PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór szamba - prośba o pomoc



Elcia84
06-08-2008, 20:39
Kochani,

W najbliższym czasie planuję zakupić i zamontować szambo żelbetonowe o pojemności 10 m3. Czy możecie mi polecić jakieś konkretne firmy, które mają w swojej ofercie takie szamba i zajmują się także dowozem i montażem?

tres34
07-08-2008, 08:38
Nie wiem kobieto, nigdy firma mnie nie interesowala. Wymurowalem sam szambo 3 x wieksze. 2 dni roboty, a koszty mialem mniejsze 2-krotnie.




Kochani,

W najbliższym czasie planuję zakupić i zamontować szambo żelbetonowe o pojemności 10 m3. Czy możecie mi polecić jakieś konkretne firmy, które mają w swojej ofercie takie szamba i zajmują się także dowozem i montażem?

opell
07-08-2008, 09:19
Witaj masz adres firmy koło Radomia którzy robią szamba w dobrej cenie transport i montaż: www.salexpol.pl Są godni polecenia. Pozdrawiam

jacekot
07-08-2008, 10:06
Nie wiem kobieto, nigdy firma mnie nie interesowala. Wymurowalem sam szambo 3 x wieksze. 2 dni roboty, a koszty mialem mniejsze 2-krotnie.




Kochani,

W najbliższym czasie planuję zakupić i zamontować szambo żelbetonowe o pojemności 10 m3. Czy możecie mi polecić jakieś konkretne firmy, które mają w swojej ofercie takie szamba i zajmują się także dowozem i montażem?

30m3 szambo - ty to masz potrzeby !!!!!!!!!!!!

jacekot
07-08-2008, 10:07
Witaj masz adres firmy koło Radomia którzy robią szamba w dobrej cenie transport i montaż: www.salexpol.pl Są godni polecenia. Pozdrawiam

ja też mam od nich szmbo i mogę ich polecić

Trociu
07-08-2008, 10:14
Witaj masz adres firmy koło Radomia którzy robią szamba w dobrej cenie transport i montaż: www.salexpol.pl Są godni polecenia. PozdrawiamZgadza się - szamb jak już kilkakrnotnie pisałem na forum szukaj w okolicach Radomia. Jest szansa, że wyjdzie Ci wszystko taniej aniżeli kupowane wTwojej okolicy. Tylko ewentualnie musisz poczekać / zorganizować transport łączony kilku szamb w jedną okolicę

Elcia84
07-08-2008, 11:11
Nie wiem kobieto, nigdy firma mnie nie interesowala. Wymurowalem sam szambo 3 x wieksze. 2 dni roboty, a koszty mialem mniejsze 2-krotnie.[/quote]

Aha, problem jest w tym, że na szambo do 10 m3 nie trzeba mieć pozwolenia tylko jest na zgłoszenie, dodatkowo właśnie takie mam na planie i nie mogę tego zmienić - znaczy mogę ale musiałabym wszystkie projekty robić na nowo a to mi się nie opłaca. Poza tym mi nie ma kto tego szamba wybudować, więc muszę zamówić firmę która to wykona. Poza tym takie szambo dla dwóch osób mi wystarczy.
Aha, a czy mógłbyś napisać ile mniej więcej Cię to kosztowało? Sam to robiłeś? Czy jacyś robotnicy? A co z próbą szczelności??

Elcia84
07-08-2008, 11:16
A czy ktoś ma szambo firmy Probud http://szambo.probud.pl/
Czy wiecie coś na ten temat?

tres34
07-08-2008, 11:23
Wtedy gdy ja robilem szambo, gotowe o poj. 10m3 kosztowalo 3tys. Swoje 30m3 zrobilem na 1,5tys. Murowal moj ojciec i pomagal mu gosciu.
Proba szczelnosci? Polozona jest folia. Z czasem na pewno przegryza ja krety i inne takie stwory.
Z czasem tez uszczelnia sie samo (zamula).
Niektorzy twierdza ze to duze szambo. Mam wielka dziale, wielki dom, nie chce oprozniac co chwile jak moje sasiadziki.
Poza tym jeszcze nie musze.




Nie wiem kobieto, nigdy firma mnie nie interesowala. Wymurowalem sam szambo 3 x wieksze. 2 dni roboty, a koszty mialem mniejsze 2-krotnie.

Aha, problem jest w tym, że na szambo do 10 m3 nie trzeba mieć pozwolenia tylko jest na zgłoszenie, dodatkowo właśnie takie mam na planie i nie mogę tego zmienić - znaczy mogę ale musiałabym wszystkie projekty robić na nowo a to mi się nie opłaca. Poza tym mi nie ma kto tego szamba wybudować, więc muszę zamówić firmę która to wykona. Poza tym takie szambo dla dwóch osób mi wystarczy.
Aha, a czy mógłbyś napisać ile mniej więcej Cię to kosztowało? Sam to robiłeś? Czy jacyś robotnicy? A co z próbą szczelności??[/quote]

Trociu
07-08-2008, 13:20
Niektorzy twierdza ze to duze szambo. Mam wielka dziale, wielki dom, nie chce oprozniac co chwile jak moje sasiadziki.
Hmm - a jaką pojemność ma szambiarka obsługująca Twój teren. Nie spotkałem się jeszcze z takimi dużymi. Więc suma sumarum nie będzie miało znaczenia, czy masz 10m3 czy 30m3 (zakładając największa mi znaną szambiarkę 10m3), bo i tak co 10m3 bedzie trzeba ją opróżniać, lub jednorazowo zamawiać 3 szambiarki.

Szymon_J
07-08-2008, 13:25
Tres34 - a kiedy budowales to szambo?

Trociu
07-08-2008, 13:32
A czy ktoś ma szambo firmy Probud http://szambo.probud.pl/
Czy wiecie coś na ten temat?Z tego co słyszałem to też spoko firma. Ale o ile pamiętam, oni mają firmowo wlot rury kanalizacyjnej zrobiony i kupując u nich szambo musisz mieć pewność, że się wpasujesz w ten wlot. Ja ze względu na brak możliwości głębokiego zakopania szamba brałem szambo bez "dedykowanego" wlotu i wykonałem przyłącze tam gdzie wyszła mi rura.

tres34
07-08-2008, 13:38
Przed tzw. boom-em budowlanym.


Tres34 - a kiedy budowales to szambo?

jacekot
07-08-2008, 14:04
ja kupowałem w zeszłym roku 2x5 przelewowe i płaciłem z dowozem z Radomia do Łodzi coś około 2 czy 2,5 tyś ( w tym dodatkowo dwie zbrojone najazdowe płyty )

Szymon_J
07-08-2008, 14:30
Przed tzw. boom-em budowlanym.


Tres34 - a kiedy budowales to szambo?

Poltorej roku uzywania i 30m3 jeszcze nie zapelnione - chyba dlatego proba szczelnosci nie byla konieczna, wynik mozna przewiedziec.

mikolayi
07-08-2008, 14:36
Aha, problem jest w tym, że na szambo do 10 m3 nie trzeba mieć pozwolenia tylko jest na zgłoszenie,

a to od kiedy ?

jacekot
07-08-2008, 15:16
Przed tzw. boom-em budowlanym.


Tres34 - a kiedy budowales to szambo?

Poltorej roku uzywania i 30m3 jeszcze nie zapelnione - chyba dlatego proba szczelnosci nie byla konieczna, wynik mozna przewiedziec.


przy normalnej eksploatacji 30m szambo powinno się zapełnić w ciągu 3 miesięcy , jeśli to jest 1,5 roku to na pewno jest nie szczelne

Szymon_J
07-08-2008, 15:21
Wiesz...


