PDA

Zobacz pełną wersję : Borysowski - opinie, uwagi, eksploatacja



Albar
04-08-2008, 19:27
Witam!
Podczas budowy domu zainstalowano mi rury i podstawy gniazd Borysowskiego.
Niestety po fakcie się spostrzegłem, że osprzęt jak i same jednostki centralne tej firmy są po prostu drogie. Np. zwykłe gniazdo kosztuje około 200 zł, gdzie w innym systemie np. 50 zł. Owszem firma Borysowski może mi to samo gniazdo sprzedać po 60 zł ale razem z jednostką centralną, które u nich są drogie. Mają bajery do szczęścia nikomu niepotrzebne.
I tu mam pytanie, czy węże innej firmy np. Beam, Vacu Maid, będą pasowały do gniazd Borysowskiego? Będę chyba musiał jednak wyłożyć kasę i je kupić.
Pozdrowienia

niezły
04-08-2008, 21:54
Niestety z Borysowskim zawsze jest problem
Proponuję dwa rozwiązania
Pierwsze mogę sprzedać Ci zestaw Borysowskiego w dobrej cenie
Drugi przerobisz gniazda na zwykłe i kupisz dowolny zestaw gniazd i jednostkę centralną z wężem

www.innegniazdo.odkurzacze.pl

Albar
04-08-2008, 22:33
Dzięki za odpowiedź.
Rozumiem, że do gniazda Borysowskiego podłączę obojętnie jaki wąż innej firmy?
Jeśli możesz to podaj mi na priva cenę za gniazdo Borysowskiego.

civic9
05-08-2008, 08:50
kurna... też padłem ofiarą... ech...

Bigbeat
05-08-2008, 09:52
Dzięki za odpowiedź.
Rozumiem, że do gniazda Borysowskiego podłączę obojętnie jaki wąż innej firmy?
Jeśli możesz to podaj mi na priva cenę za gniazdo Borysowskiego.
Obawiam się, że nie podłączysz :(
Jest różnica w średnicy - 2mm.

Albar
06-08-2008, 00:25
Od instalatora montującego odkurzacze Vacu Maid pożyczyłem gniazdo i udałem się do firmy sprzedającej sprzęt Borysowskiego. Przymierzyłem wąż i okazuje się, że pasuje. Czyli jeden problem rozwiązany. Tylko cena za gniazda Borysowskiego.....

Albar
06-08-2008, 16:15
Pierwsze mogę sprzedać Ci zestaw Borysowskiego w dobrej cenie

Kolego Niezły! Ty żyjesz? :)
Jaka jest cena tych gniazd?

niezły
06-08-2008, 22:44
Poszło na PW

Jarek.P
18-11-2009, 22:28
Oglądałem dziś w Platformie rury do OC, ładne, niebieskie. Na tym samym regale leżał osprzęt (puszki gniazdek itp.) Borysowskiego. Na forum czytam właśnie, że do rur Borysowski pasuje tylko osprzęt Borysowski.I tu pierwsze moje pytanie: znaczy co konkretnie Borysowski ma inne niż wszyscy? Te puszki pod gniazdka? Czy wszystko?

Bo kombinuję, że rura to rura, te mam pod ręką, cena mi pasuje, średnica typowa 50mm, jak do OC. Czy mogę więc dać te rury aż do kolanek podejściowych pod gniazdka, a dopiero przy puszkach się zastanawiać jaki system kupić? Czy dobrze myślę, że same rury, kolanka, trójniki itp będą uniwersalne?

I od razu drugie pytanie: puszki Borysowski są w komplecie z krótkimi kolankami, jednak te są w nie wstawiane tylko na wcisk. Czyto się klei? Czy zostawia tak jak jest? Jak to wygląda przy innych systemach?

