PDA

Zobacz pełną wersję : A co, jak wy??cz? pr?d?( bramy gara?owe z nap?dem)



benita72
02-10-2003, 16:11
No właśnie, usłyszałam od znajomego, że bramy z elektrycznym systemem podnoszenia nie można otworzyć ręcznie, bez konieczności rozmontowywania całago mechanizmu. Od razu wyobraziłam sobie sytuację, kiedy spóźniona lecę do pracy :roll: , a tu bumm, wyłaczają prąd, co w naszych warunkach nie zdarza się tak rzadko :evil: i autko zostaje uwięzione w garażu. Czy o to chodziło w tych bajerach, co to niby miały ułatwić życie? A może się mylę?

_ZBYCH_
02-10-2003, 16:45
Bez obaw. Każdy napęd do bramy ma system awaryjnego odblowowania. Może to być linka (standard), korbka (spotykana przy bramach rolowanych) lub łańcuch (przy dużych bramach z napędem bocznym - potykane w garażach wielostanowiskowych).
W napędach bram wjazdowych mamy z reguły kluczyk do ręcznego zwolnienia blokady.

Doki
02-10-2003, 17:34
No tak, ale aby uzyc tych awaryjnych udogodnien, trzeba najpierw wejsc do garazu. A wejscie jest przez brame. :P
Praca nie zajac. Dzwonie i mowie, ze przyjde pozniej, bo nie ma pradu, nastepnie dzwonie po taxi i juz.

Luśka
02-10-2003, 21:05
Ja mam i przy bramie wjazdowej i przy garażowej możliwość uruchomienia "przez kluczyk". Z tego co wiem, każda porządna firma zapewnia opcję otwierania przy braku prądu. I oczywiście nie znaczy to, że każdy może wtedy otworzyć :lol:

_ZBYCH_
02-10-2003, 22:27
No tak, ale aby uzyc tych awaryjnych udogodnien, trzeba najpierw wejsc do garazu. A wejscie jest przez brame. :P
Praca nie zajac. Dzwonie i mowie, ze przyjde pozniej, bo nie ma pradu, nastepnie dzwonie po taxi i juz.

W przypadku standardowych napędów do bram jest rozwiązanie z linką wyprowadzoną do zamka obsadzonego w płacie bramy. Jeśli zabraknie prądu, otwieramy zamek i wyciągamy go na zewnątrz razem z linką odblokowującą napęd. Jeden energiczny ruch i brama jest odblokowana :lol: .
W przypadku bram rolowanych można zastosować (trzeba zastosować) zasilanie awaryjne z UPS-a.

03-10-2003, 11:24
No tak, ale aby uzyc tych awaryjnych udogodnien, trzeba najpierw wejsc do garazu. A wejscie jest przez brame. :P
Praca nie zajac. Dzwonie i mowie, ze przyjde pozniej, bo nie ma pradu, nastepnie dzwonie po taxi i juz.

W przypadku standardowych napędów do bram jest rozwiązanie z linką wyprowadzoną do zamka obsadzonego w płacie bramy. Jeśli zabraknie prądu, otwieramy zamek i wyciągamy go na zewnątrz razem z linką odblokowującą napęd. Jeden energiczny ruch i brama jest odblokowana :lol: .
W przypadku bram rolowanych można zastosować (trzeba zastosować) zasilanie awaryjne z UPS-a.

........dodaj, ze taka przyjemność kosztuje od powiedzmy 600 zł w góre i co 3 - 4 lata wymiana baterii też od powiedzmy 300 zł w górę.
Mam tak uzbrojoną bramę. Kogo nie stać zawsze może zamontować korbę. W rolowanych też.
Riko

Teska
04-10-2003, 09:03
ja mam wejscie do garazu tez i z domku :) w mojej bramie jest sznurek ( hoermann)

_ZBYCH_
05-10-2003, 22:48
No tak, ale aby uzyc tych awaryjnych udogodnien, trzeba najpierw wejsc do garazu. A wejscie jest przez brame. :P
Praca nie zajac. Dzwonie i mowie, ze przyjde pozniej, bo nie ma pradu, nastepnie dzwonie po taxi i juz.

W przypadku standardowych napędów do bram jest rozwiązanie z linką wyprowadzoną do zamka obsadzonego w płacie bramy. Jeśli zabraknie prądu, otwieramy zamek i wyciągamy go na zewnątrz razem z linką odblokowującą napęd. Jeden energiczny ruch i brama jest odblokowana :lol: .
W przypadku bram rolowanych można zastosować (trzeba zastosować) zasilanie awaryjne z UPS-a.