Mam wielka dziale, wielki dom, nie chce oprozniac co chwile jak moje sasiadziki.

M@riusz_Radom
07-08-2008, 15:25
Może tres ma POŚ ? Bo w to, że ktoś produkuje 30m3 ścieków co półtora roku to można między bajki włożyć. Z drugiej strony, jeśli jest faktycznie nieszczelne, to faceta który ma wielką działkę z wielkim domem chyba stać na to, aby zainwestować kilka tysięcy PLN w szczelny zbiornik i kilkaset PLN co kilka miesięcy na opróżnienie go ? Po co fundować sobie i sąsiadom taki chlew ? Dobrze, że mają wodę z wodociągu... OBY mieli ....

tres34
08-08-2008, 09:46
Jakie to niestworzone rzeczy ludzie wypisuja na moj temat jak nie wiedza o co chodzi. W tym szambie jest juz sporo ale jeszcze nie pelno bo mamy 2 domy i w tym mieszkamy od czasu do czasu. No i co teraz? Latwo sprawdzic kto wyszedl na idiote bo probowal byc glupiomadry. Z litosci nie wymienie do nick'u.

Szymon_J
08-08-2008, 11:50
Bez komentarza...

escape
08-08-2008, 12:12
Wracając do zadanego pytania.....
my poczatkowo mielismy zakupic w salexpol ....ale jeszcze taniej kupilismy w Konradobet z Jedliska,transport łaczony czekalismy ok 1,5 tygodnia... panowie przyjechali zamontowali wręczyli atest i pojechali zdjecia z montazu w naszym dzienniku

jacekot
08-08-2008, 14:02
Jakie to niestworzone rzeczy ludzie wypisuja na moj temat jak nie wiedza o co chodzi. W tym szambie jest juz sporo ale jeszcze nie pelno bo mamy 2 domy i w tym mieszkamy od czasu do czasu. No i co teraz? Latwo sprawdzic kto wyszedl na idiote bo probowal byc glupiomadry. Z litosci nie wymienie do nick'u.

skoro wyszedłem wg Tres jak wyszedłem

to nie prawda ze Tres ma duży dom , dużą działkę i duże szambo

on ma

dwa domy ( w tym na pewno jeden duży) , dużą działę i duże szambo ( nie do końca pełne )

mario1976
08-08-2008, 14:04
Nie wiem kobieto, nigdy firma mnie nie interesowala. Wymurowalem sam szambo 3 x wieksze. 2 dni roboty, a koszty mialem mniejsze 2-krotnie.

Aha, problem jest w tym, że na szambo do 10 m3 nie trzeba mieć pozwolenia tylko jest na zgłoszenie, dodatkowo właśnie takie mam na planie i nie mogę tego zmienić - znaczy mogę ale musiałabym wszystkie projekty robić na nowo a to mi się nie opłaca. Poza tym mi nie ma kto tego szamba wybudować, więc muszę zamówić firmę która to wykona. Poza tym takie szambo dla dwóch osób mi wystarczy.
Aha, a czy mógłbyś napisać ile mniej więcej Cię to kosztowało? Sam to robiłeś? Czy jacyś robotnicy? A co z próbą szczelności??

No straszna komlikacja :wink: Zadzowń do pierwszej lepszej firmy oferującej np szamba 12m3 i zapytaj ile metrów szamba widnieje na papierach, które Ci dostarczają.

Elcia84
08-08-2008, 14:29
Wracając do zadanego pytania.....
my poczatkowo mielismy zakupic w salexpol ....ale jeszcze taniej kupilismy w Konradobet z Jedliska,transport łaczony czekalismy ok 1,5 tygodnia... panowie przyjechali zamontowali wręczyli atest i pojechali zdjecia z montazu w naszym dzienniku

Przejrzałam Twoje wpisy w dzienniku, które dotyczą szamba i mam takie pytanie. Napisałeś tam, że wykop ma 2 metry głębokości, a szambo 1,5 metra, płyta 15 cm, to daje 165 cm czyli szambo będzie pod ziemią 35 cm.W takim razie na jakiej wysokości masz tą dziurę w którą wchodzi rura ściekowa? Jaki masz spadek tej rury od domu do szamba??
Pytam bo mi hydraulik doradził tak: z domu rura ściekowa wychodzi mi jakieś 60 cm pod ziemią, szambo będzie zamontowane jakieś 15 metrów dalej i hydraulik powiedział, żeby szambo było tak wkopane aby ten otwór do której będzie podłączona rura ściekowa znajdował się od 80 cm do 100 cm pod ziemią, aby tą rurę można zamontować ze spadkiem - wydaje mi się to bardzo sensowne.

pablitoo
08-08-2008, 14:36
Aha, problem jest w tym, że na szambo do 10 m3 nie trzeba mieć pozwolenia tylko jest na zgłoszenie, dodatkowo właśnie takie mam na planie i nie mogę tego zmienić(...)

Ja mam szambo 12m3 i żadnego pozwolenia nie robiłem - samo zgłoszenie i oświadczenie kierbuda o szczelności zbiornika / ja jeszcze dołożyłem atest / .
Podczas odbioru budynku w PINB nie miałem żadnych problemów.

escape
08-08-2008, 14:37
Witaj pojecia niemam na jakiej wysokosci mamy podłaczenie poniewaz robił je mój maż i niebyło mnie podczas montazu tej rury....wiem ze napewno rura jest ze spadkiem,szambo mamy ok 5-6 m od domu ile dokładnie dam ci znać jak podpytam wieczorem mojego małża ....u nas bedzie jeszcze naworzona czarna ziemia wiec te głebokości jeszcze sie zmienia...

pablitoo
08-08-2008, 14:38
A czy ktoś ma szambo firmy Probud http://szambo.probud.pl/
Czy wiecie coś na ten temat?Z tego co słyszałem to też spoko firma. Ale o ile pamiętam, oni mają firmowo wlot rury kanalizacyjnej zrobiony i kupując u nich szambo musisz mieć pewność, że się wpasujesz w ten wlot. Ja ze względu na brak możliwości głębokiego zakopania szamba brałem szambo bez "dedykowanego" wlotu i wykonałem przyłącze tam gdzie wyszła mi rura.

Ja mam od nich szambo - 12m3 - polecam tę firmę - żadnych problemów .

pablitoo
08-08-2008, 14:40
(...)

No straszna komlikacja :wink: Zadzowń do pierwszej lepszej firmy oferującej np szamba 12m3 i zapytaj ile metrów szamba widnieje na papierach, które Ci dostarczają.

U mnie szambo z PROBUDu - na ateście jak i na fakturze widnieje : pojemność 12m3.

Elcia84
11-08-2008, 12:43
Dziękuję wszystkim za porady i informację.
Dzisiaj zadzwoniłam do dwóch firm: Probud i Sałexpol i postanowiłam podzielić się z Wami informacjami które uzyskałam.

