PDA

Zobacz pełną wersję : archeolog



daro31ie
02-08-2008, 14:48
mam pytanie do wtajemniczonych
Ile zaplaciliscie archeologowi za nadzor przy kopaniu fundamentow

pati25
04-08-2008, 16:35
Archeolog załatwiła mi wszystkie formalności .Wraz z pozwolenien na budowe od konserwatora i ona załatwiała podpisanie umowy z muzeum (formalnosci ).
Za to oraz nadzór przy fundamentach 250zł .
Teraz robie wode i kanalize i tez bedzie ona musiła być takze nastepne 250zł

daro31ie
04-08-2008, 18:43
ja mam nadzieje ze bede tylko placil przy wykopach pod fundament domu.
pozdrawiam daro :cry:

M@riusz_Radom
04-08-2008, 18:50
Masz odgórnie narzuconą obecność archeologa ? Jeśli nie, to broń boże nie pakuj się w to, jeszcze coś znajdzie i będziesz miał na działce wykopaliska - i to organizowane na Twój koszt ..

daro31ie
04-08-2008, 19:04
najlepiej znalesc archeologa ktory :wink: i dokona wpisu do ksiazki budowy przy wykopach ze wszystko ok

pati25
05-08-2008, 10:10
No ale wiesz ...jak masz miec archeologa to on musi do dokumentacji wrzucic kilka fotek .Z charakterystycznymi punkatami na twojej działce .
Ja szukałam archeologa (naszczesnie miała go sama sobie znależ ,nie został wyznaczony z urzedu )
I w prost mówiłam ze boje sie ,mam obawy itd itd ze nie daj boze cos wykopią itd idt(specjanie ) by wyczuc jak reaguja na to ...
Szukałam szukałam ....ceny za dzien nadzoru od 250-1000zł ...i znalazłam babkę która odrazu powiedziła ze tam nic nie znajdzie ......Takze na nadzór byłam spokojana bo to tylko formolność

hybris
05-08-2008, 11:56
oj pati, pati, pati - ja na twoim miejscu nawet bym się nie przyznał. juz wiesz, dlaczego ten kraj nigdy nie będzie wielki?

pati25
05-08-2008, 12:22
No co ty.... :D :D :D :lol:
U samego konserwatora zabytków została poinformowana :)Jak szukać archeologa :) :wink: :wink:
W moim wypadku była to tylko formalnosc bo dziłkę mam pod ścisła strefą konserwatora zabytków ,gorzej to wygląda jak na działce posiada sie stanowiska archeologiczne ..wtedy naprawde mozna sie wystraszyc :

daro31ie
05-08-2008, 18:56
oj pati, pati, pati - ja na twoim miejscu nawet bym się nie przyznał. juz wiesz, dlaczego ten kraj nigdy nie będzie wielki?

Smiechu warte.
Moja propozycja jest taka abyc ty naja sobie kilku archeologow do grzebania na twojej dzialce oczywiscie za twoja kase.
odrazu zmienisz zdanie :evil:

hybris
06-08-2008, 07:39
daruś, ty mi nie mów o archeologach na działce i o kosztach. nie musisz.
a porady w stylu: "ja mrugnę oczkiem..." "pani, to się się jakoś załatwi..." spisał Bareja w Alternatywach. z tamtej rzeczywisstości śmieje się przed trelewizorem a z rzeczywistości śmieje się przed monitorem - taka jest różnica.

daro31ie
06-08-2008, 18:39
daruś, ty mi nie mów o archeologach na działce i o kosztach. nie musisz.
a porady w stylu: "ja mrugnę oczkiem..." "pani, to się się jakoś załatwi..." spisał Bareja w Alternatywach. z tamtej rzeczywisstości śmieje się przed trelewizorem a z rzeczywistości śmieje się przed monitorem - taka jest różnica.

Zgadzam sie z Toba tylko dlaczego ja musze placic za czyjes zachcianki.
Zgadzam sie niech szukaja ale za wlasna kase :-?

przemo76
03-04-2009, 12:17
Zgadzam sie z Toba tylko dlaczego ja musze placic za czyjes zachcianki.
Zgadzam sie niech szukaja ale za wlasna kase

daro31ie - bo takie jest prawo - właściciel gruntu/inwestor odpowiada za koszty badań. Zamiast biadolić było sprawdzić przed zakupem działki czy nie ma archeologii i negocjować cenę - ja tak zrobiłem, archeolog sprawdził mi działkę u konserwatora, ten powiedział co i jak i o tyle stargowałem cenę przed zakupem. Osobiście polecam , jak ktoś szuka mogę polecić z czystym sumieniem, służe telefonem

daro31ie
03-04-2009, 19:40
Zgadzam sie z Toba tylko dlaczego ja musze placic za czyjes zachcianki.
Zgadzam sie niech szukaja ale za wlasna kase

daro31ie - bo takie jest prawo - właściciel gruntu/inwestor odpowiada za koszty badań. Zamiast biadolić było sprawdzić przed zakupem działki czy nie ma archeologii i negocjować cenę - ja tak zrobiłem, archeolog sprawdził mi działkę u konserwatora, ten powiedział co i jak i o tyle stargowałem cenę przed zakupem. Osobiście polecam , jak ktoś szuka mogę polecić z czystym sumieniem, służe telefonem

Kolego biadolisz to Ty!
Sprawdzalem dzialke w urzedzie miasta i nie powiedziano mi o tym ze dzialka jest w strefie ochrony. Dostalem nawet wips z pzg i tam tez nie bylo wzmianki dopiero jak zobaczylem pelna wersje na stronie WMiG to bylem w szoku.
A dodajac tylko na marginesie to przepisy odnosnie platnosci za badania sie zmienily
Wiec kto biadoli?

przemo76
04-04-2009, 08:52
Spokojnie nie chciałem nikogo obrazić- napisalem że sprawdzenie działki zleciłem archeologowi, fakt wiedzialem ze ją mam na planach. Napisałes ze przepisy o platnościach sie zmieniły - czeka mniej jeszcze przyjącze wody - mozesz podesłac jakis link? z gory dzieki

beata59
07-04-2009, 13:29
Jak by ktoś potrzebował to mogę polecić archeologa - mazowieckie. Mieliśmy nadzór - czlowiek wszystko za nas załatwił, cena chyba w normie 250 zł

cezary.szymkowiak
23-06-2009, 11:56
Witam

Koszt nadzoru archeologa przy wykopach z przygotowaniem dokumentacji - 800zł - okolice Poznania