PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja akustyczna scianki dzialowej



cesiek
05-08-2008, 09:56
Potrzebuje zrobic izolacje akustyczna istniejacej juz scianki dzialowej (z porothermu). Co najlepiej nadaje sie do tego? Kauczuk? Welna mineralna?

Jedna z firm poleca mi kauczuk + pianka + welna, ale mam wrazenie, ze w przypadku kauczuku placi sie mnostwo pieniedzy za wlasciwosci, ktore nie sa mi potrzebne (izolacja termiczna chociazby)...

NJerzy
05-08-2008, 10:27
Zamiast kauczuku użyj grubej papy.

Trociu
05-08-2008, 13:45
A jakiego typu chcesz izolować dźwięki
Ile masz miejsca
Co jest po jednej i drugiej stronie tej ścianki

cesiek
05-08-2008, 13:52
A jakiego typu chcesz izolować dźwięki
Ile masz miejsca
Co jest po jednej i drugiej stronie tej ścianki

Jedna ze scian to porotherm, ktory (jako ze jest pusty w srodku) idealnie przewodzi rozmowy sasiadow z dolu - mieszkanie w bloku. Druga ze scian - porotherm, ale grubszy, to sciana, w ktorej leci pion wod-kan. Kiedy sasiad z dolu bierze kapiel ja slysze o czym rozmawia z zona.

Takze chodzi o dzwieki, ktore niosa sie "z dolu". Co do miejsca to mysle, ze gora 12-15 cm, ale najlepiej mniej bo mi sie bardzo pokoj zwezy... Czytalem tez cos o systemie "Optima Sonic" albo "Aku-plyta" Isover. Podobno zajmuja tylko 6cm grubosci....

Trociu
05-08-2008, 14:21
Poczytaj
- http://forum.muratordom.pl/wyciszanie-glosow-z-mieszkania-ponizej,t127184.htm
- http://forum.muratordom.pl/grupa-drewnianego-szkieletu,t12551-2580.htm - szukaj frazy "Kronotherm "

cesiek
05-08-2008, 14:28
Poczytaj
- http://forum.muratordom.pl/wyciszanie-glosow-z-mieszkania-ponizej,t127184.htm
- http://forum.muratordom.pl/grupa-drewnianego-szkieletu,t12551-2580.htm - szukaj frazy "Kronotherm "

Dziekuje bardzo!

Trociu
05-08-2008, 14:38
Sprawdź jeszcze czy przez przypadek część dźwięków od sąsiada nie idzie pionem kanalizacyjnym / wentylacyjnym.

nozib
05-08-2008, 14:48
niewiem czy to ci sie przyda ale
kiedys musialem zaizolowac akustycznie
scienke gipsowa pomiedzy hala a pomieszczeniem biurowym
po zapoznaniu sie z tematem zastosowalem
rozne materialy z ktorych kazdy
pochlanial inna czestotliwosc dzwiekow
zastosowalem
plyta g-k,plyta wiorowa,welna,folia alu,karton
wszystko dokladnie umieszczone dodatkowo
pianka poliuretanowa
efekt byl zaskakujaco dobry

cesiek
06-08-2008, 06:13
Sprawdź jeszcze czy przez przypadek część dźwięków od sąsiada nie idzie pionem kanalizacyjnym / wentylacyjnym.

Na 100% dzwieki czesciowo ida pionem wentylacyjnym. To nowy blok z mechaniczna wentylacja. Najpierw byly niesamowite problemy z glosna praca wentylatorow umieszczonych na dachu. Pozniej cos z nimi zrobili, ale dzwiek z mieszkan nizej niesie sie tym metalowym szybem wentylacyjnym (wspolny szyb dla wszystkich mieszkan). W niektorych klatkach developer na skutek protestow zamontowal tlumiki, w mojej niestety nie. Chetnie kupilbym taki tlumik, ale nie wiem nawet, gdzie tego czegos szukac. Poza tym pewnie pomogloby zamontowanie tego u sasiadow, a nie u mnie...