PROBUD

- szambo jednokomorowe 10 m3 2520 zł + 22% VAT = 3050 zł brutto (tak powiedziała Pani z biura)

- 25 cm komina 45 zł + 22% VAT, ja potrzebuję 4 sztuki, co daje 220 zł brutto

- płyta wzmocniona (ponieważ będzie ona zakopana jakieś 90 cm pod ziemią) 200 zł + 22% VAT = 244 zł brutto

- transport pod Łódź do Rogowa i montaż (firma jest z Poręby woj. śląskie - w sumie 200 km w jedną stronę) 1300 zł (nie spytałam czy brutto ale chyba tak)

- gwarancja 5 lat

- długi czas oczekiwania, ponieważ jest środek "sezonu szambowego" - jeśli zamówienie złożę dzisiaj czyli 11 sierpień to szambo przyjedzie w połowie września, czyli ponad miesiąc czekania

- cały koszt szamba (beż wykopania i zasypania) 4814 zł brutto

SAŁEXPOL

- szambo jednokomorowe 10 m3 2200 zł + 22% VAT = 2684 zł brutto

- komin 1 metrowy 150 zł + 22% VAT = 183 zł brutto

- płyta wzmocniona (ponieważ będzie ona zakopana jakieś 90 cm pod ziemią) 200 zł + 22% VAT = 244 zł brutto

- transport pod Łódź do Rogowa i montaż (firma jest z Jastrzębia okolice Radomia - w sumie 140 km w jedną stronę) 600 zł brutto (nie spytałam czy brutto ale chyba tak)

- gwarancja 1 rok w dodatku gwarancja obejmuje szczelność zbiornika, ale nie obejmuj szczelności spoin - dla mnie to troszkę dziwne

- czas realizacji około 5 dni

- cały koszt szamba (beż wykopania i zasypania) 3711 zł brutto

- Pani powiedziała, że te zbiorniki nie są przystosowane do wkładania pod wodę i z tego co się orientuje to pod Łodzią wody gruntowe są wysoko i może być problem, powiedziała, żebym to sprawdziła zanim zamówię zbiornik (wykop na jakieś 3,5 metra)

Różnica kosztów 1103 zł brutto

Proszę napiszcie co myślicie o tym. Różnica w kosztach jest spora. Ale jak czytałam na forum to było kilka osób nie zadowolonych z Sałexpolu, natomiast Probud ma same pozytywne opinie. W dodatku ta gwarancja rok, a 5 lat to duża różnica. W przypadku reklamacji w Sałexpolu obawiam się, że wytłumaczenie będzie jedno, że problem jest ze spoinami a tego gwarancja nie obejmuje.

Trociu
11-08-2008, 16:02
- gwarancja 1 rok w dodatku gwarancja obejmuje szczelność zbiornika, ale nie obejmuj szczelności spoin - dla mnie to troszkę dziwneNic dziwnego. Oni po prostu montują na piankę montażową. Mam od nich szambo i tak właśnie łączyli płytę ze zbiornikiem i kominek z płytą. Więc pewnie dlatego nie dają gwarancji na spoiny

Trociu
11-08-2008, 16:02
Co do VAT. Nie wszędzie jest on stosowany. Można kupić po cenach netto bez faktury. Ale o tym cicho sza.

Trociu
11-08-2008, 16:05
- Pani powiedziała, że te zbiorniki nie są przystosowane do wkładania pod wodę i z tego co się orientuje to pod Łodzią wody gruntowe są wysoko i może być problem, powiedziała, żebym to sprawdziła zanim zamówię zbiornik (wykop na jakieś 3,5 metra)
Podejrzewam, że te z Probudu też moga być nie przystosowane do montażu pod wodą. Chodzi o to, że przyjeżdża do Ciebie duża wanna betonowa, którą wstawiają w wykop i potem na nią nakładają płytę górną i kominek. Jeżeli całość będzie pod wodą, to nie połączą tych elementów. W przypadku plastikowego, elementy pewnie są na wcisk, więc nie ma problemu w tej kwestii.

Ale pomyśl - jak będziesz kopać na 3,5 jeżeli będzie tam woda. Musiałabyś mieć jakiesz szalunki, coby Ci się brzegi nie osuwały. Ja nie mogłem wykopać głębiej aniżeli coś koło 2m, bo podchodząca woda powodowała osuwanie się ścian wykopu.

tres34
12-08-2008, 12:42
Wiem gdzie jest Rogow. Nie lepiej wziac lokalna firme zamiast ciagnac z daleka i bulic kilometry (pomijam fakt ze wymurowanie szamba z bloczkow bedzie ca. 2 x tansze)?





Dziękuję wszystkim za porady i informację.
Dzisiaj zadzwoniłam do dwóch firm: Probud i Sałexpol i postanowiłam podzielić się z Wami informacjami które uzyskałam.

PROBUD

- szambo jednokomorowe 10 m3 2520 zł + 22% VAT = 3050 zł brutto (tak powiedziała Pani z biura)

- 25 cm komina 45 zł + 22% VAT, ja potrzebuję 4 sztuki, co daje 220 zł brutto

- płyta wzmocniona (ponieważ będzie ona zakopana jakieś 90 cm pod ziemią) 200 zł + 22% VAT = 244 zł brutto

- transport pod Łódź do Rogowa i montaż (firma jest z Poręby woj. śląskie - w sumie 200 km w jedną stronę) 1300 zł (nie spytałam czy brutto ale chyba tak)

- gwarancja 5 lat

- długi czas oczekiwania, ponieważ jest środek "sezonu szambowego" - jeśli zamówienie złożę dzisiaj czyli 11 sierpień to szambo przyjedzie w połowie września, czyli ponad miesiąc czekania

- cały koszt szamba (beż wykopania i zasypania) 4814 zł brutto

SAŁEXPOL

- szambo jednokomorowe 10 m3 2200 zł + 22% VAT = 2684 zł brutto

- komin 1 metrowy 150 zł + 22% VAT = 183 zł brutto

- płyta wzmocniona (ponieważ będzie ona zakopana jakieś 90 cm pod ziemią) 200 zł + 22% VAT = 244 zł brutto

- transport pod Łódź do Rogowa i montaż (firma jest z Jastrzębia okolice Radomia - w sumie 140 km w jedną stronę) 600 zł brutto (nie spytałam czy brutto ale chyba tak)

- gwarancja 1 rok w dodatku gwarancja obejmuje szczelność zbiornika, ale nie obejmuj szczelności spoin - dla mnie to troszkę dziwne

- czas realizacji około 5 dni

- cały koszt szamba (beż wykopania i zasypania) 3711 zł brutto

- Pani powiedziała, że te zbiorniki nie są przystosowane do wkładania pod wodę i z tego co się orientuje to pod Łodzią wody gruntowe są wysoko i może być problem, powiedziała, żebym to sprawdziła zanim zamówię zbiornik (wykop na jakieś 3,5 metra)

Różnica kosztów 1103 zł brutto

Proszę napiszcie co myślicie o tym. Różnica w kosztach jest spora. Ale jak czytałam na forum to było kilka osób nie zadowolonych z Sałexpolu, natomiast Probud ma same pozytywne opinie. W dodatku ta gwarancja rok, a 5 lat to duża różnica. W przypadku reklamacji w Sałexpolu obawiam się, że wytłumaczenie będzie jedno, że problem jest ze spoinami a tego gwarancja nie obejmuje.

Elcia84
12-08-2008, 18:33
Niestety nie znalazłam firmy z moich okolic. Natomiast wybudowanie nie wchodzi w grę bo nie miałby mi kto tego zrobić.

Trociu
13-08-2008, 10:58
Wiem gdzie jest Rogow. Nie lepiej wziac lokalna firme zamiast ciagnac z daleka i bulic kilometry (pomijam fakt ze wymurowanie szamba z bloczkow bedzie ca. 2 x tansze)?
Nie zawsze się to opłaca. U mnie całość (szambo + transport) właśnie z okolic Radomia pod Wrocław kosztował około 3 tysięcy. Podoben szambo kupowane w okolicy Wrocławia kosztuje jakieś 5 tysięcy. Więc zostaje w kieszeni jakieś 2 tysiące.

