PDA

Zobacz pełną wersję : Zwrot zadatku



matts2
04-08-2008, 12:23
Witam wszystkich

Zawowilem 1szt drzwi razem z oscieznica oraz 1szt samego skrzydla wejsciowego oczywiscie z montazem. Umowe podpisalismy dnia 19 czerwca 2008 na umowie jest napisane ze montaz odbedzie sie za okolo 5 tygodni. Do dnia dzisiejszego mija juz 7 tyg. i jak dzwonilem do wykonawcy to mi powiedziano ze mam: cyt. "niestandardowe drzwi :) ( jak mierzylem to sa to standardowe 70cm drzwi i wejsciowe 80tki ) i ze montaz moze odbyc sie najwczesniej za 2 tyg.

wobec czego mam pytanko czy moge od firmy zarzadac zwrotu zaliczki (500zł tyle wplacone) i czy nalezy mi sie tez odszkodowanie w wysokosci zaliczki?????

z gory dziekuje

Trociu
04-08-2008, 13:22
A czy umowa mówi coś o możliwościach przesunięcia montażu?

matts2
04-08-2008, 14:08
Sprzedawce zastrzega sobie prawo do opoznienia dostawy towaru lub wykonania uslugi bez ponoszenia zadnych konsekwencji do 7 dni bez podania przyczyny. W przypadku wykonania uslugi lub opoznienia dostawy powyzej 7 dni. Strony umawiaja sie ze firma xxx wyplaci zamawiajacemu kare umowna w wysokosci 0,1% wartosci zamowienia za kazdy dzien zwloki.

nic wiecej o przesunieciach terminu nie pisze a i jeszcze wyczytalem ze ta firma xxx nie nazwala zaliczki zadatkiem tylko kaucja :( i czy cos to zmienia?

Killer_su
04-08-2008, 15:46
Strony umawiaja sie ze firma xxx wyplaci zamawiajacemu kare umowna w wysokosci 0,1% wartosci zamowienia za kazdy dzien zwloki.

I Ty się na to zgodziłeś???? :o
Aby zwrócili Ci 100% kwoty muszą upłynąć prawie 3 lata!!!!


jeszcze wyczytalem ze ta firma xxx nie nazwala zaliczki zadatkiem tylko kaucja :( i czy cos to zmienia?

I Ty się na to zgodziłeś???? :o
Istnieje możliwość wykazania celowości wpłaty kaucji, ale będziesz prawdopodobnie dochodzić przed sądem uznania tego za zadatek i zwrotu jego dwukrotnej wysokości.

Byszek
05-08-2008, 08:07
Strony umawiaja sie ze firma xxx wyplaci zamawiajacemu kare umowna w wysokosci 0,1% wartosci zamowienia za kazdy dzien zwloki.

I Ty się na to zgodziłeś???? :o
Aby zwrócili Ci 100% kwoty muszą upłynąć prawie 3 lata!!!!


jeszcze wyczytalem ze ta firma xxx nie nazwala zaliczki zadatkiem tylko kaucja :( i czy cos to zmienia?

I Ty się na to zgodziłeś???? :o
Istnieje możliwość wykazania celowości wpłaty kaucji, ale będziesz prawdopodobnie dochodzić przed sądem uznania tego za zadatek i zwrotu jego dwukrotnej wysokości.
kara umowna to nie zwrot wpłaconej kasy tylko forma odszkodowania za opóźnienia :wink:

Killer_su
05-08-2008, 09:30
Owszem.

Trociu
05-08-2008, 09:36
kara umowna to nie zwrot wpłaconej kasy tylko forma odszkodowania za opóźnienia :wink:I należy konsekwentnie o nią walczyć. Mi za opóźnienia we wstawieniu okien wypłacili i dzięki temu miałem na kilka prostych parapetów do pomieszczeń gospodarczych.