cesiek
06-08-2008, 06:15
niewiem czy to ci sie przyda ale
kiedys musialem zaizolowac akustycznie
scienke gipsowa pomiedzy hala a pomieszczeniem biurowym
po zapoznaniu sie z tematem zastosowalem
rozne materialy z ktorych kazdy
pochlanial inna czestotliwosc dzwiekow
zastosowalem
plyta g-k,plyta wiorowa,welna,folia alu,karton
wszystko dokladnie umieszczone dodatkowo
pianka poliuretanowa
efekt byl zaskakujaco dobry

Dzieki za info. Robiles to sam, czy robila to dla Ciebie jakas firma?

nozib
06-08-2008, 08:43
niewiem czy to ci sie przyda ale
kiedys musialem zaizolowac akustycznie
scienke gipsowa pomiedzy hala a pomieszczeniem biurowym
po zapoznaniu sie z tematem zastosowalem
rozne materialy z ktorych kazdy
pochlanial inna czestotliwosc dzwiekow
zastosowalem
plyta g-k,plyta wiorowa,welna,folia alu,karton
wszystko dokladnie umieszczone dodatkowo
pianka poliuretanowa
efekt byl zaskakujaco dobry

Dzieki za info. Robiles to sam, czy robila to dla Ciebie jakas firma?
tak tak robilem to sam
dodam ze byla to scianka pomiedzy hala drukarni a biurem
gdzie zamontowane byly specjalne drzwi
dzwiekoszczelne wiec mialem porownanie
mozesz rowniesz zastosowac wykladzine dywanowa
taka cieniutka lekko gumowana
wiem ze zblizony material stosowany jest
w studiach nagran/radio

Trociu
06-08-2008, 11:13
Sprawdź jeszcze czy przez przypadek część dźwięków od sąsiada nie idzie pionem kanalizacyjnym / wentylacyjnym.

Na 100% dzwieki czesciowo ida pionem wentylacyjnym. To nowy blok z mechaniczna wentylacja. Najpierw byly niesamowite problemy z glosna praca wentylatorow umieszczonych na dachu. Pozniej cos z nimi zrobili, ale dzwiek z mieszkan nizej niesie sie tym metalowym szybem wentylacyjnym (wspolny szyb dla wszystkich mieszkan). W niektorych klatkach developer na skutek protestow zamontowal tlumiki, w mojej niestety nie. Chetnie kupilbym taki tlumik, ale nie wiem nawet, gdzie tego czegos szukac. Poza tym pewnie pomogloby zamontowanie tego u sasiadow, a nie u mnie...No to też protestuj. Oflaguj się, jakaś pikieta, może głodówka. Co będziesz płacił, jak inni mieli to za darmo.

cesiek
06-08-2008, 11:49
Sprawdź jeszcze czy przez przypadek część dźwięków od sąsiada nie idzie pionem kanalizacyjnym / wentylacyjnym.

Na 100% dzwieki czesciowo ida pionem wentylacyjnym. To nowy blok z mechaniczna wentylacja. Najpierw byly niesamowite problemy z glosna praca wentylatorow umieszczonych na dachu. Pozniej cos z nimi zrobili, ale dzwiek z mieszkan nizej niesie sie tym metalowym szybem wentylacyjnym (wspolny szyb dla wszystkich mieszkan). W niektorych klatkach developer na skutek protestow zamontowal tlumiki, w mojej niestety nie. Chetnie kupilbym taki tlumik, ale nie wiem nawet, gdzie tego czegos szukac. Poza tym pewnie pomogloby zamontowanie tego u sasiadow, a nie u mnie...No to też protestuj. Oflaguj się, jakaś pikieta, może głodówka. Co będziesz płacił, jak inni mieli to za darmo.

Moge zaplacic, zeby tylko miec swiety spokoj :)

Trociu
06-08-2008, 13:18
Moge zaplacic, zeby tylko miec swiety spokoj :)To idź z tym pomysłem do developera. Myślę, że nie będzie miał nic na przeciwko, aby wykonać dla Ciebie taką odpłatną usługę.