A murowanie:
- za bloczki muszisz z jakiś tysiąc zapłacić
- do tego opłacić osobę murującą
- do tego składniki na zaprawę
- do tego uszczelnienie z zewnątrz i wewnątrz
- do tego jakoś wykombinować płytę wierzchnią
Podejrzewam, że całość i tak się z 3 tysiącach zamknie + czas wykonania

I do tego jak murować, gdy wysoki poziom wód gruntowych. A gotowe się wrzuca w wodę, zasypuje i gotowe.

Elcia84
13-08-2008, 12:50
Dzisiaj zadzwoniłam jeszcze do innej firmy, która zajmuje się produkcją i montażem szamb. Firma nazywa się EKO-TRANS i jest także z okolic Radomia. Adres internetowy tej firmy to http://www.szambo.go3.pl/oferta.html
A to szczegóły:

EKO-TRANS

- szambo jednokomorowe 10 m3 wymiary 350 x 230 x 150 h (wys.) (szambo polecane w przypadku wysokich wód gruntowych) 2500 zł + 22% VAT = 3050 zł brutto

- za dopłatą 100 zł + 22% VAT = 122 zł brutto można zamówić zbiornik dwukomorowy - Pan powiedział, że jest to o tyle dobre, że zbiorniki są jakoś tak połączone, że w jednym gromadzą się ścieki płynne a w drugim inne ścieki i można stosować różne bakterie do tych ścieków płynnych, to powoduje, że szambo nie śmierdzi i z tej części zbiornika można samemu pompować ścieki

- komin 1 metrowy 200 zł + 22% VAT = 244 zł brutto

- płyta wzmocniona (ponieważ będzie ona zakopana jakieś 90 cm pod ziemią) 350 zł + 7% VAT = 374,50 zł brutto

- transport pod Łódź do Rogowa i montaż (w sumie 161 km w jedną stronę) 600 zł brutto - ta kwota obowiązuje w przypadku transportu łączonego, jeśli transport jest indywidualny to firma liczy 3,50 zł za kilometr w obie strony

- gwarancja - nie ma określonego czasu, ale ponoć jeśli coś z ich strony będzie nie tak to przyjeżdżają

- czas realizacji około 10 dni w przypadku transportu łączonego

- cały koszt szamba (beż wykopania i zasypania) jednokomorowego 4268,50 zł brutto, dwukomorowego 4390,50 zł brutto

tres34
13-08-2008, 12:51
Gdy ja robilem szambo, napierw siadlem i policzylem. Chcialem tez miec duze, bo widzialem jak u sasiadow czesto musza oprozniac. Okazalo sie ze wymurowanie tansze. To bylo przed boom-em. Coz, kazdy orze jak moze.

Trociu
13-08-2008, 13:41
- cały koszt szamba (beż wykopania i zasypania) jednokomorowego 4268,50 zł brutto, dwukomorowego 4390,50 zł bruttoPodlicz sobie jeszcze bez VAT bo też tak można ;)

Elcia84
13-08-2008, 14:03
Podlicz sobie jeszcze bez VAT bo też tak można ;)

No właśnie wiem, że jeśli nie bierze się faktury to można bez VAT, ale czy nie będę miała problemów. No nie wiem może jakiś urząd Skarbowy albo starostwo czy urząd gminy? Jak nie wezmę faktury to dadzą mi paragon i to bedzie jako dowód zakupu? Aha, a czy tego się jakoś nie da odliczyć w picie??

PS. Może to są głupie pytania, ale nie wiem.

tres34
13-08-2008, 14:47
Sprawa jest prosta: bierzesz fakture, placisz VAT 22%, skladasz papiery do skarbowki, zwracaja ci za pol roku roznice zaplaconego VAT w wysokosci 22-7=14%. Czyli i tak masz 7% w plecy oraz oczekiwanie. Nie bierzesz faktury - masz natychmiastowe "odliczenie" 8) Decyzja nalezy do ciebie.





Podlicz sobie jeszcze bez VAT bo też tak można ;)

No właśnie wiem, że jeśli nie bierze się faktury to można bez VAT, ale czy nie będę miała problemów. No nie wiem może jakiś urząd Skarbowy albo starostwo czy urząd gminy? Jak nie wezmę faktury to dadzą mi paragon i to bedzie jako dowód zakupu? Aha, a czy tego się jakoś nie da odliczyć w picie??

PS. Może to są głupie pytania, ale nie wiem.

Elcia84
13-08-2008, 16:41
Po wstępnych ustaleniach, chyba się zdecyduję na firmę Jesbet.

Poniżej koszty
- szambo jednokomorowe 10 m3 2300 zł + 22% VAT = 2806 zł brutto
- komin 1 metrowy 180 zł + 22% VAT = 219,60 zł brutto
- płyta wzmocniona (ponieważ będzie ona zakopana jakieś 90 cm pod ziemią) 300 zł + 22% VAT = 366 zł brutto
- właz żeliwny 180 zł +22% VAT = 219,60 zł brutto
- transport pod Łódź do Rogowa i montaż (firma jest z okolic Radomia - w sumie 138 km w jedną stronę) 600 zł brutto
- gwarancja 2 lat
- czas oczekiwania do tygodnia
- cały koszt szamba (beż wykopania i zasypania) 4211,20 zł brutto

Jest możliwość zakupu bez faktury i tym samym bez VATu, wtedy wyjdzie coś koło 3500 zł.

Czy ktoś ma szambo tej firmy? Jakie są Wasze opinie na temat Jesbetu?

sowa19
21-09-2008, 19:00
salexpol - może komuś się przydadzą moje doświadczenia z tą firmą.
Otóż problemy zaczęły się już od momentu dostawy. Wynająłem koparkę oraz ekipę do montażu szamba na określoną telefonicznie z Salexpolem godzinę jednak dostawa spóźniła się 5 godzin. Na moje telefony otrzymywałem zbywające odpowiedzi typu "sa już blisko...." i tak kilka godzin. W końcu kiedy ta sytuacja mnie zirytowała usłyszałem że oni wcale nie muszą mi tego szamba dostarczyć, gdyż mają kilku innych chętnych. Teraz żałuję że nie zrezygnowałem. Do szamba sączyły się wody gruntowe, a na jego ściankach pojawiły się pęknięcia. Próbuję uzyskać u nich jakąś informację, pomoc itp. Sprawa ciągnie się od maja do dziś a oni albo Cię zbywają albo jak to już zdażyło się dwukrotie informują Cię że właśnie do Ciebie jadą, czekasz tak do wieczora i nic. Najczęściej nieodbierają telefonu.
Na rynku jest spory wybór szamb. Żałuję że wybrałem właśnie Sałexpol.

MTBTREK
22-09-2008, 13:13
Po wstępnych ustaleniach, chyba się zdecyduję na firmę Jesbet.

Poniżej koszty
- szambo jednokomorowe 10 m3 2300 zł + 22% VAT = 2806 zł brutto
- komin 1 metrowy 180 zł + 22% VAT = 219,60 zł brutto
- płyta wzmocniona (ponieważ będzie ona zakopana jakieś 90 cm pod ziemią) 300 zł + 22% VAT = 366 zł brutto
- właz żeliwny 180 zł +22% VAT = 219,60 zł brutto
- transport pod Łódź do Rogowa i montaż (firma jest z okolic Radomia - w sumie 138 km w jedną stronę) 600 zł brutto
- gwarancja 2 lat
- czas oczekiwania do tygodnia
- cały koszt szamba (beż wykopania i zasypania) 4211,20 zł brutto

Jest możliwość zakupu bez faktury i tym samym bez VATu, wtedy wyjdzie coś koło 3500 zł.