J.

romano78
18-11-2009, 23:04
Ja rury i kolanka dawałem borysowskiego natomiast puszki jakiejś innej firmy miały one kawałek rury tak jakby z kielichem w który rura wchodziła na wcisk dość pasownie i z tego względu nie kleiłem.

manieq82
19-11-2009, 23:31
zdaje się że Borysowski ma inną śrendnicę niż inne - znaczy chyba - było kiedyś o tym na forum
radziłbym jednak zaglądnąć na stronę Beam-a albo zajechać do jakiegoś ich punktu - ja za całe orurowanie z puszkami pod tynki wydałem coś koło 400 zł - 4 gniazdka i wyjście do kuchni
także kasa na tym etapie żadna a Baem ma wg. mnie fajniejszą ofertę - i zawsze przed świętami maja promocje - teraz np. jest separator i zestaw garażowy gratis !! :)

a jeśli chodzi o łączenia to w Beamie wszytko jest klejone - na zasadzie mufek - trzyma na amen - wzięłem taką mini puszeczkę i wystarczyło mi :)

Jarek.P
20-11-2009, 20:22
zdaje się że Borysowski ma inną śrendnicę niż inne - znaczy chyba - było kiedyś o tym na forum


No własnie szukałem i nie znalazłem. Rury z Platformy mają Fi50mm, to chyba typowe i w systemie Beama?

J.

grzegorzleg
20-11-2009, 20:47
Rury są 50 jednej i drugiej firmy , ale jednak minimalnie różnią się średnicą. Na niebieskie rury kolana białe z Beama wchodzą z lekkim luzem. Puszki Borysowski nie pasują do gniazd pozostałych firm. Przetestowałem to u siebie( rok 2006)

Jarek.P
20-11-2009, 21:30
Rury są 50 jednej i drugiej firmy , ale jednak minimalnie różnią się średnicą. Na niebieskie rury kolana białe z Beama wchodzą z lekkim luzem. Puszki Borysowski nie pasują do gniazd pozostałych firm. Przetestowałem to u siebie( rok 2006)

Ale czy ten luz jest dyskwalifikujący, czy "da się"?

J.

majar69
20-11-2009, 21:38
Mam rury Borysowski i puszki z beama. Nie chciałam puszek od Borysowskiego bo mają mały wybór gniazd i są drogie. W sklepie firmowym beama kupiłam przejściówki, żeby puszki pasowały.

mr6319
24-02-2010, 22:58
A czy mozecie powiedzieć jak sprawują się Centralne odkurzacze od firmy Borysowski?
Od jednego z miejscowych sprzedawców usłyszałem, że lepszej firmy nie ma...
Jak sie ma ta opinia do rzeczywistości...?
I jak przedstawia się w świetle tej wypowiedzi ogólny zachwyt nad odkurzaczami Beam...?

papuch
03-08-2010, 18:33
No właśnie, mnie też to interesuje - bo mój majster od wod-kan-co-gaz-odkurzacz podał wycenę z Borysowskiego. Czy one są tańsze od Beama czy nie? Bo wycenę mam 3800 + 1000 robocizna. Drogo czy nie?
Sprawdza się ten Borysowski czy nie?

tfor
28-04-2011, 07:58
A czy jak chcę zrobić na razie fragment wylotu to moge użyć rury kanalizacyjnej 50-tki i do niej później dołożyć rurę wylotową, czy muszę juz oryginał używać?

topsim
10-12-2011, 20:04
Posiadam odkurzacz centralny Borysowski TC2 z wyłącznikiem w rączce rury. Po krótkim odkurzaniu odkurzacz wyłącza się normalnie. Po dłuższym (pow. 20 min) odkurzacz chodzi jeszcze około 2 min. tak jakby na wolniejszych obrotach (słabsze ssanie) i co chwile się wyłącza i włącza. Czy jest to normalne działanie ?

