19:29
W pytaniu chodzilo mi o taka gr. zeby sciana nie byla za cienka (koszty ogrzewania) i za groba(zjawisko termosu),poza tym budowe bede prowadzil z zagranicy i osobiscie nie moge jej nadzorowac ,chcialbym postawic mor jednowarstwowy ale obawiam sie czy ta sciana bedzie prosta,wiec ewentualna korekte chcialbym zrobic za pomoca welny. W budownictwie jestem totalnym laikiem i kazda odpowiec bedzie mi pomocna.Dziekuje.

nurni
02-10-2003, 20:38
W pytaniu chodzilo mi o taka gr. zeby sciana nie byla za cienka (koszty ogrzewania) i za groba(zjawisko termosu),poza tym budowe bede prowadzil z zagranicy i osobiscie nie moge jej nadzorowac ,chcialbym postawic mor jednowarstwowy ale obawiam sie czy ta sciana bedzie prosta,wiec ewentualna korekte chcialbym zrobic za pomoca welny. W budownictwie jestem totalnym laikiem i kazda odpowiec bedzie mi pomocna.Dziekuje.
Wydaje mi się, że grubośc tu jest nieistotna.
A co będzie jak dasz cegę + 20 cm styropianu - termos murowany a koszty ogrzewanie małe. 10 cm styropianu to, jak dobrze pamiętam, 50 cm muru.
A swoją drogą nie wyobrażam sobie budowy na odległość, bez codziennych "niespodziewanyc" wizyt na budowie z miarką i poziomicą.
Jak chodziłem na budowę do kolegi to poważniej traktowali mnie (bo się wszystkiego czepiałem) niż właściciela/inwestora, który pobłażał wszystkiemu.

remx
02-10-2003, 21:01
Zjawisko termosu zależy raczej od materiału ocieplenia i bywa utożsamiane ze styropianem. Ale jak się wkrótce zorientujesz temat jest dosyć kontrowersyjny i nie tak oczywisty.
Wełna nie jest najlepszym materiałem do korygowania pochyłych ścian ze względu na jej podatność na zginanie.
Jeżeli dodasz ocieplenie (wełna czy styropian) to masz już ścianę dwuwarstwową.
Wielu ludzi buduje w ten sposób (tj ściany dwuwarstwowe) i to jest słuszny kierunek.
Traktuj wełnę jako ocieplenie a nie jako środek na prostowanie ścian.

Jumopol
02-10-2003, 22:16
Dzieki za odpowiedz z ta gr.sciany chodzilo mi tez oto zeby jej nieprzewymiarowac ,ze poprostu na taki domek nie trzeba dawac sciany jak na bunkier,a budowac i tak chce dwuwarstw.tylko ze moj kierownik przekonuje mnie do jednowarstw.36.A jesli chodzi o nadzor z daleka to mysle ze na miejscu moja mama w moim imieniu sie dobrze sprawdzi na bo na fuszerke to jest cieta jak pies,i wspolczuje wykonawcom kontaktu z nia. :D

remx
03-10-2003, 08:12
Z doświadczenia znajomych wiem, że wielu wykonawców lekceważy kobiety. Wyglądało to w ten sposób, że pani inwestor ustalała sobie coś z wykonawcami a oni i tak robili to bezczelnie po swojemu - nie dbając o nic. Poza tym tu jest raczej potrzebna osoba ze znajomością tematu od strony budowlanej a nie od strony estetycznej. Twoja mama nie będzie w stanie NIC skontrolować. Oni potrafią być bardzo przekonujący - jeżeli dane rozwiązanie jest dla nich (niekoniecznie dla ciebie) korzystne.
Mama może oczywiście doglądać budowę, ale proponuję dobrego inspektora nadzoru. Możesz w ten sposób wiele oszczędzić. Pomyśl o kosztach poprawek. Z inspektorami jest z kolei taki problem że podobno niektórzy potrafią się pokumać z robotnikami.

HenoK
03-10-2003, 08:37
Z inspektorami jest z kolei taki problem że podobno niektórzy potrafią się pokumać z robotnikami.
Tak niestety może się zdarzyć z kiepsko opłacanym inspektorem ...

03-10-2003, 09:09
Nie dam gotowej receptury bo jej nie mam. Mogę tylko powiedzieć jak ja to zrobiłem. Mam ścianę 24 gr + 12 cem styropian. Oczywiście że brałem pod uwagę całkowitą grubość muru. Ja nie wyobrażam sobie ścian grubych jak bunkier. Pewnie byłyby problemy z wyglądem okien, parapetami, doświetleniem wnętrza. Przy tym każdemu zależy na cieple. Pustak, gazobeton nie dadzą takiego współczynnika jak warstwa ociepleniowa. Znajomi zrobili mury jednowarstwowe z porotermu 44 cm a potem doszli do wniosku że trzeba to ocieplić i dołożyli 10 cm wełny. Gdzie tu ekonomia!

03-10-2003, 09:13
Nie dam gotowej receptury bo jej nie mam. Mogę tylko powiedzieć jak ja to zrobiłem. Mam ścianę 24 gr + 12 cem styropian. Oczywiście że brałem pod uwagę całkowitą grubość muru. Ja nie wyobrażam sobie ścian grubych jak bunkier. Pewnie byłyby problemy z wyglądem okien, parapetami, doświetleniem wnętrza. Przy tym każdemu zależy na cieple. Pustak, gazobeton nie dadzą takiego współczynnika jak warstwa ociepleniowa. Znajomi zrobili mury jednowarstwowe z porotermu 44 cm a potem doszli do wniosku że trzeba to ocieplić i dołożyli 10 cm wełny. Gdzie tu ekonomia!