Czy ktoś ma szambo tej firmy? Jakie są Wasze opinie na temat Jesbetu?




Nie wiem czy nie za późno, ale kupiłem od nich szambo na początku sierpnia i jak na razie jestem zadowolony. Co prawda jeszcze go nie użytkuje ale nie widać znamion nabierania wody. Cena jak u Ciebie, tylko koszt transportu wyższy, bo aż do Mierzyna k./Szczecina. Dobrze, że po drodze wieźli jeszcze dla kogoś, więc wyszło taniej. Na szambo niestety naliczają VAT i to 22%, bo właścicielka miała niedawno kontrole US i niestety inaczej nie można. Bez VAT można koszty transportu - zawsze coś.
Na podstawie podanych wymiarów wykopała mi koparka dziurę. Przyjechali terminowo, co prawda Pani wyliczyła, że dojada na 6 rano, ale jak sobie sam policzyłem, wyszło, że szybciej niż na 9:00 się nie zjawia i tak było. Sam montaż bardzo sprawny, około 2 h i po sprawie. Potem szczegółowa instrukcja o dalszym zabezpieczeniu i komplet środków do tego służacych ( impregnat, 2 worki zaprawy ). I już. W naszej okolicy bardzo popularna FIRMA ( wstyd dla lokalnych producentów !!! ) - polecam. MTBTREK

Elcia84
22-09-2008, 14:13
U mnie zamontowali szambo 30.08.08 i wszystko mi policzyli bez vatu wyszło 35060. Też jestem zadowolona, chociaż jeszcze nie użytkuje szamba. Mam nadzieję, że będzie mi dobrze służyło.

M@riusz_Radom
22-09-2008, 14:23
U mnie zamontowali szambo 30.08.08 i wszystko mi policzyli bez vatu wyszło 35060. Też jestem zadowolona, chociaż jeszcze nie użytkuje szamba. Mam nadzieję, że będzie mi dobrze służyło.

No za tę cenę to musi. Pewnie ma opcję samodzielnego wywozu z abonamentem na 10 lat. No musi mieć za tę cenę.

ANNNJA
22-09-2008, 15:07
a kupował ktoś z firmy spod Radomia z WSOLA miejscowości???

ich ogłoszenie:
http://www.allegro.pl/item438402910_szamba_zbiorniki_betonowe_zbiorniki_ na_szambo.html

i jak z terminowością i szczelnością????
Właśnie chcę tam kupić i szukam chętnych do zbiorowego transportu w okolice SIEDLECC, (siedleckie, łukowskie, łosickie,..etc..)
moze ktoś też szuka to proszę o kontakt, dostawa w ciągu 2-3tys. po uzbieraniu kilka osób chętnych- wtedy maleją koszty transportu..

escape
22-09-2008, 15:48
a kupował ktoś z firmy spod Radomia z WSOLA miejscowości???

ich ogłoszenie:
http://www.allegro.pl/item438402910_szamba_zbiorniki_betonowe_zbiorniki_ na_szambo.html

i jak z terminowością i szczelnością????
Właśnie chcę tam kupić i szukam chętnych do zbiorowego transportu w okolice SIEDLECC, (siedleckie, łukowskie, łosickie,..etc..)
moze ktoś też szuka to proszę o kontakt, dostawa w ciągu 2-3tys. po uzbieraniu kilka osób chętnych- wtedy maleją koszty transportu..

Ja kupywałam z firmy"Konrado-bet" i ta nazwa widnieje na ateście w linku który podałaś...ja znalazłam ich w necie..opis i zdjecia z montazu w moim dzienniku...ogolnie jestem zadowolona ,płaciłam cene netto,montaz i wypoziomowanie w cenie szamba...po montazu kasa do ręki i atest dla mnie ...ja polecam

Trociu
03-10-2008, 21:04
moze ktoś też szuka to proszę o kontakt, dostawa w ciągu 2-3tys. po uzbieraniu kilka osób chętnych- wtedy maleją koszty transportu..Ja bym tych 2-3 tyś nie czekal, tylko brał coś do miesiaca czasu.

Zonzi
17-11-2008, 16:23
Ja niestety do Konradobetu z Jedlisk mam zastrzezenia. :evil:

Po tygodniu od zainstalowania w szambie znalazlo sie 40 cm wody :( .

Po wypompowaniu okazalo sie ze sa pekniecia na bocznych scianach. Po 2 tygodniach od zgloszenia szef przyslal specjalistow, ktorzy montowali a ci od razu ze to wina koparki bo zasypywala szambo (jeden zbiornik, zaglebienie na 1 m, wzmocniona plyta). Po odkopaniu z zewnatrz nie widac pekniec. A w srodku sa nawet z tej strony gdzie nie jezdzila koparka.

Przyslali fachowcow do naprawy jakims super ceresitem - rozkuli rysy od srodka i zaklejili klejem.

Zobaczymy co dalej ale cos podejrzewam, że szambo jest do wymiany a firma odzegnuje sie od jakiejkolwiek gwarancji. Takze jak kupujecie szambo to kompleksowo z montazem.

Update: Naprawa sie zasadniczo udala. Mam drobne zacieki ale juz nieporownywalne z 40 cm wody wczesniej. Montuja plyte na zaprawe takze ta czesc jest OK. Zbrojenie w plycie tez wystepuje. Sasiad z 6 m3 szamba jest zadowolony takze polecam ale moze mniejsze wymiary.

daren
18-11-2008, 09:24
ja ostatnio zamawiałem 12m3 z sałexpolu +kominek i właz żeliwny + wzmocnion płyta + transport w okolice Wawy = 3200 zł

szambo moim zdaniem ok jedynym mankamentem jest montaż płyty na piankę, dlatego w przyszłości zamierzam to miejsce dodatkowo uszczelnić zaprawą wodoszczelna

Trociu
18-11-2008, 12:52
ja ostatnio zamawiałem 12m3 z sałexpolu +kominek i właz żeliwny + wzmocnion płyta + transport w okolice Wawy = 3200 zł

szambo moim zdaniem ok jedynym mankamentem jest montaż płyty na piankę, dlatego w przyszłości zamierzam to miejsce dodatkowo uszczelnić zaprawą wodoszczelnaTak - montaż na piankę, to u nich norma. Gdybym był wiedział o tym wcześniej, to sam bym sobie zaprawy namieszał i kazał na nią kłaść. A tak to wygrzebałem z zewnątrz ile się jej dało, i zasmarowałem wszystko zaprawą a na koniec dysperbitem. I dopiero pod ziemie

JarekKRK45
18-11-2008, 19:25
Witam , podłączam sie do tematu . Jestem z Krakowa , gdzie moge kupić dobre szambo betonowe .Pozdrawiam

Elcia84
19-11-2008, 09:51
Tak jak pisałam wcześniej najwięcej firm, które produkują szamba jest w okolicach Radomia. Ja mieszkam w Łodzi i u mnie w okolicach nie ma takich firm, jeśli są to mają kosmiczne ceny. Generalnie większość osób zamawia właśnie z okolic Radomia (nawet Gdańsk, Szczecin - czytałam w innych postach). Jeśli chodzi o ceny to wyżej zrobiłam zestawienie i możesz sobie porównać, z tym, że nie gwarantuje, tego, że ceny się nie zmieniły, bo zestawienie robione było w sierpniu.
Ja wybrałam Jesbest, zapłaciłam 3570 zł bez podatku (dogadałam się z firmą),
jestem zadowolona, przyjechali o czasie, montaż zajął około 30 minut.

