PDA

Zobacz pełną wersję : Z jakiego materiału masz KOSZE DACHOWE?



efilo
07-08-2008, 15:04
Zamawiam właśnie dach i przy okazji dachówek kupuję również wszystkie obróbki i elementy dachowe. Nigdy jakoś specjalnie się nie doktoryzowałam ale wydawało mi się że kosze są stalowe. Ponieważ wybrałam rynny tytanowo-cynkowe to sprzedawca (nr 1) zaproponował mi abym kosze zrobiła również z tytancynku (z blachy w arkuszach). Brzmiało to sensownie zwłaszcza że rdzy trochę się bałam. Zadzwoniłam dzisiaj do sprzedawcy nr 2 a on wywalił oczy na ten tytancynk i stwierdził że on to proponuje aluminium malowane proszkowo pod kolor dachówki. Ponieważ się na tym nie znam zadzwoniłam do wykonawcy żeby coś z tych trzech wybrał, a on mi na to że proponuje plastiki.

Co o tym myślicie i co macie u siebie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami plizz.

CoolaTT
07-08-2008, 20:59
Ja to bym dał blachę. I to od tego samego producenta co blachodachówka, jezlei masz dachówkę to producent jest Ci obojętny. Aluminium malowane proszkowo?? Malowanie proszkowe nie należy do szczególnie trwałych powłok (pisałem magisterką o malarniach proszkowych - to tak odnośnie twojego doktoratu :D). Plastik pewnie pod wpływem UV na 100% się przebarwi.

efilo
07-08-2008, 21:07
no tak. zapomniałam napisać że na dachu ceramika.

co do sposobu malowania to nie wiem szczerze mówiąc czy faktycznie proszkowo

bartolinka
08-08-2008, 20:53
Efilo, na dachu mamy ceramikę, a w koszach blachę ocynkowaną wielokrotnie malowaną (lakierowana).

pozdrawiam,
bartolinka

cieszynianka
09-08-2008, 22:12
My mamy z blachy miedzianej :wink:

efilo
10-08-2008, 07:01
u nas miedź odpada bo mamy tytancynk rynny. dzięki za głos