........dodaj, ze taka przyjemność kosztuje od powiedzmy 600 zł w góre i co 3 - 4 lata wymiana baterii też od powiedzmy 300 zł w górę.
Mam tak uzbrojoną bramę. Kogo nie stać zawsze może zamontować korbę. W rolowanych też.
Riko

Nie ma nic za darmo :lol: . Co to jest 600 zł przy ogólnych kosztach budowy :lol:

doro
06-10-2003, 20:02
Z garażem to jeszcze pół biedy bo faktycznie odblokujesz, ale do bramy wjazdowej ( przesuwnej, o dł 4 metry, z wysokich,gęstych sztachet ) montujemy awaryjny akumulator - musi
się otworzyć!

novo...
05-08-2009, 13:06
Najczęsciej masz jakis klucz odsprzęgający i otwierasz ręcznie

zbigmor
05-08-2009, 13:18
Z garażem to jeszcze pół biedy bo faktycznie odblokujesz, ale do bramy wjazdowej ( przesuwnej, o dł 4 metry, z wysokich,gęstych sztachet ) montujemy awaryjny akumulator - musi
się otworzyć!


Bramę wjazdową odblokujesz łatwiej niż garażową bo zawsze masz dostęp (najwyżej przeskoczysz przez płot), a co w przypadku takim jak opisuje Doki? Nie ma wyjścia?

robertsz
05-08-2009, 13:18
Zastosowanie UPS do awaryjnego zasilania bramy to lekkie nieporozumienie.

Wystarczy najprostsza przetwornica napięcia ~100zł i stary lub nowy akumulator samochodowy.
Przy okazji mamy jeszcze spory zapas mocy dla pompki CO i oświetlenia LED w domu.

niktspecjalny
05-08-2009, 13:52
Najczęsciej masz jakis klucz odsprzęgający i otwierasz ręcznie

Myślisz ,że przez 6 lat nie znalazł klucza? :D :D :wink:

slawciol
05-08-2009, 18:19
Napisz jaka brama, Są bramy np Hormann które mają akumulatory w napędzie

novo...
05-08-2009, 20:21
każdy automat da się odblokowac bez prądu

marcin714
05-08-2009, 20:48
Czyli jak mawiał klasyk " nie ma takiej rury której nie można odetkać"

remx
05-08-2009, 21:57
No tak, ale aby uzyc tych awaryjnych udogodnien, trzeba najpierw wejsc do garazu. A wejscie jest przez brame. :P
Praca nie zajac. Dzwonie i mowie, ze przyjde pozniej, bo nie ma pradu, nastepnie dzwonie po taxi i juz.

Ja mam wejście do domu przez drzwi. Specjalnie kazałem je zrobić aby otwierać ręcznie bramę garażową jak zabraknie prądu.

el-ka
05-08-2009, 23:21
Wszystkie bramy jakie znam mają możliwość otworzenia ręcznego i nie jest to szczególnie uciążliwe. Jest to konieczne z powodu bezpieczeństwa - wyobraź sobie, ze utkniesz wewnątrz garażu wolnostojącego lub bez wejścia do domu i wybuchnie pożar, chwyci Cię zawał albo poród (do wyboru :wink: ), a tu prądu niet . :o

raffran
06-08-2009, 09:45
Wszystko sie zgadza, kazdy naped mozna odblokowac i brame otworzyc recznie. Musi byc spelniony jeden warunek, trzeba byc po stronie napedu, czyli wewnatrz garazu.

kolorado
06-08-2009, 11:33
A klamki do bramy nie można zamocować?? :o

zbigmor
06-08-2009, 11:35
A klamki do bramy nie można zamocować?? :o


Jeśli ta klamka będzie odblokowywać napęd to tak pod warunkiem, że ktoś wybuduje układ odblokowujący klamkę gdy korzystamy z napędu. Oczywiście klamka z zamkiem na kluczyk.

kolorado
06-08-2009, 11:42
A klamki do bramy nie można zamocować?? :o

Jeśli ta klamka będzie odblokowywać napęd to tak pod warunkiem, że ktoś wybuduje układ odblokowujący klamkę gdy korzystamy z napędu. Oczywiście klamka z zamkiem na kluczyk.

Mam na myśli nie zwykłą, tylko tak zamontowaną przez producenta. Wydaje mi się że taka klamka spełnia założenia podane przez Ciebie.
Nie jestem pewien, bo klamki nie mam, ale w przeciwnym wypadku byłaby zupełnie bez sensu.

raffran
06-08-2009, 12:05
Klamka z kluczykiem nawet taka zamontowana przez producnta, a moze przede wszystkim taka sluzy do recznego zamykania bramy i ewewntualnego zamykania na klucz. Jezeli napedu bramy nie odblokujesz np.recznie to nic ci po tej klamce nawet jak kluczem ja otworzysz. A jak naped odblokujesz to wtedy za klameczke i do gory.

novo...
07-08-2009, 09:32
tak wygląda element do otwierania bramy garażowej gdy zabraknie prądu i gdy nie ma dojscia do automatu od srodka

http://img256.imageshack.us/img256/7509/26062009.jpg

Montuje się to w bramie , przez otwór mamy dostęp do linki wysprzęgającej której koniec jest przymocowany do tego co na zdęciu

marmax
07-04-2010, 19:47
Najlepszym rozwiązaniem jest wbudowany akumulator w silnik, z tego co pamiętam napędy somfy mają możliwość założenia akumulatora, który otworzy i zamknie bramę przy braku prądu do 10 razy, koszt chyba ok 150 zł.