OSAMA
30-11-2008, 15:37
Witaj masz adres firmy koło Radomia którzy robią szamba w dobrej cenie transport i montaż: www.salexpol.pl Są godni polecenia. Pozdrawiam hi hi hi z jednej strony to żal mi was nabitych w butelke z drugiej powiem a dobrze wam tak czemu : po primo tanio znaczy hłam w najlepszym wydaniu te wszystkie świstki papieru atesty certyfikaty można tyłek wytrzeć jak wyglda to od zaplecza ano znowu po pierwsze beton zamiast b20 -b 40 w rzeczywistości chyba b 10 świstek jakości można się podeprzeć 100 razy tak że 1raz b 20 99razy b 10 jaśniej już niemożna chyba co?po dugie zbrojenie po trzecie środek na szczelność po czwarte kruszywo białe wapienne (pije wode lasuje sie) zamiast dolomitowego ale tu cena inna łatwo kawałek betonu ukruszyć i widać co kupiliśmy w rzeczywistości a nie na papierek patrzeć itd... itp... polak potrafi w przeciągu bardzo krutkiego czasu zarobić dużo złotych- fortuny powiem tylko trzeba mieć klijentele. Rużnie się reklamują przedsiębiorcy a jakie ładne strony mają, a jakimi są LIDERAMI CZOŁOWYMI, a ile setek lub nawet tysęcy sprzedanego hłamu o przepraszam towaru sprzedali o fachowości już nie wspomne (często po flaszce) na głowe takie to są co niekture jak to piszą na swych stronach FIRMY Z TRADYCJAMI te tradycje to pasują do trzech wyrazów umieszczonych w nawiasie. Ale kabaret kupujcie ,kupujcie te T.I.D (tanie i dobre)Pozdrawiam

helixwroclaw2005
30-11-2008, 22:06
Bardzo dobra firma. Polecam
Ja i kilku moich sąsiadów już skorzystaliśmy.
"O" zaliczek. Dotrzymane terminy dostawy wraz z posadowieniem w wykopie.
Zamówiłem zbiornik 10m3 (koszt ok. 2100netto) tj. dwie komory, jedna na drugiej, płyta najazdowa, komin betonowy, właz. Montaż trwa bardzo sprawnie. Płatne gotówką po montażu.Faktura, gwarancja itd.
Po odjeździe firmy można korzystać z szamba. Koszt całkowity z Fa (+koszt koparki) 3200. Po podłączeniu kanalizacji zaadoptuję to szambo na zbiornik deszczówki.
Szambo posiada ATEST HIGIENICZNY HK/W/0604/01/2006 oraz PROJEKT TECHNICZNO-BUDOWLANY

A.T.W-P.P.H.U
ul. Lotnicza 6
26-660 Wsola k/Radomia
woj. Mazowieckie
tel. (048) 321-53-80
0668-536-835
http://www.walbud.com.pl/

helixwroclaw2005
30-11-2008, 22:36
OSAMA Twój jednorazowy post niczego nie zmieni. Użytkownicy tego Forum są bardzo inteligentni a takich jak Ty, jednorazowych "users" to my znamy. Nie wiem czemu ale szkoda mi Ciebie.
Może skończysz najpierw jakąś szkołę, bo w podstawówce na język polski to chyba nie chodziłeś?

Trociu
01-12-2008, 09:21
OSAMA Twój jednorazowy post niczego nie zmieni. Użytkownicy tego Forum są bardzo inteligentni a takich jak Ty, jednorazowych "users" to my znamy. Nie wiem czemu ale szkoda mi Ciebie.
Może skończysz najpierw jakąś szkołę, bo w podstawówce na język polski to chyba nie chodziłeś?Dokładnie.
OSAMA - najpierw zrób sobie doszkolenie z ortografii, potem wyrób sobie jakąś renomę na forum, a dopiero na koniec dawaj takie posty.

Sam mam szambo z salexpol'u. Beton twardy i zazbrajany. Musiałem zrobić wejście kanalizacji i trochę mi zajęło przebicie się przez ściankę.
Tak jak pisałem do zastrzeżeń można wskazać, że łączą płytę wierzchnią z częścią zasadniczą na piankę montażową. Dlatego warto zwrócić na ten element uwagę. Ja u siebie wymieniłem znaczną część pianki na zaprawę. Od roku nie przecieka nic.

Trociu
01-12-2008, 09:24
Witaj masz adres firmy koło Radomia którzy robią szamba w dobrej cenie transport i montaż: www.salexpol.pl Są godni polecenia. Pozdrawiam hi hi hi z jednej strony to żal mi was nabitych w butelke z drugiej powiem a dobrze wam tak czemu :


po pierwsze beton zamiast b20 -b 40 w rzeczywistości chyba b 10 masz na to dowody?


po dugie zbrojenie
rozwiń


po trzecie środek na szczelność
rozwiń

aaggaa
02-12-2008, 22:53
Ja powiem tak : W projekcje tez miałam szambo-ale po namyśle założyliśmy oczyszczalnię koszt nie wiele większy (o tysiąc góra dwa tysiące)Mieszkam już rok ani razu nie oczyszczałam (oczyszczalni )$ osobowa rodzina.fakt systematycznie używam środków do oczyszczalni (od 2-10 zł miesięcznie)Ale do tej pory płacimy połowę kwoty za wodę czyli coś około 40 zł za dwa miesiące latem 60 zł (podlewanie ogródka)nie dochodzi do tego żadne wywożenie nieczystości co sąsiedzi mają średnio raz na miesiąc(100 zł).chociaż sami zamierzamy raz na rok wywieź wszystkie nieczystości. Myślę że jeśli jest mozliwość to bardzo korzystnie wychodzi oczyszczalnia i ja ją gorąco polecam :)))

Lua
29-04-2009, 18:17
Szambo betonowe które zakupilismy w firmie Sałexpol - to mega porażka!!! Masa kłopotów, stracone pieniądze i nieprzespane noce z nerwów. W kwietniu 2009 r. zostało przywiezione do nas szambo z firmy Sałexpol. Po umieszczeniu przez tę firmę w dole, pękło, rozkruszyło się zwyczajnie, zawaliło. Wg nich jest to beton zbrojony B20, śmiechu warte!!! Ten beton kruszy się w rękach! Następnego dnia mój mąż zadzwonił do firmy Sałexpol na telefon komórkowy szefa. Po przedstawieniu sprawy usłyszał od rozmówcy "może powie pan to jeszcze mojej matce?" oraz "na miejscu szefa obiłbym ci jeszcze mordę". Był to numer telefonu szefa tej firmy, który prawdopodobnie podszywa się pod pracowników, a już w swoim własnym imieniu kłamał nas, groził nam i bluźnił. Po trzech tygodniach szarpaniny, koniec. Sprawa ląduje w sądzie. Nie damy się zastraszyć!!!!!!! Wyobraźcie sobie co byłoby gdyby to szambo zawaliło się kiedy indziej, a w tym miejscu w którym miało być zakopane stałaby moja 4-letnia córka??? Jakby się to skończyło??? Gdyby kawał ciężkiego betonu ją przywalił??? W tym szambie bezpośrednio przed zawaleniem się był pracownik, młody chłopak, malował je od środka produktem wodoszczelnym. Włos nam się jeży na głowie co mogłoby się wydażyć gdyby nie odrobina szczęścia w całej tej porażce. To szambo które sprzedała nam firma Sałexpol jest niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzkiego.

