PDA

Zobacz pełną wersję : Podział działki,przepisanie,itp....



fiki201
06-08-2008, 19:29
Witam,

mam kilka pytań, na które mam nadzieję otrzymam tutaj pomocne odpowiedzi :)

Fakty:
1/Mój tata ma działkę na współwpłasność ze swoją siostrą
2/Działka ma ponad 1000 m w papierach,ale fizycznie jest podzielona na pół siatką
3/Wniosek o podział złożony w gminie ale wstrzymaliśmy całą procedurę do momentu otrzymanania pozwolenia na budowę (stwierdziliśmy,że łatwiej będzie otrzymać pozwolenie na budowę)
4/Inwestorem budowy jestem ja z mężem
5/Przepisanie działki na obecną chwilę się nam nie opłaca gdyż ojciec jako właściciel nie płaci podatku przy podziale z siostrą.Ja jako dalsza rodzina płacę spory podatek :(

Pytania:
1/Jeśli warunki zabudowy oraz inne dokumenty, które już mamy załatwione dotyczą działki jako calości, z 2 właścicielami (ojciec+ciotka), o jednym numerze, to czy jeśli dokonamy podziału przed budową (gdy już otrzymamy pozwolenie na budowę), możemy donieść dokumenty ze zmianą właściciela (czyli ja),z nowym numerem ew., z inną wielkością niż w dotychczasowych dokumentach? Czy też od początku musimy przechodzić całą papierologię od jakiegoś etapu czy może od początku? Zdaje mi się, że byłby to bezsens ale tu liczę na Waszą podpowiedź...
2/Kiedy najlepiej dokonać podziału? Nie ukrywam, że chciałabym zacząć budowę już na swojej działce.

Dziękuję z góry za pomoc i jeśli coś niejasno napisałam to oczywiście z chęcią wytłumaczę wszelkie wątpliwe kwestie.