KRUSZYNO
28-12-2011, 20:51
nnnnnnnnnnnnnnniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiieeeeeeee eeeeeeee dawaj z nim do serwisu
Posiadam odkurzacz centralny Borysowski TC2 z wyłącznikiem w rączce rury. Po krótkim odkurzaniu odkurzacz wyłącza się normalnie. Po dłuższym (pow. 20 min) odkurzacz chodzi jeszcze około 2 min. tak jakby na wolniejszych obrotach (słabsze ssanie) i co chwile się wyłącza i włącza. Czy jest to normalne działanie ?

sgier
18-02-2013, 18:08
Podnosze temat, czy macie już jakieś opinie na temat jednostek centralnych.
BTW właśnie zamówiłem model TS2 wraz z całym zestawem i orurowaniem.

aleksand
28-02-2013, 13:59
miałem beama i się spalił:) kupiłem borysowskiego i jestem zadowolony :) lepsza filtracja i cenowo nie są drodzy :) teraz jest chyba nawet jakaś promocja na odkurzacze- swój kupiłem niedawno i udało mi się z tej promocji skorzystać :)

aleksand
28-02-2013, 14:14
nnnnnnnnnnnnnnniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiieeeeeeee eeeeeeee dawaj z nim do serwisu

I co było przyczyną ?

jarek79kk
01-03-2013, 20:30
Witam, ja wlasnie dzis otrzymalem jednostke TS2 z osprzetem. Pierwsze wrazenie niespecjalne jesli zwiaze sie je z wydana suma. Co do dzialania i efektywnosci sie nie wypowiem w tym czasie ale zwracajac (pierwsze wrazenie) uwage na wykonanie...sama jednostka jest jeszcze wzgledna choc za ta kwote mozna oczekiwac czegos wiecej, moze czegos bardziej efektownego niz to co dostajemy, ale nie w tym rzecz, ma to przeciez dobrze dzialac a nie wygladac, nie jest to mebel w salonie...i jesli jeszcze na to moge przymknac oko, to na jakosc weza i szczotek a w szczegolnosci szczotek juz nie za bardzo. Tak prostych i niedorobionch szczotek jeszcze nie widzialem, a przerobilem juz zarowno markowe odkurzacze jak i najtansze chinskie egzemplarze kupione na promocji za nawet mniej niz 100zl w markecie spozywczym, jakosc jest zenujaco niska, zwykly odlew, nie "uzbrojony" w kompletenie nic, zadnych obwodek gumowych (wiekszosc szczotek dzis to ma, zapobiega to np obijaniu mebli), czesc dolna zupelnie niczym nie wykonczona, zadnego wlosia, gumy, filcu, nic ! takiego tandetnego wyrobu nie widzialem.
aha...niby to nie klopot w dzisiejszych czasach ale zestaw nie byl nawet wyposazony w kolki montazowe do zawieszenia jednostki centralnej

wieszak na waz...rowniez nic szczegolnego - zwykly wygiety drut zgrzany w 2 miejscach w kolorze czarnym

lepsze wieszaki na rure do odkurzacza oferuja np firmy robiace szafy wnekowe na wymiar, takie cuda jak pokazal mi facet jednej z takich firm moga przycmic caly ten zestaw ktory otrzymalem

w zwiazku z wydana kwota zadowolenie zadne, mam nadzieje ze ulatwi zonie zycie :-)))

nie polecilbym produktu chocby na wzgad estetyczny

aleksand
07-03-2013, 12:29
ja kupiłem model borysowskiego, ale droższy; nie brałem zestawu tylko sam sobie szczotki wybrałem i jestem zadowolony.
Kupiłeś model budżetowy za niską cenę, a oni w ofercie mają duży wybór odkurzaczy jak i szczotek.
a co do odkurzacza- to przy tej filtracji która się chwalą (cyklon) -ciągnie jak wariat- a to jest chyba w tym wszystkim najważniejsze :)
mam go pół roku i jeszcze do kubełka nie zaglądałem :)

