PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D03 Z GARAŻEM pracownia MGPROJEKT



basia010780
05-08-2008, 04:54
Witam wszystkich. Czy ktoś wybudował, buduje lub ma zamiar budować dom D03 z garażem ( mg projekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/d03g/index.php). Interesują mnie koszty budowy oraz wszystkie wady i plusy tego projektu. :D

andsob
03-01-2010, 19:29
Proszę o linki z realizacją projektu z pracowni MG Projekt ''D03 z garażem",
opinie, komentarze, uwagi itp......szukałm na forum ale jakoś bezskutecznie
Dziękuje i pozdr.
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/d03g/index.php

andsob
04-01-2010, 16:15
Proszę o linki z realizacją projektu z pracowni MG Projekt ''D03 z garażem",
opinie, komentarze, uwagi itp......szukałm na forum ale jakoś bezskutecznie
Dziękuje i pozdr.
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/d03g/index.php

yarko
07-02-2010, 15:18
Witam
jak tam poszukiwania?
Ja też jestem zainteresowany tym domem a nawet już mam kupiony ten projekt ale nic nie znalazłem na jego temat. pozdrawiam

andsob
10-02-2010, 18:01
czekam i szukam nadal .......bezskutecznie, ale i tak podoba mi się ten projekt i prawdopodobnie go zakupie. Czy dokonywał Pan jakiś zmian w projekcie czy zakupił pan bez żadnych zmian??
pozdrawiam

yarko
11-02-2010, 21:55
Z tego, co wiem to poprawki do projektu można wykonać w dowolnej chwili, dla tego zakupiłem gotowy taki jak był oryginalnie w pracowni MG Projekt, z tym że wybrałem wariant którego nie ma na stronie internetowej MG a dokładniej chodziło mi o kotłownie do której jest doprowadzony dodatkowy 2 komin do pieca na paliwo stałe tak jak chyba w wersji D z tym że bez lukarn i z przejściem do garażu.
Moje poprawki to przesunięcie ścianki w łazience na dole w stronę okna powiększając ją w ten sposób, A jeśli chodzi o górę to wywaliłem 2 okna w dachu w łazience i pokoju zamieniając je na zwykłe okna w ścianie. (z obawy na bliskość komina z kotłowni. Jeśli będzie to możliwe to myślałem jeszcze nad podniesieniem ścian na piętrze o 1-2 cegły co by zniwelowało sporo skosy od dachu powiększając dużo powierzchnię użytkową.
Chętnie przeczytam inne sugestie pozdrawiam

Pancioo
02-07-2012, 17:38
Hallo hallo buduje ktoś ów dom??????

Elfir
04-07-2012, 16:20
Nie znalazłam wersji z garażem. Jest tylko z wiatą.

Przede wszystkim warto zwiększyć wielkość okien na szczytach. Mogą zastąpić drogie w realizacji lukarny.
W kuchni jest problem z ustawieniem wysokiego sprzętu - lodówki, piekarnika w zabudowie.
W wiatrołapie nie ma miejsca na klasyczną szafę (tam jest max 40 cm - szafa ma 60 cm głębokości). W łazience na dole jest prysznic ale nie ma umywalki!

Polecam przeróbki:
http://images40.fotosik.pl/1687/b69ed9f31df3a40a.jpg

- przesunięte wejście umożliwiające wstawienie szafy w wiatrołapie i korytarzu
- łazienka bez prysznica ale za to z miejscem na umywalkę
- kuchnia z dużą ścianą na wysoką zabudowę (w tym piec na gaz lub PC)

Pancioo
06-02-2014, 19:03
a ja rozwiązałem większość problemów tego projektu, Na dole wejdzie szafa, w kuchni lodówka itp. jestem teraz na etapie stanu surowego zamkniętego:yes:

NEO+
03-09-2014, 16:24
Witam.
W listopadzie 2013r otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie. Podczas budowy zmieniliśmy kilka rzeczy. Wysokość kondygnacji uległa zmianie,w świetle obecnie wynosi 3m. Z lewej strony budynku doprojektowaliśmy wykusz o wymiarach,1m. poza obrys budynku i długości 4m. Drzwi tarasowe oraz przylegające okno zamieniliśmy na duże przesuwne drzwi o długości 3m. W projekcie przy wejściu do budynku są dwa słupy, my jeden przylegający do ściany z garażem zlikwidowaliśmy.Część mieszkalna na poddaszu jest troszkę przymała, zmieniliśmy wysokość ścianki kolankowej,obecnie wynosi 110cm. dzięki czemu sufit nie przytłacza i mamy więcej miejsca nad głową. Nie wybudowaliśmy balkonu,który drogi jest w realizacji,powoduje mostek termiczny i z którego i tak później się nie korzysta!.Drzwi balkonowe zamieniliśmy na dwa duże okna o wymiarach 150cmx150cm. Lukarny tez nie zostały zrealizowane.
Wprowadziliśmy też zmiany w układzie ścianek działowych na poddaszu, ale uważam że w projekcie Amelia tej samej pracowni lepsze są rozwiązania.
Wszystkie poprawki naniosła nam Pani architekt na które otrzymaliśmy ze starostwa stosowne pozwolenie.
Domek jest fajny,pozdrawiam i życzę owocnych realizacji.
278074