PDA

Zobacz pełną wersję : wełna szklana rozprężanie



AgaZiel
04-08-2008, 10:39
Witam
Jestem na etapie ocieplania poddasza i mam taki problem. Kupiłam wełnę Isoower Uni mata gr. 15 cm i na drugą warstwę 10 cm. Problem jest taki, że 15- stka nie rozpręża się do tej grubości osiąga 12 - 14 cm, z 10 jest podobnie. Po jakim czasie wełna powinna osiągnąć swoją grubość. (podają że po ok 20 minutach, a u mnie leży już drugi dzień) czy mniejsza grubość po rozprężeniu powoduje gorsze parametry cieplne
Miał ktoś podobny problem, będę wdzięczna za odpowiedż
Pozdrawiam
Aga :wink:

kaczorek.
04-08-2008, 11:32
pare razy chwycic... -i ruszać jak byś trzepała pościel ;) i sie rozpręzy z 14 do 15 :lol:

zbigmor
04-08-2008, 14:27
Witam
Jestem na etapie ocieplania poddasza i mam taki problem. Kupiłam wełnę Isoower Uni mata gr. 15 cm i na drugą warstwę 10 cm. Problem jest taki, że 15- stka nie rozpręża się do tej grubości osiąga 12 - 14 cm, z 10 jest podobnie. Po jakim czasie wełna powinna osiągnąć swoją grubość. (podają że po ok 20 minutach, a u mnie leży już drugi dzień) czy mniejsza grubość po rozprężeniu powoduje gorsze parametry cieplne
Miał ktoś podobny problem, będę wdzięczna za odpowiedż
Pozdrawiam
Aga :wink:

Zastosuj się do rady kaczorka..
Mniejsza grubość izolacji to mniejsza grubość izolacji. Po sprężeniu lub rozprężeniu parametry izolacyjne nie zmieniają się drastycznie.

AgaZiel
04-08-2008, 16:26
Dzięki za rady, ja już ją trochę przetrzepałam, ale bez większego efektu,
ogólnie ta wełna jest jakaś taka mało "treściwa " i mało sprężysta, nie utrzymuje się sama między krokwiami. Do ścianek używałam Rockwoola i jest duża różnica, tamta była sztywniejsza, ale Rockwool to wełna skalna i może z tego wynika różnica. :-?

AgaZiel
04-08-2008, 16:40
kaczorek.
Właśnie oglądałam fotki twojego domku, bardzo mi się podoba szczególnie, że mamy taką samą kolorystykę elewacji, okna dąb, dach grafit (u mnie troszkę jaśniejszy) ściany też mam kremowe.
A ocieplałeś też chyba wełną szklaną, o ile dobrze wypatrzyłam.
Pozdr.
Aga :lol: :lol:

kaczorek.
05-08-2008, 07:04
kaczorek.
Właśnie oglądałam fotki twojego domku, bardzo mi się podoba szczególnie, że mamy taką samą kolorystykę elewacji, okna dąb, dach grafit (u mnie troszkę jaśniejszy) ściany też mam kremowe.
A ocieplałeś też chyba wełną szklaną, o ile dobrze wypatrzyłam.
Pozdr.
Aga :lol: :lol:


isover 15 a na niego 10 razem ok 25 cm ;)

dzięki i powodzenia w ocieplaniu !