martita7
05-08-2009, 11:32
Witam,
czy ktoś miał jakieś niemiłe doświadczenia z firmą Probud?Rok temu zamówiłam u nich szambo, po kilku miesiącach okazało się, że jest nieszczelne.Zgłosiłam to, nie mogłam się doczekać na żadną ich reakcję, totalna ignorancja,a szambo po brzegi pełne od wody, zwłaszcza po jesiennych ulewach zbiornik się napełnił w ciągu tygodnia!!!Zauważyłam to bo w ogóle w tym okresie nie odprowadzałam żadnych ścieków.Po licznych telefonach w końcu przyjechali,wielce zaskoczeni tym co zobaczyli, pochlapali ceresitem wszystkie spoiny i pojechali. Po jakimś czasie cała "zabawa" się zaczeła od nowa, uszczelnienie znowu puściło pod naporem wody.Już nie pamiętam ile razy do nich dzwoniłam,pisałam,żeby coś z tym zrobili.Oni tłumaczyli się,że brzydka pogoda(chodziło im że zima;)) i w takich warunkach nie da się nic naprawić. Gdy nadeszła wiosna i lato to znów stwierdzili,że woda dostaje się przez wywiewkę:) Całkowicie mnie olali. Po prostu totalna ignorancja i niepoważne traktowanie.W tej chwili zajmuje się już nimi UOKiK. Szukam osób, które tak jak ja są niezadowolone ze współpracy z firmą Probud,żeby można było wspólnie dochodzić swoich praw.

Lua
05-08-2009, 12:08
Hmmm, dziwne... Po moim poście pisanym w kwietniu o koszmarze jaki zgotowała nam firma Sałexpol wpisało się kilka osób które zostały oszukane przez tą firmę tak jak my. GDZIE SĄ TE WSZYTKIE POSTY PISANE PRZEZ LUDZI OD KWIETNIA DO SIERPNIA 2009????

ponury63
05-08-2009, 13:38
Hmmm, dziwne... Po moim poście pisanym w kwietniu o koszmarze jaki zgotowała nam firma Sałexpol wpisało się kilka osób które zostały oszukane przez tą firmę tak jak my. GDZIE SĄ TE WSZYTKIE POSTY PISANE PRZEZ LUDZI OD KWIETNIA DO SIERPNIA 2009????
tu >> http://forum.muratordom.pl/ostrzegam-przed-pphu-salexpol-szamba,t58582.htm

warto przejrzeć własne wpisy, zanim się narobi rabanu ;)

mery26
05-08-2009, 13:41
http://www.makrobet.com.pl/szamba.htm
byłem z nich zadowolony

michu2606xyz
01-10-2009, 21:29
Witam Forumowiczów!
Właśnie doczytałem do końca temat. Że też nie ma sposobu na nieuczciwą konkurencję, która podszywając się daje negatywne komenty... Ale do rzeczy: zamówiłem szambo 5 m3 (małe, bo na działkę) w firmie Konradobet. Zamówienie sprawnie, chociaż poza Allegro. Termin dostawy do ustalenia telefonicznie - wiadomo - transport wiązany. W poniedziałek telefon, że dostawa będzie we środę, więc na gwałt zdobywam koparkę, wykop zrobiony i czekam. We wtorek wieczorem telefon z firmy - właścicielowi coś nie wyszło z transportem, szambo będzie może za tydzień... Co teraz z wykopem? Nie wiem, kiedy dostarczą szambo, a sezon deszczowy w pełni. Podsumowując: czekam i myślę, czy pracownicy firmy mają kombinezony i akwalungi, bo jak się do pełna naleje, to z montażem może być trudno... Ale nic to, miało byc szambo z montażem, to będzie, choćby podwodne i po wybraniu zawalonej ziemi łyżeczką do herbaty! Czekam. Dam znać, jak dojadą , na jakim poziomie to wszystko sie zakończyło.

Trociu
01-10-2009, 22:05
Witam Forumowiczów!
Właśnie doczytałem do końca temat. Że też nie ma sposobu na nieuczciwą konkurencję, która podszywając się daje negatywne komenty... Ale do rzeczy: zamówiłem szambo 5 m3 (małe, bo na działkę) w firmie Konradobet. Zamówienie sprawnie, chociaż poza Allegro. Termin dostawy do ustalenia telefonicznie - wiadomo - transport wiązany. W poniedziałek telefon, że dostawa będzie we środę, więc na gwałt zdobywam koparkę, wykop zrobiony i czekam. We wtorek wieczorem telefon z firmy - właścicielowi coś nie wyszło z transportem, szambo będzie może za tydzień... Co teraz z wykopem? Nie wiem, kiedy dostarczą szambo, a sezon deszczowy w pełni. Podsumowując: czekam i myślę, czy pracownicy firmy mają kombinezony i akwalungi, bo jak się do pełna naleje, to z montażem może być trudno... Ale nic to, miało byc szambo z montażem, to będzie, choćby podwodne i po wybraniu zawalonej ziemi łyżeczką do herbaty! Czekam. Dam znać, jak dojadą , na jakim poziomie to wszystko sie zakończyło.A czy montaż również obejmuje podłączenie do budynku? Bo jeżeli nie, to wrzucą zbiornik, zaleją wodą, położą klapę i odjadą.

michu2606xyz
01-10-2009, 22:38
Nie wiem nic o rurach, pewnie rzeczywiście zasypią i pojadą. Na szczęście jestem posiadaczem kumpla ze specjalnością wodociągi, więc on to podłączy. Tyle, że nie mogę wobec tego całości zasypać, bo się gość do ściany nie dostanie. Ale za tą cenę to i tak chyba warto. W moim miasteczku jest jedna firma zajmująca się instalacjami wod-kan. Nie maja szamb betonowych, za plastik o tej samej pojemności chcieli 3800 bez transportu (jakieś 600 metrów) i montażu. Wniosek jest prosty: jak mam zapłacić 2100 za szambo z pokrywą najazdową, metrowym kominkiem i transportem spod Radomia, to nie widzę sensu dopłacać brakujących 2000 na plastikowy pojemnik, który musiałbym przenieśc na plecach, albo wynająć HDS za kilkaset zł, a potem zalewać wodą (5 m3 ze studni?) i wzywać gównopijkę po zasypaniu, żeby mi odessała zalaną w pocie czoła wodę. Generalnie warunki wyglądają na korzystne, tylko ten transport łączony spowodował, że mam na działce śliczny basen do prób kesonowych. To jedyny powód mojej frustracji. Ale, jak obiecałem, opowiem jak to się rozwinęło. Mam nadzieję, że dobrze, bo nic mnie tak nie irytuje, jak niesolidność firm... A o to na budowie najłatwiej. Nie chcę nawet myśleć, co będzie przy remoncie dachu i elewacji domku.

michu2606xyz
01-10-2009, 22:48
A tak przy okazji: może ktos ma pomysł, na jaką maksymalną głebokość można zakopać szambo? Ja to swoje będę użytkował do spółki z kumplem zza płotu. Jako, że to działka, pewnie wystarczy, bo tam nie mieszkamy. Szambo, wedle specyfikacji, ma 105 cm wysokości. Dół mam na 2 metry głeboki. Do domków jakieś 15 metrów. Więc tak kombinuję, że ten spadek wystarczy, pomimo rozgałęzienia. no właśnie: dać trójnik czy dwie osobne rury wchodzące do szamba???? Swoją drogą, gó...niany trochę temat wychodzi...

