PDA

Zobacz pełną wersję : Dom Groszka



groszek 3
02-10-2003, 11:55
Witam!
Na razie jesteśmy na etapie budowy, ale zaczyna się już wyłaniać kształt tego domku.
A oto jak wygląda projekt:
Mój projekt (http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3f24dba4e39eb&intra=ee05eed6e7c37b28f2f670569b98863d&crc=583c963a009a78ec86fe0fd9536f2923)

Ciechanka
02-10-2003, 12:55
My budujemy domek wg tego samego projektu - tylko u nas sporo zmian w stosunku do oryginału. Niedługo sfotografuję domek już z dachem- może za tydzień- to prześlę zdjęcia do redakcji.

Teska
10-10-2003, 08:16
Ciechanka-
przeslij szybciutko fotki....ja gdzies za 2 tyg tez przesle nasza Imusie do redakcji :lol:

Teska
10-10-2003, 08:17
Groszek???


dlaczego marzenia scietej??? wybudujecie i zamieszkacie... :lol:

groszek 3
10-10-2003, 09:35
Teska!
Właśnie budujemy, ale do końca jeszcze daleko. Na szczęście mury i dach (z deskowaniem) już stoją. Ciechanka ma lepiej bo jest ze swoimi pracami dalej. Ciekawe czy bardzo nasze domy będą się od siebie róznić po zmianach? :P

Pozdr...Groszek

kodi_gdynia
10-10-2003, 10:31
Groszek - podeślij jakieś fotki. Projekt sympatyczny, choc tanie to to nie jest. Nie chcę Cię straszyć, ale jeszcze trochę kasy bedzie potrzebne.

Pozdrawiam
głowa do góry. Jak mi się udało to Tobie tym bardziej.

groszek 3
10-10-2003, 12:22
Większość zdjęć z budowy mam już zeskanowane i właśnie zakładam album na onecie i myślę iż niedługo będą dostępne.
ps. Jakość nie najlepsza.

Kodi! - dziękuję za pocieszenie :lol: , wychodzę z założenia, że powoli się uda, bez żadnych szaleństw...najważniejsze aby zamieszkać, a potem...praca...praca i praca......

Pozdrawiam..G....

Szadam
10-10-2003, 22:30
Piękny projekt. Przyznaj się tylko jak wykonałeś/aś ścianę kolankową. Bo wydaje mi się że przedstawiony projekt zakłada dość niską ściankę -na oko do 75cm, co przy tym kształcie dachu może skomlikować wnętrza poddasza. Ale za to dom ma elegankie proporcje.

groszek 3
13-10-2003, 08:12
Witam!

Szadam - wszystko wyszło całkiem nieźle, na ściankę kolankową weszły 3 porothermy + murłata i nawet po wykonaniu podłogi (styropian + wylewka) będzie dosyć miejsca i w głowy uderzać się nie powinniśmy.. :D . Dodatkowo dom jest ciut szerszy, także można biegać do woli.... :lol: a i u nas wysokich zbytnio ludzi w rodzinie nie ma, chyba że synek wyrośnie na koszykarza!

Pozdr..Groszek

Iwona G
19-10-2003, 13:31
Domek piękny gratuluję :lol: :lol: :lol:
jak wyglada to mniej więcej cenowo? :wink:
Bardzo rujnuje :) :)
bo kolega cię pocieszył??? :cry:

Szadam
19-10-2003, 17:03
Groszku, 3 porothermy to jest OK. Sam tak mam. :D Nie wiem w jakim stanie zaawansowania jesteście ( forum zabiera cały wolny czas między pracą, budową, czynnościami koniecznymi do życia - co oznacza, że nie wszystko czytam) Jak patrzyłem na rzuty to wygląda mi na to, że na projekcie macie wannę przy ścianie dachowej - skosie. Pokombinujcie, też tak mam i drugi raz bym tak nie zrobił. Nie da się stanąć w wannie mimo, że odsunąłwm ją o 40 cm od ściany kolankowej.

groszek 3
20-10-2003, 12:31
Witam

Iwonko - dziekuję za opinie.
Szadam - dziękuję za uwagi odnośnie wanny, wezmę to pod uwagę. Na razie mamy stan surowy otwarty, więc koszty nie są do końca nam znane, ale chcemy zrobić to min. aby móc się wprowadzić bez żadnych luksusów, cała frajda aby wykańczać potem, tym bardziej że mam ful pomysłów!

pozdr...G

groszek 3
24-10-2003, 07:36
:lol: :lol: :lol:

Szadam
26-10-2003, 13:19
Groszku - domek jest OK Dach widzę - palne deskowanie. Teraz dachówa. Tak wogóle to zamieszczone zdjęcia stanowią prawie pełną dokumentację. Jak patrzę na Twój stan zaawansowania, to rok temu też tak mialem - dzisiaj myślę o przeprowadzce w grudniu. :roll:
Jeszcze raz spojrzałem i uzupełniam wcześniejszą wypowiedź - rok 2002 zakończyłem stanem surowym zamkniętym.

groszek 3
27-10-2003, 08:35
:lol: :lol: :lol:

groszek 3
16-02-2004, 10:33
Naprawiłam to co źle działało - link. Wszystkich zawiedzionych ponownie zapraszam do obejrzenia zdjęć.