Klostt
08-03-2013, 09:15
Witam, ja wlasnie dzis otrzymalem jednostke TS2 z osprzetem. Pierwsze wrazenie niespecjalne jesli zwiaze sie je z wydana suma. Co do dzialania i efektywnosci sie nie wypowiem w tym czasie ale zwracajac (pierwsze wrazenie) uwage na wykonanie...sama jednostka jest jeszcze wzgledna choc za ta kwote mozna oczekiwac czegos wiecej, moze czegos bardziej efektownego niz to co dostajemy, ale nie w tym rzecz, ma to przeciez dobrze dzialac a nie wygladac, nie jest to mebel w salonie...i jesli jeszcze na to moge przymknac oko, to na jakosc weza i szczotek a w szczegolnosci szczotek juz nie za bardzo. Tak prostych i niedorobionch szczotek jeszcze nie widzialem, a przerobilem juz zarowno markowe odkurzacze jak i najtansze chinskie egzemplarze kupione na promocji za nawet mniej niz 100zl w markecie spozywczym, jakosc jest zenujaco niska, zwykly odlew, nie "uzbrojony" w kompletenie nic, zadnych obwodek gumowych (wiekszosc szczotek dzis to ma, zapobiega to np obijaniu mebli), czesc dolna zupelnie niczym nie wykonczona, zadnego wlosia, gumy, filcu, nic ! takiego tandetnego wyrobu nie widzialem.
aha...niby to nie klopot w dzisiejszych czasach ale zestaw nie byl nawet wyposazony w kolki montazowe do zawieszenia jednostki centralnej

wieszak na waz...rowniez nic szczegolnego - zwykly wygiety drut zgrzany w 2 miejscach w kolorze czarnym

lepsze wieszaki na rure do odkurzacza oferuja np firmy robiace szafy wnekowe na wymiar, takie cuda jak pokazal mi facet jednej z takich firm moga przycmic caly ten zestaw ktory otrzymalem

w zwiazku z wydana kwota zadowolenie zadne, mam nadzieje ze ulatwi zonie zycie :-)))

nie polecilbym produktu chocby na wzgad estetyczny


właśnie byłem u jednego dilera na Śląsku i oglądałem ten odkurzacz. z tego co mi tłumaczył to jest to seria ekonomiczna, zawierająca podstawowe szczotki. można też sobie dokupić pozostałe. cenowo wychodzi korzystnie, zwłaszcza że rurki i inne kształtki dają gratis. a co do samego odkurzacza to podciśnienie które daje jest dosyć spore, tłumaczył że to dlatego bo jest cyklon. a co do względów estetycznych- to ma wisieć w piwnicy i pracować, patrzeć na niego nie będę, wolę patrzeć na żonę :rolleyes:

Klostt
08-03-2013, 09:17
może i stary temat, ale go odświeżę. dowiadywałem się o te gniazda borysowskiego to mają modele drogie, po 200 zł, ale są też tańsze gniazda po niecałe 40 zł.

aleksand
08-03-2013, 13:47
no właśnie, TS2 to produkt budżetowy. ma w sobie cyklon, nie ma tylko tyle elektroniki co mają w droższych modelach

jarek79kk
19-03-2013, 18:07
ja rowniez nie bralem zestawu, szczotki byly osobno skompletowane, podalem jakie i wrecz odradzono mi te z zestawu, a to co dostalem to jakis kicz, nie chce m yslec jakiej jakosci sa te ktore mi odradzono !

calosc czyli jednostke (kawalek blachy z silnikiem i filtrem oraz zatrzaskowym kublem) rure z wlacznikiem i szczotki wyceniam nie wiecej jak na 1000 zl i to uwazam juz duza przesada
za kwote 1000zl mozna kupic naprawde wysokiej klasy odkurzacz przenosny

zdecydowalem sie na ten zakup tylko dlatego iz w domu ktory kupilem poprzedni wlasciciel wykonal instalacje wiec ja to dokonczylem bo draznily mnie te puszki w scianach a gipsowac nie chcielem ponownie tego

moja opinia jest taka ze gdybym budowal kolejny dom to NA PEWNO by nie robil odkurzacza centralnego - lub inaczej nie kupilbym borysowskiego

