PDA

Zobacz pełną wersję : Kołkować styropian czy nie?



tomekwil
01-08-2008, 12:50
Witam
Jak w temacie, kołkować styropian w domku parterowym (http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/index.php ) czy nie, jedni mówia że tak inni że nie, może tylko narożniki?

jacekp71
01-08-2008, 13:24
sam koszt nieduzy, wiec o kasie nie ma pisac,

o ile wiem, kolkuje sie styropian jesli podloze jest nienosne lub tez plyty beda narazone na sily dzialania wiatru (odsysajace je od sciany) ....

pierwsze w twoim przypadku odpada,
drugie ? nie wiem, wieje tam u was mocno ? ;-))

tomekwil
01-08-2008, 13:57
o kase nie chodzi (kołki to groszowe sprawy), tylko skoro nie trzeba to po co robić tyle dziur w styropianie. A czy wieje? jak wszędzie raz mocniej raz słabiej

jacekp71
01-08-2008, 14:00
domek niewysoki,
jak masz fachowcow co dobrze kleją (grunt, warkocz, placek, siatka prawidlowo, itp.), to nie kolkuj ....

pilot1
01-08-2008, 16:02
ja wym przykołował na twoim miejscu jak nie chodzi o kasę a co do dziur w styropianie po kołkach to chyba nie ucieknie ci dużo ciepła nimi ?

coulignon
01-08-2008, 17:17
producenci systemów dociepleń zalecają kołokowanie poniewaz klej do przyklejania przede wszystkim musi być tani a dopiero potem patrzy sie na jego jakość. To tak na wszelki wypadek gdyby przyszło do głowy w środku sezonu "odchudzić" recepture kleju. Więc jeśli przeraża Ci kołkownie to zrób dwie rzeczy:
- kup tylko klej do przyklejania siatki - przyklej nim styro. ew klej bardzo renomowanego producenta (np Dryvit) W drugim przypadku raczej czeka Cie ogłoszenie upadłości konsumenckiej.
- pokryj około 40% płyty, obowiązkowo dookoła + "placki" środkiem.

I nie musisz kołkować.

NJerzy
01-08-2008, 21:29
Pojawiły się ostatnio na rynku kleje poliuretanowe do styropianu na elewacje, Ceresit CT84 i Tytan EOS. Moim zdaniem likwidują one konieczność kołkowania w domkach jakie budujemy, a mają jeszcze i inne zalety.

pwt
01-08-2008, 22:03
Przy niewysokiej ścianie (parterówka) nie ma potrzeby kołkowania styropianu, o ile masz pewność, że styro był przyklejony prawidłowo.
Jak nie masz sprawdzonego wykonawcy, wbijaj kołki (przynajmniej na 2 -3 warstwach dolnych) - na kołkowaniu wiele nie stracisz, a masz większą gwarancję, że ocieplenie Ci nie spadnie.