PA :lol:

Zielona
17-02-2004, 11:27
Cześć groszek 3
Mamy identyczne emblemaciki. :lol:
http://www.agnieszka.ranek.pl/not4blog/gif/3130.gif
Ok ja zmieniam.
Teraz będzię taki
http://www.agnieszka.ranek.pl/not4blog/gif/3129.gif

A domek masz zgrabniutki. :lol:

AAgnieszk@
14-11-2005, 16:26
Groszku,prosze odezwij sie poniewaz twoj dom pod orzechem jest moim faworytem, jestesmy na etapie kupna dzialki i rozgladamy ie za projektem nurtuje mnie rozwiazanie schodow w domu podorzechem, moze pokazesz jakies zdjecia...

szeryf
15-11-2005, 07:32
Witam

My też budujemy orzeszka z garażem dwustanowiskowym.
Jeżeli chodzi o schody to będą u nas zamontowane za 2 tygodnie.
Ze względu na wygodę zrezygnowaliśmy z zabiegowych i będziemy mieli
z podestem. Niestety podest wychodzi na 1/4 okna, ale może być ładnie.
Jeżeli Będziesz zainteresowana to zdjęcia będą za 2 tygodnie


Pozdrowienia

AAgnieszk@
15-11-2005, 12:01
Wspaniale, czekam na zdjecia schodow, a tymczasem ...ile kosztowal cie dach, bo wydaje mi sie ze chociaz wybierzemy tanszy wariant(blachodachowke) nie bedzie on tani 40 tys.?

szeryf
15-11-2005, 12:26
Musiałbym dokładnie policzyć mam wszystkie wydatki zapisane,
ale z tego co pamiętam różnica między blachodachówką a dachówką
wynosiła coś około 3 tyś ale warto było z dachówki wygląda zupełnie inaczej.
Z tego co pamiętam to:
więźba - 7 000
okna dachowe 6 szt - 4 000
układanie dachu i obróbki - 8 000
dachówka i cała reszta dupereli - 24 000
koszt ustawienia więźby był wliczony w stan surowy czyli fundamenty,
chudziak, ściany,stropy, ścianki działowe poddasza i więźba i wynośił
20 000.

Buduję w Białymstoku więc ceny mogą się różnić.

AAgnieszk@
15-11-2005, 18:16
Ciekawa jestem czy podnosiles scianke kolankowa,w projekcie jest niska bo65cm, co zrobic by zachowac ladne proporcje,a wracajac do tematu kosztow, czy pokrywaja sie one z tymi podanymi przez firme archon - 131 tys.stan sur.zamkniety?

szeryf
16-11-2005, 10:32
Witam

U mnie ścianka kolankowa została podniesiona o 1 pustak czyli 25 cm.
Budynek nie stracił swoich proporcji, ale do pełnego komfortu brakuje
jeszcze jednego pustaczka, mi to nie przeszkadza jest ok.

Co do kosztów to u mnie nijak się nie pokrywają. Całkowity koszt samego budynku planuję zamknąć w kwocie 230 000zł, a stan surowy otwarty kosztował coś pod 100 000 zł. Tylko że bardzo dużo prac zrobiliśmy sami.
No i część materiałów kupiliśmy przed gorączką vatowską.

Co do zmian w projekcie to tak:
- Powiększyliśmy okno kuchenne i w kotłowni na 150X150 (jest super)
-zlikwidowaliśmy jedno okno w kuchni te na przeciwko korytarza
-zamiast dzwi balkonowych w salonie zrobiliśmy potrójne okno
-powiększyliśmy łazienkę dolną kosztem korytarza i kotłowni (teraz ma 180x240)
-kominek wstawiliśmy w róg salonu
-zlikwidowaliśmy parę okien dachowych (zostało 6)
-w garderobie na górze zrobiliśmy przejście do tego pomieszczenia nad schodami wejściowymi (serwerownia tam jest)
-pewnie coś tam jeszcze ale nie przypominam sobie

Pozdrowienia
Pozdrowienia

AAgnieszk@
17-11-2005, 16:59
Witam, dziekuje za wszystkie dotychczasowe - cenne dla mnie wskazowki , ogladam wlasnie ten projekt w katalogu i salon jest ciut maly czy nie laczyles go z pokojem obok, bo my tak pewnie zrobimy, a czy pokoje na gorze sa funkcjonalne?

szeryf
18-11-2005, 12:53
Witam

Jeśli chodzi o salon i pokój to nie łączyliśmy bo w pokoju jest nasza sypialnia. Ale na forum jest użytkownik CIECHANKA, która połączyła i
są nawet zdjęcia.