piszecie ze to jednostka niskobudzetowa....drozsze modele roznia sie tym ze maja diodowy wskaznik bledow lub wyswietlacz informujacy o zupelnie nie potrzebnych informacjach

aleksand z tym ciagnieciem jak wariat to nie wiem jaka masz instalacje moze ze 2-3 gniazda ale u mnie rewelacji nie ma, zwykly workowiec z nowym workiem wciagnal by tego borysowskiego w calosci i wyplul z tylu z wielkim hukiem :-)

na prawde obektywnie stwierdzam ze to sprzet nie warty tych pieniedzy

aleksand
22-03-2013, 09:29
dużo też zależy od wykonanej instalacji, czy wszystko jest szczelne. ja akurat po przesiadce z Beama na Borysowskiego poczułem różnicę.
najważniejsze, żeby się borysowski dobrze sprawował :)

Oli123
16-06-2014, 22:17
Montuje odkurzacze 8 lat na beama nigdy klienci nie narzekali dobry produkt za dobrą cenę Vacu maid podobnie co do borysowskiego tragedia zaczęła sie jak wprowadzili nowe modele co prawda cena delikatnie spadła ale jakość poleciała na łeb nie polecam co 2 trafiał mi do serwisu ktory często rozkłada ręce i zrzuca winę na klientów. Teraz montuję Vacuflo i Vario Vac założyłem juz w sumie 16 narazie wszystko dobrze jak cos bedzie sie działo podziele sie info.ps. te pozytywne informacje na temat borysowskiego sądząc po stylu pisma to chyba sami piszą...;-) Chyba muszą miec nuż na gardle?!

Vacu-Maid
19-01-2016, 23:29
Witam, reprezentuje Vacu-Maid i nie zauważyliśmy zwiększonej liczby urządzeń zgłaszanych do serwisu. Natomiast wszystkie reklamacje rozpatrujemy pozytywnie. Prawda jest taka, że nie ma firmy, w której nie zdarzają się awarie. Po to właśnie jest gwarancja, która zabezpiecza kupującego przed ewentualną awarią. Na jedno należy zwracać uwagę, nie wolno odkurzacza zostawić tynkarzom do sprzątania po budowie, bo niestety miał i pył gipsowy może zniszczyć każdy silnik. A te Vacu-Maid montuje naprawdę porządne. Jako jedyni oferujemy systemy Split, które już pracują po 20 lat. Jeśli chodzi o odkurzacze Borysowskiego, pomimo że to konkurencja, są naprawdę spoko :)

Lukasz_Walo
26-02-2016, 13:47
Witam, reprezentuje Vacu-Maid i nie zauważyliśmy zwiększonej liczby urządzeń zgłaszanych do serwisu. Natomiast wszystkie reklamacje rozpatrujemy pozytywnie. Prawda jest taka, że nie ma firmy, w której nie zdarzają się awarie. Po to właśnie jest gwarancja, która zabezpiecza kupującego przed ewentualną awarią. Na jedno należy zwracać uwagę, nie wolno odkurzacza zostawić tynkarzom do sprzątania po budowie, bo niestety miał i pył gipsowy może zniszczyć każdy silnik. A te Vacu-Maid montuje naprawdę porządne. Jako jedyni oferujemy systemy Split, które już pracują po 20 lat. Jeśli chodzi o odkurzacze Borysowskiego, pomimo że to konkurencja, są naprawdę spoko :)

Drogi kolega nie jako jedyni macie jednostki typu Split - wprowadził je Optimus, Aspilusa i Cyclovac w seri HD dla hoteli. Natomiast dwa pierwsze rozwiązania są dla klientów indywidualnych.

Może rozszerzysz co jest takiego spoko w systemie Borysowskiego ?

Psuja się faktycznie wszystkie jednostki ale zasada jest taka - 0 gipsu i płytek oraz sumienne czyszczenie filtrów ( chyba że mamy True Cyclonic) a jednostka pochodzi długie długie lata.

Pozdrawiam