PDA

Zobacz pełną wersję : działka na piaskowcu



katiaXX
01-08-2008, 09:12
Witam,
Jesteśmy całkiem nowi na forum : na razie na etapie zdobywania wiadomości i nabywania działki.

Jakoś udało nam się namówić rolnika,żeby sprzedał nam kawałek ziemi, WZ złożone, umowa przedwstępna podpisana, cena nie wysoka (kosztem braku kanalizacji i wody:() , Tuż obok działki naszego sąsiada jest wykopany dół na jakieś dwa metry - całe szczęście nie ma w nim wody więc odbieramy to za dobry znak (300 metrów dalej ludzie musieli zainstalować pompę w piwnicy bo jak pada to ich zalewa).

To co mnie zastanawia to kamienie (piaskowiec) , mniej więcej pół metra pod powierzchnią , zresztą pytałam właściciela po co ten dół , powiedział,że syn się budował i był potrzebny kamień. I teraz się zastanawiam (czytałam post o POS, współzależności jej budowy i rodzaju gleby) jakie takie podłoże ma plusy i minusy ?

Myślę,że może być ciężko np z głębinówką . Czy macie doświadczenia z takim gruntem ?

katiaXX
01-08-2008, 09:17
dodam,że nie jest to lita skała tylko spore i ogromne kamienie - jakby poukładane jedne na drugich warstwami.

jacekp71
05-08-2008, 13:27
dom na skale to brzmi trwale .... ;-)

Trociu
05-08-2008, 13:42
dom na skale to brzmi trwale .... ;-)Tyle tylko że to nie lita skała ;)

CoolaTT
07-08-2008, 21:17
a z tego co mi wiadomo piskowiec to taki kamień który jest używany do produkcji cementu :D Więc powinno byc nieźle. Mieszkasz w świętokrzyskim??

katiaXX
11-08-2008, 21:50
prawie, skąd wiesz >?;)

CoolaTT
12-08-2008, 05:37
Bo chyba tam właśnie sporo tego piaskowca jest :D

szczepek
12-08-2008, 12:31
ja dogrzebałem się do litej skały.

fundamenty pod dom miały być kopane 4 godziny a były kopane 4 dni.

bryła domu musiała się lekko zmienic...

w niektórych pomieszczeniach (kotłownia , gdzie fundament styka się z litą skała , mimo dodatkowej izolacji termicznej i cieplnej, na jednej ścianie wykrapla się woda ( punkt rosy) bo ściana ma stale dużo niżsża temeperaturę niż otoczenie i wystarxczy wysoka wilgotnośc powietrza...

za to moge byc pewnym ze dom stoi wyjątkowo stabilnie...

no i miałem dużo materiału do murków itp

hybris
13-08-2008, 11:20
zamiast budować dom, zarejestruj kopalnie odkrywkową. jak dobrze pójdzie za 2-3 lata wybudujesz sobie dom na lazurowym wybrzeżu