PDA

Zobacz pełną wersję : SAMSUNG - wątek zbiorczy o sprzętach do kuchni. Opinie, porady, zdjęcia



tapatik
10-08-2008, 20:44
Szukam opinii na temat tej kuchenki i niestety nie mogę znaleźć.
Czy ktoś z posiadaczy mógłby napisać kilka zdań - jak ona się sprawuje i jak się ją użytkuje?
W porównaniu do innych kuchenek do zabudowy, cena tego Samsunga jest bezkonkurencyjnie niska, chyba najniższa na rynku.
Funkcjonalnie i z wyglądu mi odpowiada, więc po co przepłacać kupując inne? ;)
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Do kompletu wybrałem piekarnik Samsung BT62TDBFST.

Przy okazji, zastanawiam się dlaczego kuchnie do zabudowy są dużo droższe (można rzec kilkakrotnie) od wolnostojących i nie znajduję racjonalnego wytłumaczenia :-?

marta1210
11-08-2008, 08:01
podpinam się do pytania

ceny wydaja mi sie dosc przyjemne, porownujac do innych firm

jak z jakoscia samsunga w kuchni, macie doswiadczenia w tej kwestii?

tapatik
12-08-2008, 20:51
Przypominam się z pytaniem. Nikt nie wybiera tej kuchenki?
Ja jakoś od razu zwróciłem na nią uwagę - tzn. zacząłem od najtańszych ;)
Tania i chyba całkiem niezła.
Interesuje mnie jak się sprawdza w praktyce?

slawkin
12-08-2008, 21:07
Heh! To i ja się podepnę do pytania...

karolinnab
12-08-2008, 21:33
Ja uzytkuje - od tygodnia :)

Na razie tylko podgrzewalam na niej. Grilla, crispa i defrosta jeszcze nie wyprobowalam. Troche mnie denerwuje ze czas mozna ustalac tylko pelnymi dziesiatkami sekund, ale to w sumie drobiazg. A tak poza tym to niczym nie rozni sie od mojego starego Whirlpoola wolnostojacego ;)

Tez nie rozumiem dlaczego te kuchenki sa dwa albo i wiecej razy drozsze od wolnostojacych - moze chodzi o inny system chlodzenia urzadzenia?

tapatik
12-08-2008, 22:50
[...]Troche mnie denerwuje ze czas mozna ustalac tylko pelnymi dziesiatkami sekund, ale to w sumie drobiazg. [...]



To akurat wg mnie żadną wadą nie jest. Czy naprawdę potrzebujesz ustawiać dokładniej czas niż co 10s? ;)

Jak dla mnie to chyba lepiej byłoby gdyby kuchenka miała konkretny uchwyt, bo wydaje mi się, że te drzwiczki są trochę zbyt delikatne ;)

Gdy przetestujesz crispa i czyszczenie parą to proszę napisz czy to się sprawdza.

Dziękuję za odpowiedź! :)

karolinnab
12-08-2008, 23:03
[...]Troche mnie denerwuje ze czas mozna ustalac tylko pelnymi dziesiatkami sekund, ale to w sumie drobiazg. [...]



To akurat wg mnie żadną wadą nie jest. Czy naprawdę potrzebujesz ustawiać dokładniej czas niż co 10s? ;)



TAK, sloiczek obiadowy dla dziecka zawsze podgrzewam przez 35 sek., jest idealnie cieply :wink:

fioter
13-08-2008, 09:48
witam,
urzytkuję mikrofalę samsunga od kwietnia i kozystalem już chyba ze wszsytkich funkcji. I co? jest OK, działa jak w każdej innej kuchence, wiec po co przepłacać?
czyszczenie parą działa, po calej operacji wycieramy papierowym recznikiem i mamy clean.

emild
13-08-2008, 11:10
W porównaniu do innych kuchenek do zabudowy, cena tego Samsunga jest bezkonkurencyjnie niska, chyba najniższa na rynku.
ja kupiłem za 400 z groszami : Mastercook MM-17GE X. Kuchenka jest wolnostojąca, ale za ok 200zł można dokupić ramkę i w ten sposób można zabudować np w słupku.
Do sprawdzenia, czy pasuje wyposażenie i wygląd.

kingvince
19-07-2010, 09:37
cześć!!!