A na górze pokój na przeciwko łazienki jest moim pokojem komputerowym i jest ok. Pokój na przeciwko klatki schodowej też
jest super. Pokoje nad kuchnią i jadalnią połączyliśmy jako jeden (taki długi wyszedł) i też jest super.

Pozdrowienia

AAgnieszk@
19-11-2005, 17:17
Niezle wykombinowales z tymipokojami na gorze, mnie po polaczeniu salonu z gabinetem pozostana do dyspozycji pokoje na gorze i wszystkie sa mi niezbedne, martwie sie ze dwa obok siebie ktore ty polaczyles sa zbyt male dla dzieci, a moze podniesienie scianki kolankowej znacznie je powiekszy?

groszek 3
08-01-2006, 19:53
Groszku,prosze odezwij sie poniewaz twoj dom pod orzechem jest moim faworytem, jestesmy na etapie kupna dzialki i rozgladamy ie za projektem nurtuje mnie rozwiazanie schodow w domu podorzechem, moze pokazesz jakies zdjecia...

Schody już są :P jeśli jesteś dalej zainteresowana to daj znać, umieszczę je. Jak dla mnie - wyszły super :P

AAgnieszk@
14-01-2006, 13:28
Bardzo chcialabym zobaczyc twoje schody, to by pomoglo mi podjac :) wlasciwa decyzje :) Dziekuje i pozdrawiam Agnieszka

groszek 3
18-01-2006, 18:18
Bardzo chcialabym zobaczyc twoje schody, to by pomoglo mi podjac :) wlasciwa decyzje :) Dziekuje i pozdrawiam Agnieszka

Mam nadzieję że link będzie działał:
Zdjęcia (http://foto.onet.pl/mojalbum/mojalbum.html?id=47706&r=0)

areq
18-01-2006, 18:22
Niestety ale te albumy na onecie czy też wp wymagają logowania więc nie da rady tam wejść "obcemu"....
spróbuj wrzucić zdjęcie na www.fotosik.pl darmowa stronka

groszek 3
18-01-2006, 18:29
Niestety ale te albumy na onecie czy też wp wymagają logowania więc nie da rady tam wejść "obcemu"....
spróbuj wrzucić zdjęcie na www.fotosik.pl darmowa stronka

A nie działa?
Wylogowałam się, sprawdziłam i się niby otwiera.....więc chyba OK :P

areq
18-01-2006, 18:34
U mnie się nie otwiera...:(

groszek 3
18-01-2006, 19:17
Bardzo chcialabym zobaczyc twoje schody, to by pomoglo mi podjac :) wlasciwa decyzje :) Dziekuje i pozdrawiam Agnieszka

Mam nadzieję że link będzie działał:
xxx (http://foto.onet.pl/mojalbum/mojalbum.html?id=47706&r=0)

No teraz już musi działać:
Zdjęcia (http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=47707&grupa=0&kat=2&a=groszek1111)

AAgnieszk@
20-01-2006, 16:25
schody przesliczne, czekam na wiecej zdjec takze tych z zewnatrz, mam jeszcze pytanko na temat kosztow stanu otwartego tzn. przykrycie dachem.Pozdrawiam Agnieszka

groszek 3
23-01-2006, 19:18
schody przesliczne, czekam na wiecej zdjec takze tych z zewnatrz, mam jeszcze pytanko na temat kosztow stanu otwartego tzn. przykrycie dachem.Pozdrawiam Agnieszka

A co dokładnie Cię interesuje?

Dziękuję, mi też się podobają:-)

AAgnieszk@
24-01-2006, 18:29
Mamy zamiar w tym roku wybudowac dom przykryty dachem, bez okien, instalacji... ile nas to bedzie kosztowalo?Serdecznie pozdrawiam i dziekuje Agnieszka.

groszek 3
25-01-2006, 16:33
Mamy zamiar w tym roku wybudowac dom przykryty dachem, bez okien, instalacji... ile nas to bedzie kosztowalo?Serdecznie pozdrawiam i dziekuje Agnieszka.

Hmm.... wiesz mu budowaliśmy na przełomie 2003-2004 stan surowy... teraz jest drożej, ale znów 15% VAT byście sobie odliczyli......a 100000 jak nic Wam stuknie, dużo zależy od użytych materiałów....chociażby dachówka, cementowa dużo taniej nas wyszła niż ceramiczna itd.
Jest to kwota: materiały+robocizna.