PDA

Zobacz pełną wersję : Strefy Ochronne a budowa



Monika0524
06-08-2008, 19:39
Witam
Mam nadzieje ze ktos mi pomoze i udzieli informacji a wiec posiadam 8a działke rolna ktora nie jest objeta miejscowym planem zagospodarowania i znajduje sie w połowie na strefie ochronnej cmentarza Chciałabym wybudowac dom taki jaki moge i jaki mi sie podoba a tym czasem w gminie uprzedzono mnie o tym ze musze wybrac dom o malych gabarytach, no ale dlaczego zwlaszcza skoro sasiad budował nie cale 2 lata temu i wybudowal cały dom w strefie ochronnej nie majac z tym problemu, czytałam i wiem ze ustawa o strefach ochronnych obowiazuje od 23 lipca 2003r Wiec czy moge jakos temu zaradzic czy jestem skarana na bezmozgich nie liczacych sie z nikim urzednikow. czytalam ze wsumie jesli wojewodzki inspektor zabytków bedzie przychylny to mozna wybudowac ale chcialabym aby ktos kto moze mial z tym stycznosc napisal czy mozna to jakos obejsc i postawic DOM swoich MARZEŃ!!!!!!!!!!! Z gory dzieki :cry: :cry: :cry: :cry:

jajmar
06-08-2008, 19:50
Od cmentarza to starefa wynosi 50m w niej nie wolno budować pomieszczeń mieszkalnych. Jeżeli ta linia przechodzi przez część działki nie zakrywa całosci mozesz probowac cześc pomieszczeń "przecietych" linia w czasie adaptacji zrobic nie mieszkalne. Znam przypadek ze to przeszło. Zamiast salonu dwie klitki pralania i suszarnia itd.

Nie rozumiem co ma do tego konserwator.