PDA

Zobacz pełną wersję : Kredyt w Deutche Bank



MarBla
10-08-2008, 16:39
Ponieważ dostałem od nich propozycję dla 650 k zł:
CHF,
marża 0,85%,
niestety prowizja 2%,
ale za to brak konieczności dodatkowych ubezpieczeń
proszę o opinię na temat w/w warunków oraz doświadczeń z DB ("kruczki w umowie", realizacja transz, okresy oczekiwania na ewentualne aneksy - choć tego nie przewiduję).

Dużo czytałem na forum o Millenium (nad nimi też się zastanawiam), ale prowizja 0,9, a i dodatkowe ubezpieczenia są obowiązkowe - co daje dodatkowe ok. 1,58%, więc na razie mnie nie przekonują (choć kuszą łatwością "nadpłat" i sposobem ich przeliczania)

Dziekuję za opinie i wskazówki.
MarBla

dorota@rtur
10-08-2008, 19:09
500 tyś. w CHF - marża 0,85%, prowizja obniżona z 1% do 0,55% - to był najlepszy bank z wszystkich analizowanych przeze mnie. KB był ciekawy i Lukas. W DB na ich plus jest brak dodatkowych różnych ubezpieczeń. Umowa dość trudna ale do przejścia - nie ma jakiś pułapek. Wypłata transz - dopiero po pierwszej - bez problemu, zobaczymy jak będzie dalej. Warto negocjować, poszukać różnych ofert (z różnych bankó) i wyłożyć karty na stół - niech się biją o Was.

sliwaprz
11-08-2008, 13:12
Wzialem 1 mln z tego banku na zakup 4 mieszkan, jeszcze przed boomem budowlanym. W sumie nie bylo zadnych klopotow, wszystko szlo gladko do momentu, gdy mialem w koncu wpis do hipoteki i bank powinien zdjac dodatkowe ubezpieczenie. Zdjeli tylko z jednego mieszkania a za reszte sciagali z konta jak frajerowi. Mialem ten problem 2 razy. Na szczescie wszystko odkrecili i kaske oddali. Ale profesjonalistow to oni tam chyba nie maja.

Zycze powodzenia

Grzebiuszka
18-08-2008, 14:40
500 tyś. w CHF - marża 0,85%, prowizja obniżona z 1% do 0,55% - to był najlepszy bank z wszystkich analizowanych przeze mnie.

witam,
brzmi przyjemnie :o) można wiedzieć jak duży miałaś wkład własny? (o ile oczywiście miałaś)

dorota@rtur
19-08-2008, 08:18
wkład bardzo mały - ok. 40 tyś zł.

Grzebiuszka
19-08-2008, 10:08
dziękuję bardzo za odpowiedź :)