właśnie urządzam moją pierwszą kuchnie i stoję przed trudnym wyborem wszystkich sprzętów agd do kuchni. Zaciekawiły mnie urządzenia firmy SAMSUNG ze względu na przystępne ceny oraz dosyć pozytywne komentarze, że jest to inna firma niż kiedyś, która Polacy nazywali "Szajsung". Co myślicie o tej firmie?ja wypatrzyłem sobie takie sprzęty tej firmy:

piekarnik
http://www.ceneo.pl/;015827443-10.htm

lub

http://www.ceneo.pl/3272088

mikrofalówka
http://www.ceneo.pl/2698185

lodówka
http://www.nokaut.pl/lodowki/lodowka-samsung-rs20crhs.html

Mam jeszcze jedną prośbę,a jakie płyty indukcyjne polecacie???to znaczy markę i model tak do 2tys.


z góry dziękuje za każdą rade.
jeśli polecacie coś lepszego to też proszę o info.i propozycje, cenowo interesują mnie sprzęty do 2.5tys.
pozdrawiam

nea
19-07-2010, 11:58
ja też znalazłam kilka fajnych sprzętów samsunga w tym lodówkę side by side, ale ostatecznie werując net i czytając nt problemów z serwisem i awaryjnością odpuścuiłam sobie temat. Może tutaj ktoś wypowie się użytkujący rzeczywiście ten sprzęt i powie jak to jest w rzeczywistości ....

nielot2
19-07-2010, 12:27
Ja akurat z autopsji nie jestem w stanie nic powiedzieć ale jako że niebawem też nas czekają kompleksowe zakupy to zrobiłem rozeznanie, z którego wynika że Samsunga, można ewentualnie kupić lodówkę, pod warunkiem że jest Made In Korea a nie China.
My zadecydowaliśmy że lodówka będzie na 99% Electroluxa a pozostały sprzęt BOSCHa

Jolasia
19-07-2010, 12:30
Witam,
u nas wśród sprzętów dominuje właśnie Samsung - mamy z tej firmy lodówkę, piekarnik, kuchenkę mikrofalową do zabudowy, płytę indukcyjną oraz telewizor.
Z wszystkiego jesteśmy bardzo zadowoleni, jak dotąd zero awarii (AGD użytkowane od 1,5 roku, telewizor 6 miesięcy, lodówka ponad 3 lata)

MonkaD
26-09-2010, 20:20
kupiłam piekarnik miesiąc temu, ale dopiero teraz został podłączony. Wczoraj upiekłam ciacho i okazało się, że z prawej strony przypieka za bardzo. Ponadto szyba jest gorąca. Pikłam w trybie konwencjonalnym w 170 stopniach. Czy wy też tak macie czy reklamować ? Zawiodłam się strasznie

MonkaD
26-09-2010, 20:35
Poza tym widzę w necie różne opinie, jedni piszą że piekarnik ma zimną szybę i jest cichy, inni że ma szybę zimną... Mój ma gorącą, jest dosyć głośny i w dodatku tak grzeje, że piec będzie w zimie niepotrzebny...

AnnaP.
27-09-2010, 07:00
Witaj,
ja wczoraj po raz pierwszy użyłam tego piekarnika do opiekania mięsa - wyszło super, ale fakt - szyba gorąca, boki wystające poza front gorące - przerażające, bo zabudowany w szafce pomiędzy innymi meblami. Załamka.
Za to mikrofalla FGKUST 87 - rewelka. Chyba sama by wystarczyła, bo ma wiele funkcji.

MonkaD
27-09-2010, 12:29
dzwoniłam do Samsunga i mówią, że szyba nie powinna być gorąca, reklamuję

MonkaD
01-10-2010, 17:30
Dzisiaj był serwisant, wg niego wszystko jest ok, szyba powinna być gorąca, powinien piec nierównomiernie, ciepło powinno uciekać a drzwiczki troszkę odchylone z lewej strony go nie interesują. Czy ci ludzie są nienormalni ?

Juniorka
05-10-2010, 12:03
Monka – aż „zabawne”, że czytam właśnie, że ktoś ma podobne problemy. U mnie piekarnik jest cichutki, w ogóle go nie słyszę. Przy 170st. szyba jest gorąca, ale przy górnej "szparze" czuję zimny powiew powietrza. Natomiast np. przy 130st. szyba jest zimna.
W tym piekarniku nie mam problemów z mięsem czy zapiekankami ale właśnie mam z ciastami. A myślałam, że nie mam ręki do ciast :(
Mnie z kolei przypieka się bardziej z lewej strony i wychodzą mi ZAWSZE zakalce :( Na górnej półce mniejsze, na dolnej półce większe :(
Muszę doczytać instrukcję, bo może ja coś źle robię. Jak się okaże, że wszystko robię ok, to też zareklamuję piekarnik.

