PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie poddasza- nowe zapytania



Bezdomna
08-08-2008, 10:33
Przeczytałam już kilkanaście watków o ocieplaniu poddasza wełną i nadal nie wiem, jak rozwiązać kilka rzeczy:
1. Jak zabezpieczyć przed wilgocią dół wełny przylegający do styropianu ocieplającego ściany domu? Podbitki nie ma, co więcej na strychu nad garażem styropianu też nie ma (położyc go najpierw?)
2. Czym zabic u góry jętki? Ma byc mini stryszek, więc osb (jaka grubość?) czy zwykłe deski (leżały już rok na dworze - impregnować?)
3. Czy przy krokwiach 13 cm dać 12+?. Ile się zmieści pod profile? O więcej niż 10 cm nie było tu mowy.
4. Czy sufit ocieplic od góry, żeby nie obniżać stropu i nie bawic się w profile? CZy można płyty do jętek przymocować, czy sie wypaczać będą? A jak ocieplić właz na stryszek?
5. O obróbce okien też niewiele było, jesli ktoś ma, poproszę o link do zdjęć.
Dziękuje za pomoc. Będziemy sami ocieplać, więc pytań sporo :)

Bezdomna
08-08-2008, 12:39
Wiem, że temat męczący, ale naprawdę nic na ten temat nie znalazłam...
I jeszcze jedno. Czy myszy jedzą wełne? Bo styropian ponoć tak. A jeśli tak, to która bardziej im "smakuje"? Szklana czy skalna?

Bezdomna
09-08-2008, 09:42
Podnoszę temat. Może znajdzie się ktoś,kto zna odpowiedź... Zwłaszcza, co z wełną na styku ze styropianem.

ertevu
09-08-2008, 18:44
1. Jak zabezpieczyć przed wilgocią dół wełny przylegający do styropianu ocieplającego ściany domu? Podbitki nie ma, co więcej na strychu nad garażem styropianu też nie ma (położyc go najpierw?)
Nie wiem dlaczego obawiasz się tam wilgoci. Ja co prawda mam rozdzielone to połączenie płytą pilśniową ( bo w tamtym roku przed zimą zrobiłem takie niby zabezpieczenie przeciw nawiewom śniegu ) , ale praktyka jest taka ,że wełna ma dochodzić do styropianu i koniec.A podbitkę chyba zrobisz w przyszłości .
2. Czym zabic u góry jętki? Ma byc mini stryszek, więc osb (jaka grubość?) czy zwykłe deski (leżały już rok na dworze - impregnować?)
Ja na stryszku ( który będzie w sumie mało używany ) położyłem ( na razie ) luźno zwykłe deski pozostałe z budowy. Ale wcześniej od góry do jętek (wzdłuż dachu czyli prostopadle do jętek ) przybiłem krawędziaki 5x5 cm w odległości co 50 cm i dopiero na to położyłem te deski . Na razie nie są one nawet przybite i może tak pozostanie . Zamierzam pozostawiać luźne szczeliny pomiędzy tymi deskami , aby wełna mogła " oddychać " . I to rozwiązanie powinno być lepsze od płyt OSB , które szczelnie zakryłyby wełnę.Ponieważ wszystkie deski były już impregnowane , a niektóre też lekko ocementowane , więc nie zamierzam ich dodatkowo impregnować.
4. Czy sufit ocieplic od góry, żeby nie obniżać stropu i nie bawic się w profile? CZy można płyty do jętek przymocować, czy sie wypaczać będą? A jak ocieplić właz na stryszek?
Wydaje mi się ,że przy tym rozwiązaniu płyty mogą pękać , bo jednak konstrukcja więźby pracuje .
Poza tym czy przeczytałaś ten temat ? :
http://forum.muratordom.pl/ocieplam-poddasze-krotkie-pytania,t98340.htm