Trociu
01-10-2009, 22:51
głębokość może jedynie ograniczać zasięg szambowozu, coby ich rura dostała się do dna. Piszesz o najazdowej więc lepsiejszej płycie wierzchniej więc ciężar ziemi nic nie powinien złego zrobić.
Jeżeli 2m Ci wystarczy to kop na takiej głębokości.

michu2606xyz
02-10-2009, 00:02
Dzięki, o to chodziło. Bałem się, czy płyta wytrzyma, boć w końcu parę ton ziemi na tym wyląduje... Tylko jeszcze to rozgałęzienie... Jak dalej będzie lało, to będę musiał zasypać ustrojstwo w cholerę i poczekać na lepsze czasy, a potem znowu kopać... rzygam na widok szpadla. :oops:

Trociu
07-10-2009, 08:54
rzygam na widok szpadla. :oops:Bo to nie kopie się szpadlem tylko bierze koparkę. Nie warto.

michu2606xyz
20-10-2009, 19:45
Koparka dobra rzecz. Tylko fachowcy bywają trudno osiągalni. Toteż właśnie po montażu szamba (udanym!!! wreszcie !!!) zapłaciłem nieduże pieniądze człowiekowi z pobliskiej wioski, który jest nieziemski z łopatą i pokrewnymi. W jeden dzień zakopał mi szambo i w ramach nudy wyrył jeszcze część rowka pod rury... Gość ma tempo koparki, zerowe zużycie paliwa i dużą chęć dorobienia. W sobotę znowu przyjedzie - jak tak będzie zasuwał, to w niedzielę zrobi mi z działki Łazienki...

KrzysztofGdynia
13-11-2009, 07:32
Witaj masz adres firmy koło Radomia którzy robią szamba w dobrej cenie transport i montaż: www.salexpol.pl Są godni polecenia. Pozdrawiam

Dałem się nabrać. Zdecydowanie nie polecam tej firmy.

Trociu
13-11-2009, 12:19
Witaj masz adres firmy koło Radomia którzy robią szamba w dobrej cenie transport i montaż: www.salexpol.pl Są godni polecenia. Pozdrawiam

Dałem się nabrać. Zdecydowanie nie polecam tej firmy.no właśnie. sporo osób narzeka, niektórzy polecają.

Ja też mam szambo z tej firmy i nie narzekam. Stoi. Woda do środka się nie leje. Ale może dlatego, że widziałem jak montowali na piankę i pozaklejałem to dodatkowo zaprawą zaciąganą potem czarnym mazidłem. Trochę roboty mnie to kosztowało, ale to darmowa robota. A szambo tanie.

Trociu
13-11-2009, 12:19
Witaj masz adres firmy koło Radomia którzy robią szamba w dobrej cenie transport i montaż: www.salexpol.pl Są godni polecenia. Pozdrawiam

Dałem się nabrać. Zdecydowanie nie polecam tej firmy.no właśnie. sporo osób narzeka, niektórzy polecają.

Ja też mam szambo z tej firmy i nie narzekam. Stoi. Woda do środka się nie leje. Ale może dlatego, że widziałem jak montowali na piankę i pozaklejałem to dodatkowo zaprawą zaciąganą potem czarnym mazidłem. Trochę roboty mnie to kosztowało, ale to darmowa robota. A szambo tanie.

inches
15-03-2010, 19:20
Troszkę tu ucichło.
Czy ktoś z Was montował również szybkozłączkę? Jak to jest z montażem?

ekonom
07-11-2010, 13:45
Sporo tutaj ostrzeżeń żeby nie kupować z firmy sałexpol. Ja z kolei chciałbym przestrzec wszystkich przed zakupem szamba z tej firmy http://www.szambaartbud.pl/index.html. Niedawno właśnie zakupił u nich szambo mój teść. Po pierwsze przyjechała ekipa z wielogodzinnym opóźnieniem nie wspominając, że zmienili dzień montażu. Wynikało to z faktu, że podobno mieli jakieś komplikacje przy poprzednim montażu. No, ale dobra przyjechali w końcu panowie z dwoma zbiornikami 2 razy po 5metrów sześciennych każdy. Otwory połączeniowe już były niestety,panowie nie wpadli nawet na pomysł żeby wziąć chociaż kawałek rury połączeniowej. Tu z opresji ratuje ich teściu bo akurat kawałek takiej rury miał. Dociąć na wymiar też musiał sam,bo panowie kompletnie żadnego sprzętu nie posiadali. Dociął, ok połączyli i super "uszczelnili" pianką montażową-swoją drogą nie wiedziałem, że pianka do tego służy:bash:. Wiadomo, że sam otwór na przyłącze wykonać lepiej na miejscu bo każdemu w innym miejscu będzie inaczej pasowało. No i tu również teść musiał mieć na wyposażeniu młotowiertarkę żeby samemu wykonać otwór przyłączeniowy. Zaznaczam, że zapłacił za zbiorniki z dowozem, osadzeniem i montażem. Ok przyłącze wykonane więc pora na osadzenie płyt najazdowych. Golizna płyta betonowa kompletnie niczym nie zabezpieczona, po prostu szary beton. Żeby to chociaż jakimś izolbetem czy czymkolwiek wysmarowali a tu zero nic. Oczywiście jak już od początku robili fuszerkę tak już postępowali do samiutkiego końca. Mam tu na myśli "przyklejenie" płyt najazdowych na piankę montażową. Na bank połączenie to nie jest szczelne. Finał imprezy taki, że baseniki teścia już nabierają wodę gruntową, że aż miło, każdym praktycznie połączeniem i dodatkowo jeszcze od spodu naciąga jakimś pęknięciem, które niedawno zauważył teść. W sobotę30.09.2010 teść dzwonił do właściciela żeby ten wystawił mu fakturę lub jakiś inny dowód zakupu bo ekipa montująca oczywiście takiego dokumentu ze sobą nie wzięła. Wtedy jeszcze nie wiedział, że zbiorniki przepuszczają wodę do środka. Właściciel firmy poprosił o przesłanie danych do wystawienia rachunku smsem na tel komórkowy. Po niecałym tygodniu tj. 05.10.2010 zadzwonił ponownie żeby upomnieć się o rachunek, który do tej pory nie dotarł oraz z informacją, że szambo przecieka. Telefon odbiera pan z głosem właściciela i twierdzi, że jest pracownikiem pana Artura Pacyny, który nie żyje od ponad półtorej tygodnia a on sam również był na jego pogrzebie:eek:.Swoją drogą trochę dziwne, bo teść rozmawiał z panem Arturem zaledwie sześć dni wcześniej-czyżby zza grobu przemawiał pan Artur?????? Koniec historii bo wygląda na to, że naprawą zająć się będzie musiał teść sam tak jak zresztą częściowo i montażem.

darsalam
08-06-2011, 23:35
Czy ma ktoś szambo z EKO-TRANS?

gaga33
18-09-2012, 10:08
Podbijam czy ktoś na szambo z EKO-TRANS,BETONEX z Wielogóry koło Radomia?Albo MIXBET z Klawaty koło Radomia?Najbardziej interesuje mnie BEETONEX.