MonkaD
05-10-2010, 18:24
Dzwoniłam do serwisanta (w czasie jego wizyty nie było mnie w domu, niestety, bo obdarłabym go ze skóry). Powiedział, że zakłócam cyrkulację powietrza i dlatego grzałka przypala ciasto w niektórych miejscach. Wtedy piekłam drożdżowe na poziomie 2, w trybie konwencjonalnym w 170 stopniach. Rozgrzałam piekarnik do 170 stopni i włożyłam ciacho. Przypiekł za bardzo z prawej strony. Serwisant powiedział, że mam spróbować inaczej: nagrzać piekarnik do 220 stopni, włożyć ciacho i zmniejszyć temperaturę do 170 stopni. Spróbuję.
Jak na razie, spróbowałam upiec drożdżowe, które wkłada się do zimnego piekarnika: na termoobiegu z dolną grzałką w 170 stopniach. Upiekł dobrze.
W ten weekend spróbuję nagrzać do tych 220 stopni, Juniorka, ty też spróbuj i zobaczymy co nam wyjdzie.

Juniorka
06-10-2010, 12:39
Monka - a niby jak zakłócasz cyrkulację powietrza?
Jak chcę upiec ciasto to najpierw mam rozgrzać do 220st. a potem zmniejszyć do 170st.? Hehe, ale metoda, ale jak działa to spróbuję. Będę robić proste ciasto (maślankowe), które piecze się 40 min. w 170 st. Bardzo jestem ciekawa czy wyjdzie.

MonkaD
06-10-2010, 13:37
Zakłócam bo otwieram drzwi piekarnika i wypuszczam 40% gorącego powietrza. Napisz czy wyszło i w której dokładnie funkcji piekłaś.

Juniorka
06-10-2010, 13:44
Hmm, ciekawe z tym zakłócaniem...
Planuję dziś ciasto robić. Będę piekła na górnej półce w 170st., ale najpierw rozgrzeję je do 220st. Mam nadzieję, że nie przypiecze się z jednej strony, a przede wszystkim, że wyrośnie i nie wyjdzie zakalec!

MonkaD
07-10-2010, 10:17
i co, wyszło ci ?

Juniorka
07-10-2010, 12:42
Zrobiłam ciasto i nawet wyszło, co prawda nie idealnie, ale do tej pory, to najbardziej udane ciasto z tego piekarnika.
Nagrzałam do 220st.. a jak włożyłam ciasto to zmniejszyłam temp. do 175st. Urosło, choć nie tak jak trzeba i przygrzało na środku, a do tej pory zawsze od lewej strony. Nie rozumiem skąd się to bierze?
Chyba jednak złożę reklamację.

MonkaD
07-10-2010, 13:05
a na jakiej funkcji piekłaś ? i czy z separatorem ?

Juniorka
07-10-2010, 13:21
Piekłam z separatorem, a funkcji nie wybierałam. Ustawiłam grzanie dla górnej półki, włączyłam określona temperaturę i tyle. Muszę zaglądnąć do instrukcji bo nawet nie wiem jakie są funkcje i gdzie je ustawiać. Ups.

MonkaD
07-10-2010, 13:45
więc ja w weekend upiekę z separatorem i z funkcją jakąś i zobaczymy

Juniorka
07-10-2010, 14:07
Źle się wyraziłam, wiem gdzie są funkcje, muszę tylko doczytać, która jest najlepsza do ciast ;-)
Jeszcze poczekam z reklamacją, bo może miałam złą funkcję ustawioną i stąd zakalce.
Daj potem znać jak Ci poszło.

MonkaD
08-10-2010, 07:25
a którą miałaś ustawioną ?

Juniorka
08-10-2010, 08:46
Nie zwróciłam uwagi, która funkcja była ustawiona, bo potem zmieniałam żeby sprawdzić czy coś się zmieni ;-)

Juniorka
12-10-2010, 12:00
Robiłam ciasto maślankowe w weekend i NARESZCIE mi wyszło. Ani grama zakalca, pychota! Mała rzecz a jak cieszy :)
Problem tkwił nie w "moich rękach" tylko w piekarniku . Nie można piec ciasta na tej samej funkcji co mięsa czy zapiekanki .
Ciasto piekłam na górnej półce z dolnym grzaniem (funkcja z dolną grzałką i termoobiegiem).

MonkaD
12-10-2010, 16:17
z separatorem ?

