PDA

Zobacz pełną wersję : inspektor nadzoru- zatrudniasz??



izat
06-08-2008, 07:46
ciekawi mnie ile z Was zatrudniało IN na budowach :)
UWAGA:
głosując na TAK, proszę o głosowanie osób, które na własne życzenie zatrudniły inspektora, a nie zostały do tego zobligowane przez przepisy

jacekp71
06-08-2008, 14:55
w mojej sytuacji nie byl potrzebny ....

mikolayi
06-08-2008, 15:11
inspektor to idealny sposób na wydanie nadmiaru pieniędzy...

retrofood
06-08-2008, 17:55
na takich budowach kierbud doskonale pełni ta rolę. Tyle, że trzeba od niego wymagać tego przed podpisaniem umowy.

pierwek
07-08-2008, 06:37
kierbud nie jest od pilnowania budowy tylko od odbioru pewnych jej etapów. Wymagać to sobie od niego można... :lol: - no chyba że dostanie za to ekstra kasę...

mikolayi
07-08-2008, 08:01
kierbud nie jest od pilnowania budowy tylko od odbioru pewnych jej etapów. Wymagać to sobie od niego można... :lol: - no chyba że dostanie za to ekstra kasę...

kierownik JEST od pilnowania budowy... inna sprawa, że przy domkach większość inwestorów płaci mu wyłącznie za wypisanie dziennika, znam budowy, gdzie kierownik nigdy na nich nawet nie był, ba nie wiedział w jakiej okolicy jest budowa, do której wypisuje dziennik...

pierwek
07-08-2008, 10:35
kierbud nie jest od pilnowania budowy w takim zakresie jak powinien zrobić to inspektor nadzoru inwestorskiego - KB odpowiada za to żeby dom się nie zawalił i żeby na budowie nie było wypadku. a to czy ściana jest trochę krzywa albo dach będzie przeciekał to kierbudowi nic do tego.

mikolayi
07-08-2008, 10:43
kierbud nie jest od pilnowania budowy w takim zakresie jak powinien zrobić to inspektor nadzoru inwestorskiego - KB odpowiada za to żeby dom się nie zawalił i żeby na budowie nie było wypadku. a to czy ściana jest trochę krzywa albo dach będzie przeciekał to kierbudowi nic do tego.
a czy ja napisalem, ze jest od pilnowania w zakresie obowiazków inspektora ?

kierownik JEST od pilnowania budowy a w jakim zakresie to zainteresowani przeczytają w prawie budowlanym
"Do podstawowych obowiązków kierownika budowy należy:
...i kierowanie budową obiektu budowlanego w sposób zgodny z projektem i
pozwoleniem na budowę, przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, oraz
przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy"
TO JEST PILNOWANIE budowy

ZW
07-08-2008, 10:52
Na mojej małej budowie mój kierownik niezależny od ekip był też doradcą technicznym i kimś w rodzaju inspektora. Niespecjalnie widzę zajęcie dla inspektora "dedykowanego", co innego może na dużych budowach.

pierwek
07-08-2008, 13:43
a czy ja napisalem, ze jest od pilnowania w zakresie obowiazków inspektora ?

wtrącasz się miedzy wódkę a zakąskę a potem odwracasz kota ogonem.
może Ci to umknęło ale wątek dotyczy inspektora nadzoru inwestorskiego

mikolayi
07-08-2008, 13:44
oddaję pola Twoim oczywistym oczywistosciom...
pozdrawiam

Ps. A propos kierbuda, nie ja o kierbudach zacząłem...

bartolinka
08-08-2008, 20:59
Zatrudniliśmy inspektora; powód był jeden, ale bardzo istotny - kierownikiem budowy był pan zatrudniony przez wykonawcę.
Obiektywizmu kierownika w ocenie prac "swojej" ekipy nie spodziewaliśmy się; inspektor świetnie punktował wszystkie błędy i problemy, na które kierownik mówił: "łeee, nie jest źle". Każda istotna czynność na budowie w zasadzie nie odbyła się bez udziału inspektora; to jedne z lepiej wydanych pieniędzy.

pozdrawiam,
bartolinka

Ushi
11-08-2008, 06:51
Myśmy zatrudnili Inspektora Nadzoru. Powód prosty - wymóg pozwolenia na budowę, rejon szkód górniczych. Najciekawsze jest to, że w życiu tego człowieka jeszcze na oczy nie widziałem. :o Na szczęście Kierownik poprawnie wywiązuje się ze swoich obowiązków, a i ekipa dobrze sobie radzi.

