PDA

Zobacz pełną wersję : Budowanie na cudzym gruncie - zabezpieczenia prawne



moni44
10-08-2008, 11:38
witam serdecznie
problem polega na tym, że uzyskałem pozwolenie na budowę na działce stanowiącej własnośc moich rodziców
jednakże okazało się, że jeśli w ciągu najbliższych dwóch lat rodzice przepiszą mi działkę będą musieli zwrócić środki unijne, a są to znaczne kwoty z tytułu pomocy na rozwój gospodarstwa rolnego
w związku z tym mam pytanie jaką formę, jaką umowę prawną zawrzeć z rodzicami jeśli rozpocząłbym inwestycję dudowy domu przed przeniesieniem własności, chodzi tutaj o najleprze zabezpieczenie przyszłego przeniesienia własności, czy wystarczy tutaj odpowienia umowa zobowiązująca rodziców czy jest jeszcze jakas lepsza forma mojego zabezpieczenia przenieisenia własności w przyszłości
pozdrawiam

Nefer
10-08-2008, 12:51
Czyja ziemia tego dom. Możesz dostać darowiznę - wtedy kiedy rodzice zechcą. Możesz dostać darowiznę z dożywociem - jesli rodzice chcą się zabezpieczyć.
Możesz tez im po prostu zaufać.

Trociu
11-08-2008, 10:27
witam serdecznie
problem polega na tym, że uzyskałem pozwolenie na budowę na działce stanowiącej własnośc moich rodziców
A jak udało Ci się zyskać pozwolenie na budowę na działce nie będącej Twoją własnością?

marcin714
13-08-2008, 08:10
Obecnie wystarczy napisać ,że masz jakieś prawo do terenu i nikt nie sprawdza czy jesteś właścicielem czy nie. A prawo to można nabywać z różnych tytułów do wyboru , do koloru. Budój dom a potem przeniesiesz własność działki i już wszystko będzie twoje.

moni44
18-08-2008, 22:43
faktycznie jest umowa uzywania, co do formy zabezpieczenia to myślę o zobowiązaniu do przeniesienia własności nieruchomości pod groźbą kary umownej i umowie darowizny na wypadek śmierci


Obecnie wystarczy napisać ,że masz jakieś prawo do terenu i nikt nie sprawdza czy jesteś właścicielem czy nie. A prawo to można nabywać z różnych tytułów do wyboru , do koloru. Budój dom a potem przeniesiesz własność działki i już wszystko będzie twoje.