PDA

Zobacz pełną wersję : parkieciarze wystąp



radekk
31-07-2008, 14:51
mam sprzeczne opinie co do układania drewna na ogrzewaniu podlogowym, jedni radzą parkiet przemysłowy a inni tylko duoparkiet no i jestem głupi...(nie biorąc oczywiście pod uwagę opini że na podłogówke wogole drewna nie dawać)

pablitoo
31-07-2008, 15:26
Przemysłówka się nie sprawdza - mój znajomy / parkieciarz tak na marginesie / położył sobie w jednej łazience przemysłówkę Lapacho , a w kuchni również przemysłówkę Teak - po zeszłorocznym sezonie grzewczym obydwie podłogi się rozeschły i porobiły się szpary - wcale niemałe ... - na ogrzewaniu podłogowym of kors .

radekk
31-07-2008, 16:07
wybrał mało odpowiednie gatunki drewna to napewno.....najlepsze wla sciwości na podłogówke ma według mnie merbau , jatoba, douusie

civic9
31-07-2008, 16:07
e, co to za parkieciarz, który daje niestabilne lapacho na podłogówkę. pewnie jeszcze pogonił to na wysokie temperatury, bo w łazience lubimy mieć cieplej.

i co bardziej ma się na nią nadawać niż przemysłówka - najmniejsze elementy,często dostępne też w mniejszych grubościach.

a poza tym było:
http://forum.muratordom.pl/jakie-drewno-na-podlogowke,t73593.htm

pablitoo
31-07-2008, 18:13
wybrał mało odpowiednie gatunki drewna to napewno.....najlepsze wla sciwości na podłogówke ma według mnie merbau , jatoba, douusie

I właśnie Teak - chyba najlepszy z nich wszystkich ...
Natomiast Lapacho - owszem - ale miał to położył - na własne ryzyko - zresztą co to za problem dla parkieciarza - wymieni na inny bez problemu ...

Po drugie natomiast Lapacho jest jednak z nich wszystkich najładniejsze - ale to już kwestia gustu ...

:)