Aleksandra M05a
12-08-2008, 11:51
Nie zatrudniliśmy inspektora, bo szkoda nam było kasy i nie wydawało się nam to konieczne. Sami pilnowaliśmy budowy, ale trochę zdrowia nas to kosztowało.

izat
14-08-2008, 20:33
zapraszam do głosowania

aka-jonek
16-08-2008, 11:08
My także zostaliśmy zobligowani zapisem w pozwoleniu na budowę do zatrudnienia inspektora nadzoru inwestorskiego...
aka

izat
16-08-2008, 12:04
powinnam była dodać opcję w ankiecie dla osób, które zostały zobligowane do zatrudnienia IN
mnie interesuje ściśle, kto SAM, na własne życzenie zatrudnił IN
ehhh

dankaf
17-08-2008, 15:41
NIE

gawel
17-08-2008, 20:29
NIE

Iza a skąd takiepytanie ? :o

izat
08-09-2008, 18:59
podnoszę :)

izat
10-09-2008, 23:46
czy tylko 25 osób z forum buduje domy????? :(

pazook
11-09-2008, 10:04
Ja zatrudniłem kierbuda, który patrzy czy ściana prosta, czy wymiary się trzymają i nie widzę u mnie roboty dla inspektora.
Natomiast jeśli bym miał kierbuda ze strony wykonawcy na pewno zatrudniłbym inspektora.

Ela_i_Maciek
13-09-2008, 21:59
Zatrudniłem dla świętego spokoju. Koszt w skali budowy ŻADEN, a nerwów dużo mniej. Jak ma się dwóch ludzi, którym można zrobić koło pióra, jak zawalą sprawę (utrata uprawnień zaboli), to lepiej wzajemnie się kontrolują. I o to właśnie chodziło.

Kontrola najwyższą formą zaufania ;)

M

patka
16-09-2008, 13:06
my mamy kierbuda w roli inspektora, jak na razie super

Inka-1
16-09-2008, 17:23
nie zatrudniliśmy, a żałuję, bo nie miałabym takich kłopotów, które mamy. Pomimo tego, że umowa i wynagrodzenie kierownika budowy było takie, jak dla inspektora nadzoru, to teraz gdy pojawiły się problemy, on zasłania się prawem budowlanym, za co innego bowiem odpowiada kierownik budowy, a za co innego inspektor nadzoru.

izat
22-09-2008, 20:28
nie zatrudniliśmy, a żałuję, bo nie miałabym takich kłopotów, które mamy. Pomimo tego, że umowa i wynagrodzenie kierownika budowy było takie, jak dla inspektora nadzoru, to teraz gdy pojawiły się problemy, on zasłania się prawem budowlanym, za co innego bowiem odpowiada kierownik budowy, a za co innego inspektor nadzoru.
nie rób sobie wyrzutów
niekoniecznie mając inspektora uniknęłabyś problemów
to loteria

BOMAN
23-09-2008, 16:29
My będziemy zatrudniać inspektora ponieważ każda z ekip wykonawczych będzie miała własnego kierownika budowy. Fundamenty i pokrycie docelowe dachu - jedna ekipa, ściany drewniane i dach - druga ekipa. Nie wiem jeszcze jak będzie z wykończeniówką - to potem zobaczymy.

Bogdan

mikolayi
23-09-2008, 18:00
My będziemy zatrudniać inspektora ponieważ każda z ekip wykonawczych będzie miała własnego kierownika budowy. Fundamenty i pokrycie docelowe dachu - jedna ekipa, ściany drewniane i dach - druga ekipa. Nie wiem jeszcze jak będzie z wykończeniówką - to potem zobaczymy.

Bogdan


EEE, kierownika to na budowie będziesz mieć jednego wpisanego do dziennika. Ekipy to sobie mogą mieć majstrów, nawet inżynierów budowy, ale wara im od wpisywania się do Twojego dziennika

BOMAN
24-09-2008, 12:01
Tak? Nie wiedziałem. Dobra, może być i tak. :o :lol: :roll:

Bogdan

Margoth*
24-09-2008, 12:48
A ja pomyliłam inspektora nadzoru z kierownikiem budowy i zafałszowałam wyniki, buuuuuuuuuuuuuuu! Nie zatrudniam inspektora, tylko kierbuda!!!!

izat
03-10-2008, 14:50
A ja pomyliłam inspektora nadzoru z kierownikiem budowy i zafałszowałam wyniki, buuuuuuuuuuuuuuu! Nie zatrudniam inspektora, tylko kierbuda!!!!

cała ankieta do niczego ..... ten się pomylił, ten musiał :evil:

jarod69
07-10-2008, 08:23
ojciec który ma uprawnienia m.in. wykonawcze był kerownikiem budowy a ja inspektorem nadzoru inwestorskiego (też mam uprawnienia) a ponieważ robiłem to za darmo dla siebie więc nie wiem co mam kliknąć... :)