PDA

Zobacz pełną wersję : drukowanie postów



eska-j
03-10-2003, 19:37
Mam czasami chęć wydrukować sobie posty z jakieś dużego tematu, np.: o oknach. Temat ten ma w tej chwili objętość chyba 8 stron i cały czas rośnie, a z nim wiele cennych uwag i rad. A są też inne tematy, które mają duuużo więcej stron.
Czasami nie chce mi się godzinę wgapiać w monitor, aby to wszystko przeczytać. Chciałabym to wydrukować przez wciśnięcie ikonki drukarki i już - mam całość na papierze, mogę sobie zaznaczyć ciekawsze wątki, poczytać w autobusie, pokazać drugiej osobie, wrócić po miesiącu, dodrukować nowe posty.
Fajnie byłoby gdyby istniała opcja wyboru drukowania, np. wg daty od ... do, wg nick'a, wg stron, itp.
Taka możliwość byłaby tez użyteczna dla forumowiczów korzystających z modemu - nie trzeba drukować strony, po stronie, które czasami mogą się długo otwierać. Co więcej, takie rozwiązanie mogłoby przyczynić się do zmniejszenia liczby powtarzających się tematów. Myślę, że nowi użytkownicy forum często nie szukają na wyszukiwarce ze względu na ogromną ilość postów /szczególnie tych popularnych/, którą trzeba przekopać on-line, a to przy korzystaniu z modemu kosztuje :-? .

Napiszcie, proszę, co o tym myślicie.
Pozdrawiam :)

ponury63
05-10-2003, 15:58
Nie wiem, czy to technicznie możliwe - pewnie pomógłby jakiś program typu "mirror", ale o tym niech mówią nasi informatycy...
Kiedy coś chciałem zapisać [przedtem też miałem modem, teraz mam stałe łącze], kopiowałem całe strony do Notatnika Windows... czasem zapisałem kilka notatników, bo pojemność tej aplikacji jest mocno ograniczona - zwykle starcza na zapisanie jednej strony postów...
Ważne posty również piszę w Notatniku [przenosząc tekst z Worda mamy potem w poście różne "cudaki"], coby mi nie zaginęły przy jakichś perturbacjach z Forum.
Z notatnika żaden problem wydrukować, przedtem trzeba jednak pousuwać zbędne informacje.
Zawsze można również czytać offline, zapisywać w różnych formatach, edytować tekst - ale to jednak jest robota do wykonania, a Tobie chodzi o maksymalną łatwość korzystania z FM...

Pozdriv

eska-j
08-10-2003, 00:14
Ponury
Dziekuję za zrozumienie :P .
Właściwie swój post traktuję dokładnie jako "uwagę o Forum Muratora". Myślałam, że może znajdzie się więcej osób, które mają ochotę w bardzo nieskomplikowany sposób "przelać na papier" co nieco z tej skarbnicy wiedzy budowlanej (i nie tylko). Wówczas opinie te mogłyby stać się cenną uwagą dla twórców obecnego kształtu forum na temat pożadanych zmian.
Prawdę mówiąc brak ikonki do szybkiego drukowania, specjalnie nie utrudnia mi życia. Ot po prostu, jestem wygodnicka... i tyle.
Pozdrawiam serdecznie.

ponury63
08-10-2003, 21:30
Eska-j, po to som komputry :D , cobyśmy mieli więcej czasu na normalne życie....
Każdy jest wygodnicki. Szkoda tylko, że ani Redakcja, ani żaden z naszych Forumowych informatyków nie określili dokładnie - szukamy li czegoś czy tylko błądzimy...

Pozdrawiam

dociak
19-03-2004, 14:19
podciągam do góry, może jednak redakcja zechce się zainteresować.

A tak na marginesie to ostatnio próbowałam wydrukować sobie wątek o oknach. Pracowicie, strona po stronie, kopiowałam wszysko do Worda, potem kasowałam niepotrzebne informacje i takim sposobem (po zmniejszeniu czcionki na 11 i zmniejszeniu marginesów) wyszło mi prawie 100 stron!!!! Nieźle, co???

mariusz12
04-04-2004, 20:09
Może spróbuj zaznaczyć interesujące posty( można wybierać trzymając wciśnięty klawisz "Ctrl") nastepnie PLIK - DRUKUJ - ZAZNACZONE STRONY
Kopiowanie do WORD do dobry pomysł i umożliwiający edycję , ale trochę czasochłonny(myślisz, usuwasz, dodajesz itd)

dociak
05-04-2004, 08:14
jasne, że tak można ale wtedy objętość takiego wątku jest ok. 4 razy (!!!!) większa niż po edycji w wordzie.
Jeśli wątek jest krótki to ok, ale jak dłuższy niż kilka stron, to powstaje już niezła książka :)))