MonkaD
13-10-2010, 07:06
w ten weekend nie mogłam piec bo elektryk instalował nam płytę, teraz coś upichcę. Może podaj przepis na to ciasto maślankowe, skoro je ciągle robisz to musi być pycha :)

Juniorka
13-10-2010, 12:42
Tak, piekłam z separatorem.
Ciasto maślankowe jest pyszne swoją drogą, ale robię je akurat dlatego, że jest banalnie proste ;)
Co prawda to nie wątek kulinarny ale wstawiam przepis :)

Ciasto maślankowe ze śliwkami (ale może być i z jabłkami)

Do ciasta:
- 2,5 szklanki mąki
- 1 szklanka cukru
- 1 cukier waniliowy
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1 szklanka maślanki
- 1/2 szklanki oleju
- 3 jajka
- śliwki (przekrojone, skórkami do dołu) albo inne owoce

Kruszonka:
w misce wymieszać 150 g masła lub margaryny, na oko mąka, cukier - w równych częściach, żeby przy zagniataniu nie kleiło się do rąk.
Włożyć "kulkę" na chwilę do zamrażalnika jak mało czasu, albo do lodówki na jakąś godzinę.

Wymieszać w misce suche składniki: mąkę, cukier, cukier waniliowy, proszek.
Wymieszać mokre: maślankę, olej, jajka.
Połączyć suche z mokrymi, wymieszać, wylać na blachę, ułożyć owoce, kruszonkę, wstawić do piekarnika.
Piec w 175 st. (blacha 25x40), ok. 40 min (sprawdzać przez nakłucie).

Smacznego :)

MonkaD
13-10-2010, 18:22
dzięki :)

rena rena
01-05-2011, 11:58
planuję wyposażyć całą kuchnie w sprzet samsunga, mam teraz wiele sprzetów tej firmy i nie narzekam. jedynie jest problem z okapem bo chce wysuwany wbudowany a samsung chyba nie ma zbyt wielkiego wyboru w tym zakresie wyciąg 470 /m jak na kuchnie otwarta na pokoj to chyba niewiele...zastanawiam sie tez nad zmywarka samsung na nową do zabudowy ale ponoc bosha sa najlepsze ... sprzęt planuje kupić z tzw. wyższej półki, ale te droższe samsunga są tansze niż innych "wiodących" marek a parametry maja podobne...czy ktos postawił na agd jednej firmy? a moze na samsunga?;) czy to rozsadne kupic wszystko z jednej firmy?

rena rena
01-05-2011, 12:57
słyszeliście o nowych lodówkach samsunga? seria Grand RL60GQERS. nie jest to typ sbs ale jest wieksza od tradycyjnej i bardzo ekonowmiczna klasa A+++.. czy ktos slyszał kiedy bedzie w sklepach? a moze już gdzies można ją kupić? pzdr

queene
01-05-2011, 20:09
ja też stawiam na samsunga w zakresie lodówki piekarnika i mikrofali
płyta i zmywarka innej firmy ale to co bedzie stało obok siebie w wysokiej zabudowie (lodówka wolnostojąca) to bedzie czarny samsung z niebieskiem podświetleniem
obecnie mam mikrofale samsunga i poza kilkudniowym popsuciem sie (sama sie wlaczała) kiedy sama sie naprawiła nie mam innego doswiadczenia jesli chodzi o AGD

o tych nowych lodówkach nie słyszałam ale strzelam ze koszt bedzie powyzej 5-6 tys a tyle nie dam za lodówke

tosia125
02-05-2011, 07:57
ja mam lodówkę, piekarnik i są ok, samsunga lubię...
polecam samsunga piekarniki z opcją separatora (ja piękę placek na górze, mięso na dole w tym samym czasie i jest to dla mnie super opcja)
lodówka samsunga ta duża ma więcej miejsca niż by side i jest wygodniejsza (jak dla mnie) też polecam...
co do reszty sprzętu kuchennego mam już mastercooka i teraz tak wszystko mozna dobrac wizualnie, ze nie trzeba jedej firmy moim zdaniem...
kiedys trzeba bylo, bo kazda firma miała po trzy linie i bradzo sie miedzy sobą różniły, wiec jak sie kupilo inne firmy to albo biel byla inna albo wyglad zdecydowanie sie roznił... teraz wszystko w nowoczesnym stylu i do siebie pasuje, wiec lepiej patrzec na zalety i opcje, ktory sprzet ma lepszy...

witu102
04-05-2011, 12:18
ja też mam całą kuchnie w samsungu ie jestem bardzo zadowolony...multum funkcji, ekstra wygląda, a cena ok 3 tys mniej niż za siemensa/boscha/electroluxa z połową funkcji..polecam:)

mickey30
04-05-2011, 21:45
Witam,
Przyłączam się do fanów Samsunga... Mam lodówkę side by side tej firmy i piekarnik z f.mikrofali. Oba sprzęty spisują się super.
Czy orintuje się ktoś czy Samsung posiada w swojej ofercie kawiarki pod zabudowę??? Na razie mam "dziurę" która czeka na wypełnienie,obok piekarnika.
Na razie brak $$$, poza tym nie widziałem nigdzie kawiarek tej firmy....

witu102
07-05-2011, 11:41
z tego co wiem, to niestety nie...:(

fajkowski
13-05-2011, 13:36
samsung ma dobry design ale oczywiście nie tylko za to go cenie

indigo
14-05-2011, 10:56
też planuję sprzęt kuchenny samsunga.
a czy ktoś ma płytę indukcyjną tej firmy? będę wdzięczna za opinie.
ja myślę o takiej: http://www.agdmedia.pl/plyty-ceramiczne/plyta-samsung-cti613gin?gclid=CPiG9L2V56gCFQuEzAodoWxoEg

queene
14-05-2011, 16:36
też planuję sprzęt kuchenny samsunga.
a czy ktoś ma płytę indukcyjną tej firmy? będę wdzięczna za opinie.
ja myślę o takiej: http://www.agdmedia.pl/plyty-ceramiczne/plyta-samsung-cti613gin?gclid=CPiG9L2V56gCFQuEzAodoWxoEg
czytałąm opinie na ceneo.pl - no cóż niestety nie są zbyt pochlebne w wiekszosci http://www.ceneo.pl/;0152296366-10.htm
gdzies indziej doczytAŁAm że czasem te płyty z polem any dish nie wykrywają małych garnuszków

dlatego pomimo ze w większosci bedzie samsung to płyta i zmywarka nie

Tesla
16-05-2011, 08:54
Także polecam! Zgadzam się że wyróżnia się designem, ale na awaryjność też nie narzekam a korzystam z wielu urządzeń tej marki.

mickey30
16-05-2011, 21:51
Mam lodówkę z kostkarką, piekarnik z funkcją mikrofali, wszystko działa bez żadnych "ale", poza tym jak mawia się w kręgach dzisiejszej młodzieży "gites,lans"...:)

MonkaD
18-05-2011, 12:02
ja mam piekarnik Samsung Bt62TDBCT. Jeżeli ktoś z was go posiada, mam prośbę. Czy moglibyście zmierzyć czas nagrzania odrębnie dolnej i górnej komory w termoobiegu do 240 stopni ? Uchodzi mi powietrze bokiem albo przesadzam, chciałabym się upewnić.

rena rena
29-05-2011, 10:31
nie wiecie czy są już w sprzedaży nowe lodówki samsunga grand ? już reklamują ale nigdzie ich nie widzę a ciekawi mnie cena.

MonkaD
31-05-2011, 20:53
Mój już dwa razy był naprawiany przez pseudo serwisantów Samsunga, a kupiłam go w październiku 2010r. Dlatego mam prośbę do użytkowników, czy moglibyście sprawdzić, ile dokładnie minut nagrzewają się poszczególne komory piekarnika (przy włożonym separatorze) w funkcji termoobieg do temperatury 240 stopni. I drugie pytanie, mam piekarnik zabudowany na dole w meblach Ikea. Obok piekarnika mam szuflady, wnętrze szuflad strasznie mi się nagrzewa, czy wy macie tak samo ? Pozdrawiam

dziobeczek1
06-06-2011, 08:44
Powiem Wam, że sama mam chrapkę nba płytę CTI613 GIN . Wystaszyłam się trochę opini na ceneo, ale... o innych płytach też ludzie piszą że awaryjne itp. Wydaje mi się że taka już jest sp[ecyfika tych tańszych płyt- a na płytę AEG za 4 tyś nie mam ochoty ani na razie możliwości ;)

CZy jest jakiś zadowolony użytkownik tej płyty?

Saqmsung ma w swojej ofercie też super rzeczx- piekarnik z mikroafalą. Niestety nie mam miejsca na mikro osobno więc też się skuszę. Takie same rozwiązania z Bosha czy Siemensa są od ok 1 tyś droższe :)

CZY ktoś użytkuje pralkę (względnie pralko suszarkę)Samsunga?????

rena rena
06-06-2011, 18:09
użytkuję pralkę samsunga silver nano od jakiś 4 lat. jestem bardzo zadowolona. teraz pokazały się nowe pralki eco bubble... mam na nią ochotę... z opisu jest super i jest tez wariant pralko-suszarki... tylko szkoda mi wywalić "starej" pralki;)) ja z niecierpliwością czekam na lodóweczkę grand samsung bo jeszcze jej nie ma w sprzedaży..

kojox
17-06-2011, 09:24
Mam kilka urządzeń kuchennych ( i nie tylko) Samsunga i nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów. Ostatni zakup to mikrofala, bardzo porządny sprzęt :)

tosia125
12-07-2011, 09:48
Ja mam ale chyba wczesniejsza wersje bo nie ma 3 w 1
nie pamietam jaki to model dokladadnie..
szuflada na dole wcale mi sie nagrzewa.. szafki obok tez nie, ale ja mam w rogu i ma troche wolnego miejsca..

rena rena
13-07-2011, 20:50
a "moja" lodóweczka samsung seria Grand RL60GQERS już się pojawiła.. cena około 3700... muszę ją mieć;))!!!

michur
15-11-2011, 09:26
Odkopuje temat dla nas aktualny.
Jak Wam Panie idzie z wypiekami w tym badziewiu za grubą kasę? Dalej musicie kombinować z temperaturami i półkami żeby nie mieć zakalca? Tyle funkcji, programów i automatyzacji, a serwis radzi kontrolować temp. ręcznie... Czy może jednak jest jakieś inne rozwiązanie - naprawa, wymiana...
Pytam, bo niestety wpadliśmy w te same tarapaty. Tyle wydanej forsy na "wypasiony" piekarnik i co ciasto to zakalec :( Marzy mi się takie rozwiązanie: rozgrzewam piekarnik do zadanej temperatury, wkładam ciasto i wyciągam je po x minutach nieźle upieczone od dołu i góry. Tymczasem piecze się gorzej niż w gazówce.
Nigdy więcej produktów samsunga. Gdzie ta jakość, o której tyle osób pieje w komentarzach? Czy te osoby spojrzały chociażby na polską instrukcję obsługi, która chyba żywcem przetłumaczona jest jakimś automatycznym translatorem bez jakiegokolwiek później redagowania... Jawna olewka. Ale jestem wkurzony.

gtsvectra
16-11-2011, 10:40
Piekarnik nie jest najgorszy, mogłeś kupić jeszcze ARDO ;-)
no ale pretensje możesz mieć albo do siebie / jesli sam wybierałeś/ ew do sprzedawcy który zachęcił Cie do zakupu.
Kto kupuje piekarnik Samsunga, mając do wyboru tylu producentów- przecież wolałbym mastercooka. Chłodziarkę tak, Tv tak, ale piekarnik?

michur
16-11-2011, 11:03
Piekarnik nie jest najgorszy, mogłeś kupić jeszcze ARDO ;-)
no ale pretensje możesz mieć albo do siebie / jesli sam wybierałeś/ ew do sprzedawcy który zachęcił Cie do zakupu.
Kto kupuje piekarnik Samsunga, mając do wyboru tylu producentów- przecież wolałbym mastercooka. Chłodziarkę tak, Tv tak, ale piekarnik?

A dlaczego chłodziarkę tak, a piekarnik nie? Czyżby chłodziarki i Tv produkował tylko Samsung?
Rozumiem, że kolega posiada jakąś tajemną wiedzę/zdolność pozwalającą zawsze omijać buble poszczególnych firm podczas zakupów?
My przed zakupem zawierzyliśmy całkiem niezłym opiniom (prawdopodobnie użytkowników) zamieszczonym w internecie - jak widać był to błąd.

gtsvectra
16-11-2011, 11:21
A dlaczego chłodziarkę tak, a piekarnik nie? Czyżby chłodziarki i Tv produkował tylko Samsung?
Rozumiem, że kolega posiada jakąś tajemną wiedzę/zdolność pozwalającą zawsze omijać buble poszczególnych firm podczas zakupów?
My przed zakupem zawierzyliśmy całkiem niezłym opiniom (prawdopodobnie użytkowników) zamieszczonym w internecie - jak widać był to błąd.
Sarkazm nie na miejscu, po prostu źle zrozumiałeś, oczywiście że producentów jest wielu, z tym że o ile Samsung produkuje dobre lodówki i tv, to jego piekarniki już takie nie są i nie oznacza to, że trzeba kupować lodówki i tv samsunga.
Jeśli chodzi o tz "buble" wiedzy tajemnej nie posiadam, a jedynie 9 letnie doświadczenie w branży.
Nie wiem kiedy kupowaliści piekarnik, ale wiem że samsung jakieś 2 lata temu urządził w necie "marketing szemrany"

michur
16-11-2011, 11:31
Sarkazm nie na miejscu, po prostu źle zrozumiałeś, oczywiście że producentów jest wielu, z tym że o ile Samsung produkuje dobre lodówki i tv, to jego piekarniki już takie nie są i nie oznacza to, że trzeba kupować lodówki i tv samsunga.
Jeśli chodzi o tz "buble" wiedzy tajemnej nie posiadam, a jedynie 9 letnie doświadczenie w branży.
Nie wiem kiedy kupowaliści piekarnik, ale wiem że samsung jakieś 2 lata temu urządził w necie "marketing szemrany"

Czyli jednak wiedza tajemna (niedostępna zwykłym śmiertelnikom) płynąca z doświadczenia, którego zwykli konsumenci (np. my) nie posiadają :) Choć teraz już wiem, że produkty Samsunga należy omijać szerokim łukiem (mam jeszcze tel. kom. równie niedopracowany).
Piekarnik kupowaliśmy w tym roku ale może ślady tego marketingu jeszcze są widoczne i miały na nas wpływ.
Pzdr,
Michał

KOKiL
26-11-2011, 20:43
Witam,
Ja wprawdzie nie mam modelu opisywanego wcześniej ale mam model BQ2D7G144 i póki co, jestem z niego zadowolona. Piecze równomiernie (piekłam na każdym poziomie razem i osobno), szyba hmm... zimna nie jest ale też nie jest gorąca, ot ciepła zwyczajnie. Jedyny mankament, jaki zauważyłam to instrukcja obsługi - mało czytelna - ale ja wyjątkowo antytechniczna jestem :p

DeeF
13-02-2012, 21:57
A ja właśnie zamówiłem zmywarkę Samsunga - zobaczymy:)

rena rena
07-04-2012, 17:25
ma ktoś piekarnik samsung stem twin? dlaczego piekarniki samsunga miałyby piec zakalce??? to lekki absurd;) ja planuje caly sprzęt samsunga i mam zamiar byc zadowolona;)

witu102
08-04-2012, 09:26
będziesz zadowolona...wykończenie wewnątrz bardzo sympatyczne i czyści się mega łatwo...(piekarnik +MW) płyta gazowa też działa ok bez problemów..do tego całość bardzo ładnie się prezentuje:)

AngelikaX
25-11-2012, 18:32
Piekarnik Samsung BT62TDBCT - funkcja rozna - poradzccie prosze czy do pieczenia kurczaka na roznie nalezy wybrac jakis program automatyczny? moj problem polega na tym ze kurczak na prowadnicy do rozna sie nie okreca - z gory dziekuje za pomoc.

mastero
09-12-2012, 23:13
ja mam w kuchni wszystko samsunga i jest ok. elegancko wygląda i dobrze służy i jakoś jeszcze nie udało mi się upiec zakalca ... może coś robie źle ... :( mianowicie polecam AGD samsunga jak i RTV do domu. Na pewno się nie zawiedziesz ... ja mam wszystko od lodówki po piekarnik!

dwiemuchy
10-12-2012, 10:25
ma ktoś piekarnik samsung stem twin? dlaczego piekarniki samsunga miałyby piec zakalce??? to lekki absurd;) ja planuje caly sprzęt samsunga i mam zamiar byc zadowolona;)

Musi wadliwy. Ja sprawdzałem na swoim piekarniku - bardzo ładnie trzyma zadaną temperaturę; sprawdzając przy kilku ustawieniach innymi termometrami - minimalne różnice (do 5 stopni chyba).

W zasadzie ten piekarnik + robot kuchenny Boscha - i pieczone w domu ciasta podskoczyły jakościowo, zwykłe ucierane wyrastają co najmniej jak biszkopty itp.

@rena rena - ja mam Steam Twina; gdzieś wcześniej w wątku są moje wypowiedzi.

michur
10-12-2012, 10:43
Musi wadliwy. Ja sprawdzałem na swoim piekarniku - bardzo ładnie trzyma zadaną temperaturę; sprawdzając przy kilku ustawieniach innymi termometrami - minimalne różnice (do 5 stopni chyba).


U nas to wygląda tak jakby ciepło nie było rozłożone równomiernie na dolnej płaszczyźnie.

Ale pewnie po prostu nie umiemy piec ciast.

280m
02-07-2014, 18:05
Odświeżam temat mam piekarnik SAMSUNG w pierwsze dwa lata zepsuł się już 4 razy ( tak cztery razy) w sumie kilka miesięcy w naprawie najgorsze że jak na razie SAMSUNG z uporem maniaka tyko naprawia, obecnie czekamy na decyzję nie ukrywam że oczywiście liczę na nowy piekarnik najlepiej inny model nawet jeżeli miałbym do niego dopłacić. Gwarancja kończy się bodajże w listopadzie. Jak zakończy się ta sprawa to napiszę tu żeby ludzie wiedzieli jak traktuje SAMSUNG jak się coś psuje notorycznie.

280m
24-07-2014, 10:37
c.d. Od maja mamy niesprawny piekarnik kontakt na poziomie zerowym. ODRADZAM WSZYSTKIM PIEKARNIKI SAMSUNG firma nastawiona tylko i wyłącznie na sprzedaż oświadczyli że nawet jak się 10 razy zepsuje to będą naprawiać a to że nie mamy piekarnika kilka miesięcy to ich nie interesuje.

Tatanek
25-08-2014, 07:32
c.d. Od maja mamy niesprawny piekarnik kontakt na poziomie zerowym. ODRADZAM WSZYSTKIM PIEKARNIKI SAMSUNG firma nastawiona tylko i wyłącznie na sprzedaż oświadczyli że nawet jak się 10 razy zepsuje to będą naprawiać a to że nie mamy piekarnika kilka miesięcy to ich nie interesuje.

Jeśli możesz, napisz jaki masz model piekarnika - będzie się łatwiej wystrzegać..

marek_tu
25-08-2014, 14:04
Na temat kuchenek Samsunga nie wiem nic :( Ale użytkujemy tej firmy pralkę i telewizor i jest OK.

BlueDecoria
28-08-2014, 12:42
Z Samsunga mam mikrofalówkę i jestem usatysfakcjonowana :)

prelegent
01-09-2014, 21:06
Gratuluje doboru modelu z ceną. Fakt to czyni je bezkonkurencyjnymi. Natomiast cenę w zabudowie względem wolno stojących napędza tzw. estetyka. Ludzie po prostu są skłonni zapłacić więcej za urządzenie stojące z innymi i wyglądające jak szafka. Tak to już po prostu jest - przyzwyczajaj się :)

280m
05-11-2014, 17:20
W zeszłym tygodniu znowu się zepsuł. końcem miesiąca kończy się gwarancja. MODEL CHYBA ZBQ...... jest w naprawie drugi tydzień. Nie powiem u nas się korzysta z piekarnika jak jest sprawny ale chyba po to jest żeby korzystać a nie żeby stał.

Firma jest tak rzetelna że w jednym z emalii odpisują żeby nie wstawiać ciepłych napoi do lodówki chyba nie wiedzą o jakiej sprawie piszą po prostu tragedia. Nie chodzi nawet o to że się psuje ( chociaż to przede wszystkim) ale o to jakie jest podejście do klienta. Nikomu nie polecam i sam już nie kupię.

280m
17-11-2014, 16:40
DALEJ NIE MAMY NAPRAWIONEGO PIEKARNIKA ponad 3 tygodnie w naprawie cztery tygodnie jak się popsuł. Serwisant mówił że chyba wymienią na nowy ale niestety nic z tego jednak nie wymienią . dwuletnia gwarancja kończy się za tydzień. Na infolinii usłyszeliśmy że mogą 30 dni naprawiać. Wyobraźcie sobie zepsuł się chyba piąty raz za każdym razem kilka tygodni jest w naprawie i nie chcą wymienić na nowy.

NIGDY WIĘCEJ SAMSUNGA ICH SERWISU I PODEJŚCIA DO KLIENTA PORAŻKA TOTALNA ZŁOM JAKICH MAŁO.

280m
26-11-2014, 20:23
Minęło 32 dni odkąd piekarnik jest na serwisie a dalej nie mamy piekarnika dziś się skończyła dwuletnia gwarancja z dwóch lat chyba lekko pól roku w naprawie. Pozdrawiam wszystkich czytających tę relację.

280m
02-12-2014, 15:23
Coś mi się wydaje że SAMSUNG zafunduje nam Święta bez piekarnika. Bo dalej nie ma piekarnika.:(

280m
10-12-2014, 17:40
Dalej nie ma piekarnika.
Czy ktoś może ma jakiś pomysł jak wyegzekwować od SAMSUNG a piekarnik? choćby ten naprawiony.

280m
15-12-2014, 10:10
podobno ma jutro przyjechać nowy piekarnik zobaczymy.

280m
19-12-2014, 13:46
PIEKARNIK PRZYJECHAŁ PO PROSTU ŚW. MIKOŁAJ NOWY :yes:

na razie coś w nim strzela niesamowite w nowiutkim może u nas są duchy jakieś? może egzorcyzmy potrzebne, może to duch poprzedniego starego piekarnika się mści na nas?

nagrałem filmik słychać świetnie na nim i wysłałem do SAMIEGO zobaczymy co dalej. zbyt duży żeby go tu wkleić nagram krótszy to wkleję.

goscoooo
28-06-2017, 13:50
ORADZAM firmę samsung , bardzo ciężko uzyskać pomoc w serwisie wymienionej firmy - piekarnik (dual cook) zepsuł się po 26 miesiącach, a płyta indukcyjna po 27 taniej kupić nową niż naprawić, rodzicom piekarnik zepsuł się po 20 miesiącach z wielkimi problemami udało się naprawić na gwarancji - najpierw sprawdzali 5 razy czy na pewno dobrze podłączony do gniazdka i szukali sposobu żeby nie naprawić.