PDA

Zobacz pełną wersję : szukam fotki na forum - pomozecie?



edde
05-08-2008, 18:31
w jednym z postów na "wymianie.." ktoś zapuścił fotkę swojego domu, od strony elewacji frontowej, dom o ciemnym dachu (grafit, antracyt itp), ściany piaskowo-żólte, cokół wokół domu oraz obróbki wokół okien (i chyba murek wokół schodów) ciemniejszym żółtym kolorem, jeśli dobrze pamiętam temat chyba dotyczył albo kominów/kominków wentylacyjnych albo obróbek dachu, poszukuje tej fotki aby zonie przedstawić to fajne zestawienie kolorów, odcieni, szukam już kilka dni i za chorobę trafić nie mogę :(
może ktoś z forumowiczów kojarzy ten temat/fotkę, może autor fotki to przeczyta, wdzięczny byłbym za pomoc

justa*
05-08-2008, 19:18
Jak dla mnie, jest to opis domu pablitto, zdjęcia możesz zobaczyć w tym wątku:
http://forum.muratordom.pl/post2651034.htm?highlight=#2651034

pablitoo
05-08-2008, 19:54
Witaj Justa*

Chyba jednak nie chodzi o mój dom - nie przypominam sobie abym na Wymianie ... zamieszczał fotę mojego domu - tylko i wyłącznie w naszym wątku o Orionach no i na Wnętrzach ...

:D

justa*
05-08-2008, 20:34
Ale na wymianie się udzielasz, tak? Tak.
A domek na awatarku pięknie widać. Jeśli to nie o Twój dom chodziło, to bardzo przepraszam autora wątku, że mu tu śmiecę :wink:

edde
05-08-2008, 22:41
justa*
jesteś WIELKA !
palbitoo - a jednak, jest fota na "wymianie", w temacie: http://forum.muratordom.pl/jak-wykonac-polokragle-schody,t134748.htm
tak, to czego szukałem to kolory domu palbitoo, choć avatarek pokazuje inne barwy i początkowo wątpiłem, podany link to fotka z innej perspektywy i to nie był ten obraz z mojej pamięci, ale idąc tym tropem odnalazłem to co mi się miesiąc temu w pamięć wryło:


Ja robiłem schodek wejściowy lany , betonowy - posadowiony na trzech stopach fundamentowych , schodek zbrojony - zbrojenie połączone ze zbrojeniem stóp.

http://img102.imageshack.us/img102/1997/pict58771dr5.jpg

Szalunek robiłem z płyty osb w postaci części wielokąta - potem wylewałem beton - na nastepny dzień beton juz zwiąże ale jest kruchy że mozna go nożem kroić jak masełko - wtedy pościnałem krawędzie wielokata i uformowałem półkolisty kształt .
Zajęło mi to "formowanie" może ze dwie godziny.

pablitoo
06-08-2008, 06:45
Hmmm - a więc jednak - no tak - więc zamieściłem - teraz mi sie przypomniało ...

Skoro sie do czegoś przydało to dobrze :lol:

justa*
06-08-2008, 07:33
eddeBardzo się cieszę, że mogłam pomóc:D

pablitoo jeszcze raz napiszę, że macie pięknego Oriona. Elewacja baaaaaaardzo ładna. Kombinuję podobną, bo też jasną :wink: Jeszcze marzą mi się schody, takie jak Wasze :D

pablitoo
06-08-2008, 07:51
eddeBardzo się cieszę, że mogłam pomóc:D

pablitoo jeszcze raz napiszę, że macie pięknego Oriona. Elewacja baaaaaaardzo ładna. Kombinuję podobną, bo też jasną :wink: Jeszcze marzą mi się schody, takie jak Wasze :D

Służę namiarami na wykonawcę elewacji jak i na wykonawcę schodów :D

justa*
06-08-2008, 08:01
Służę namiarami na wykonawcę elewacji jak i na wykonawcę schodów :D

Wykonawcę schodów znam, niestety cena mnie przeraża. Ale ostatnio znalazłam pewne wyjście. Mój mąż zajmuje się wykończeniówką i twierdził, że u siebie to nie będzie miał czasu nic zrobić. Jednak cały czas uświadamiam go, ile teraz kosztuje w Polsce ułożenie płytek, paneli, ocieplenie poddasza, itp. Trochę go to mobilizuje do samodzielnego wykańczania domu. Ja zamierzam w ten sposób zaoszczędzić na te cudne schody :wink:
Natomiast ekipa od elewacji mała by do mnie ciut daleko :D Może znajdę kogoś w swojej wsi.

sylaS
06-08-2008, 17:01
Służę namiarami na wykonawcę elewacji jak i na wykonawcę schodów :D

Jeśli to mozliwe proszę o napisanie jakie to kolory elewacji i zjakiej firmy.
Super domek. :P
Pozdrawiam

pablitoo
07-08-2008, 07:51
Służę namiarami na wykonawcę elewacji jak i na wykonawcę schodów :D

Jeśli to mozliwe proszę o napisanie jakie to kolory elewacji i zjakiej firmy.
Super domek. :P
Pozdrawiam

Tynk to Armasil firmy KABE , podstawowy kolor F1050 i F1080.

sylaS
10-08-2008, 15:52
Dzieki za informacje:))))

ila66
10-08-2008, 16:03
bardzo ladny ten Orion