PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to bylo ? Wodomierze szeregowo czy równolegle ?



wolo63
01-08-2008, 21:12
Pytanie jak w temacie . Montując wodomierze , jeden ( instalacja wodna do podlewania ogrodu , mycia samochodu } za nim po trójniku drugi mierzący wodę domową .

wolo63
01-08-2008, 21:56
Nie macie wodomierzy??? :roll: :lol:

1950
01-08-2008, 22:00
drugi jedynie jako podlicznik

pablitoo
01-08-2008, 22:00
Ja mam - tylko jeden - więc nie miałem problemu szeregowo czy równolegle ...
Ale widzę że się zaczynasz niecierpliwić - więc odpisuję .

:lol:

jeżyk
01-08-2008, 22:03
Równolegle. Trójnik, przed każdym wodomierzm zawór, za wodomierzem zawór.

jajmar
02-08-2008, 10:46
Zadaj to pytanie swoim "wodociągom" mi kazali zrobić równolegle a teraz maja inne oprogramowanie do rozliczania wody i nowym każa rozbić szeregowo. Poprostu kupili nowy program i sie zmieniło.

andk
02-08-2008, 12:45
Jak to szeregowo? Jeden za drugim na tej samej rurze? Przecież oba będą mierzyć to samo, jaki tu sens. Wodomierz zakładamy tam, gdzie chcemy mierzyć - zasada dotyczy wszystkich rodzajów mierników.

civic9
02-08-2008, 13:29
moje wodociągi też kazały szeregowo tzn. jako podlicznik. tak na telefon, bo właściwie to powiedzieli, że trzeba wystąpić oficjalnie, to oni oficjalnie ustalą jak powinno być :) mam nadzieję, że im się nie zmieni.

Cypek
02-08-2008, 13:59
U mnie też szeregowo jako podlicznik.
Za głównym trójnik i odejście na drugi na ogród.

pablitoo
02-08-2008, 16:37
A u mnie moje wodociągi jak chciałem podłączyć drugi wodomierz jako podlicznik oczywiście do pomiaru wody do podlewania ogrodu - powiedziały mi ze ich to wogóle nie interesuje - mogę sobie nawet pięć dodatkowych wodomierzy podłączyć - dla nich jedyny i najważniejszy jest główny na zasilaniu budynku - i wg jego wskazań będę rozliczany - pozostałe wodomierze ich nie obchodzą ...

:(

Lookita
02-08-2008, 18:32
czyli wiele zalezy od regionu,jak ze wszystkim,rejonizacji tez mialo nie byc....a....

T-rex
02-08-2008, 18:37
A u mnie moje wodociągi jak chciałem podłączyć drugi wodomierz jako podlicznik oczywiście do pomiaru wody do podlewania ogrodu - powiedziały mi ze ich to wogóle nie interesuje - mogę sobie nawet pięć dodatkowych wodomierzy podłączyć - dla nich jedyny i najważniejszy jest główny na zasilaniu budynku - i wg jego wskazań będę rozliczany - pozostałe wodomierze ich nie obchodzą ...

:(

to skoro rozliczają Cię z jednego - to po co ten podlicznik ?

pablitoo
02-08-2008, 19:19
Teraz nie mam jeszcze kanalizy - więc teraz po nic . Ale za rok gmina rozpoczyna jej budowę - jak już będzie to cena wody wzrośnie conajmniej dwukrotnie.
Podlewając ogród naprzykład będę więc płacił i za wodę i za odprowadzenie jej do kanalizacji - a odprowadzał jej nie będę - chciałem więc drugi licznik do pomiaru wody "bez kanalizy" .

civic9
03-08-2008, 01:23
Teraz nie mam jeszcze kanalizy - więc teraz po nic . Ale za rok gmina rozpoczyna jej budowę - jak już będzie to cena wody wzrośnie conajmniej dwukrotnie.
Podlewając ogród naprzykład będę więc płacił i za wodę i za odprowadzenie jej do kanalizacji - a odprowadzał jej nie będę - chciałem więc drugi licznik do pomiaru wody "bez kanalizy" .

no to chyba nie dziwne, że bez kanalizy ich to nie interesuje. czemu by miało interesować. ale jak będzie kanaliza to jak najbardziej - nie tyle cena wody wzrośnie dwukrotnie, co dojdzie opłata za kanalizę. i chyba wszędzie w tej sytuacji można osobno płacić za wodę, osobno za kanalizę i nie koniecznie tyle samo. pewnie o tym wiesz, ale tak napisałeś jakby osobne rozliczanie wody, która nie idzie do kanalizy, nie było u Ciebie możliwe. a o to przecież chodziło pytającemu.