PDA

Zobacz pełną wersję : norma budowlana a stolarka okienna



zajac77
03-08-2008, 16:58
Witam wszystkich doświadczonych :)

Odebraliśmy jakiś czas temu mieszkanie i podczas odbioru technicznego nikt na to nie zwrócil uwagi ale teraz dowiedziałem się gdzieś od kogoś i chciałbym u Was uzyskać wiarygodne informację lub dowiedzieć się gdzie mogę to sprawdzić.

Czy jest jakaś norma budowlana, która mówi jaka może być wielkość prześła okiennego tarasowego tzn. wymiary otwieranego wielkiego okna czy ze szprosem czy nie. Interesuje mnie gdzie można znaleźć informację o tym jakie są normy budowlane lub inne regulacje prawne. Obawiam się, że moje otwierane okna 1,2m szerokości bez szprosów ani wzmocnień to zdecydowanie za duże okno i po jakimś czasie mogą się "zwichrować" lub wygiąć.

Bardzo proszę o info - gdzie można szukać porady w tej kwestii lub gdzie szukać wytycznych, norm etc.

Pozdrawiam,
zajac77

margarytka
04-08-2008, 08:56
Poproś dostawcę stolarki okiennej o aprobatę techniczną ( wydawaną przez Instytut Atestacji na podstawie badań ) na takie okno jak Ci dostarczył. W aprobacie znajdziesz wszystko co Cię interesuje.
W przedstawionej aprobacie na końcu jest wykaz firm , którym tę aprobatę się udziela . Jeśli w tym spisie nie ma firmy, która Ci dostarczyła/ wstawiła okna to kiepsko
:cry: