PDA

Zobacz pełną wersję : ogrodzenie z cegły?? Opinie



kotek999
11-08-2008, 09:18
hej, szukam inspiracji dotyczącej ogrodzenia i zastanawiam się jakby wyglądało ogodzenie z cegły rozbiórkowej jasnej w połączeniu z elementami z kutego czegoś tam (żelaza).

co o tym myślicie??

pilot1
13-08-2008, 15:09
wydaje mi się że dosyć ciekawie by to wyglądało zależy tylko jak wygląda dom

keyo
26-02-2015, 08:38
Tutaj parę realizacji jak wygląda ogrodzenie z cegły ręcznie formowanej: http://hoffmanowska.pl/index.php?id=8

beatagl
26-02-2015, 21:45
wydaje mi się że dosyć ciekawie by to wyglądało zależy tylko jak wygląda dom

No właśnie, piękne to ono może być ale czy będzie pasowało do domu ?

Balto
26-02-2015, 21:45
keyo: jeszcze raz mi się będziesz plątał z reklamą - to ci powiem, że to nie cegła zdobi ogrodzenie ale sposób jej wykonania i pomysł na wygląd, a hoffmanowska należy do jednej z iks producentów i są inni i bywa że lepsi a reklama kosztuje tu krocie. Jak jeszcze mi zaczniesz zalecać konkretnych producentów zapraw to się dowiesz co o tym myślę i nie będą to czyste myśli....

p1oterek
04-03-2015, 21:22
mam takie ogrodzenie z cegły czerwonej rozbiórkowej i wygląda całkiem fajnie. Oczywiście z gustami się nie dyskutuje :)

keyo
16-03-2015, 09:34
Zgodzę się z Tobą w 100% - połowa sukcesu to produkt a połowa to dobry wykonawca, nie zmienia to faktu że jak ktoś się zaopatrzy w gówniany produkt to i najlepszy wykonawca nic na to nie poradzi i jak to mówią "nie ulepi jak z gówna marcepana" - chyba się zgodzisz ze mną. A moim zdaniem informowanie ludzi o produktach które mi się podobają, wiem jakie mają cechy i jak się sprawdzają to chyba nic złego.

mecenas41
16-03-2015, 09:56
p1oterek wygląda ładnie i pasuje do domu, ale najważniejsze żeby podobało się wam, czyli mieszkańcom domu. Pozdrawiam

Balto
16-03-2015, 20:32
keyo: a jak ja Ci powiem, że znam z kilku innych producentów cegły lepszych jak hoffmanowska i tańszych, jak znam opinie o hoffmanowskiej nazwijmy to "mało ciekawe" i to nie od tych co reklamują a od tych co wykonują i tak dalej to co? Będziem się sprzeczać? A jak powiem że wiem dlaczego pewne jej reklamy są tu czy tam... to co?
Abyś suię mógł plątać z reklamą najpierw trzeba zapłacić trochę złotych, a dopiero potem krzyczeć: a moje najlepsze. To czy inni będą ją uważali za ósmy cud świata to kwestia osobna. A pytanie: a ile gnoi glinę producent hoffmanowskiej? Sezon? Pół?....

keyo
05-05-2015, 10:17
Balto: w danym czasie zawsze są lepsi, zawsze są tańsi i to zarówno dotyczy producentów jak i wykonawców, nie zmienia to faktu, iż ich produkty pokazują się wszędzie więc to o czymś też znaczy. Ja mam zdanie odmienne i jako wyrozumiały człowiek rozumiem że Tobie się mogą produkty i realizacje nie podobać ale ja Cię nie "besztam z błotem" że pracujesz dla konkurencji i reklamujesz innych jednocześnie psując opinie niewinnym firmom i wykonawcom... Proszę o wyrozumiałość oraz opinie obiektywne a nie jednostronne. Ty za każdym razem reklamujesz stronę "bialycement" ale ja się o niej ani źle ani dobrze nie wypowiadam... Po drugie jak coś mi się podoba i nieraz mam czas na poczytanie, znalezienie czy zrobienie czegoś to nie znaczy że już dla kogoś pracuję i nie wiadomo jak reklamuję!!!

Balto
05-05-2015, 21:25
keyo: producentów cegły znam dość i trochę - to po primo numero uno, po koklejne numero uno - tak naprawdę tak jak dawniej robiono cegłę nikt jej obecnie nie robi - nawet Hoffman ale to już detal, kolejnym detalem jest to że istnieje ileś producentów którzy trzymają jakość cegły tylko się akurat tutaj nie reklamują, zaś rynek i zawiłości tego kto i dlaczego wchodzi na konkretne budowy i renowacje - znam.
Nie smaruję z błotem tejże cegły - tylko stwierdziłem, że znam "nieco inne opinie" i to o od ludzi którym ufam i znam ich bardzo dobrze... i nie są oni producentami a wykonawcami

jacek57
06-05-2015, 10:14
Swietny pomysł, lecz duzo zależy od wykonania. Jeśli dasz ciemną, cementową spoine do żelaznych kutych "paneli" to bedzie przypominac ogrodzenie fabryki. Jeśli jasną wapienną , to mur nabiera lekkosci i stylu. Ale o gustach moża dyskutować w nieskonczonosc....:) Pozdr

www.jwkonserwacjazabytkow.pl

Eustachy.m
06-05-2015, 11:52
Brzmi fajnie, ja jednak pozostaję miłośnikiem ogrodzeń z sypkich kamieni umieszczonych między siatkami - nie wiem, jak to się nazywa.

BogdanNalej
08-05-2015, 08:41
Brzmi fajnie, ja jednak pozostaję miłośnikiem ogrodzeń z sypkich kamieni umieszczonych między siatkami - nie wiem, jak to się nazywa.

gabiony;) teoretycznie to gabiony służą do czego innego, bo do zabezpieczania przed osuwającą się ziemią, jakiś skarp albo osuwających brzegów rzecznych ;) są fajne ale zależy jeszcze jak ktoś to zrobi, widziałem już takie kiepskie ogrodzenia z sztucznymi kamieniami....

Kamila321
08-05-2015, 09:38
Ja mam zamiar robić ogrodzenie z cegły klinkierowej, podmurówka też z cegły ale nie wiem czym to zakończyć? Szukam odpowiednich pokryć ponieważ jeden słupek będzie nietypowy

mecenas41
12-05-2015, 17:54
Wygląda ładnie, ale jak piszecie wyżej - nie wiadomo czy będzie pasowało. Ja postawiłem na standard - panele ogrodzeniowe i jestem zadowolony.

Groszek80
01-06-2015, 13:50
Ja jestem fanem ogrodzeń klinkierowych :) Sam materiał to jednak nie wszystko - najważniejszy i tak jest magik, który potem ułoży cegły w taki sposób, żeby to fajnie wyglądało. W moich okolicach niestety bardzo trudno o takiego fachowca.

Co do inspiracji, to polecam przejrzeć katalogi producentów :) Np. http://www.wienerberger.pl/ceg%C5%82y-klinkierowe/galeria/ogrodzenia

Balto
01-06-2015, 21:52
Groszek: o Wienebergerze wypowiadać się nie będę, long story w każdym razie na pytanie o jakość i klinkieru i zapraw ująłbym tak: lekko się uśmiechnął i powiedział "bez komentarza"....