PDA

Zobacz pełną wersję : natrętny deweloper - warunki zabudowy



melindo
12-08-2008, 08:51
Pewien deweloper wystapil do Urzedu Gminy o wydanie warunkow zabudowy dla dzialki, ktorej jestem wlascicielem.
Nie mam zamiaru sprzedawac dzialki ani deweloperowi ani nikomu innemu!
Jak skutecznie moge zablokowac wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla MOJEJ dzialki?
Urzednicy przekonuja mnie, ze decyzje wydadza, poniewaz nie rodzi ona praw do terenu. Co to za prawo, ktore pozwala zeby firma budowlana projektowala sobie bloki na mojej ziemi i dostawala decyzje o warunkach zabudowy ? Nie liczy sie wcale moj protest jako wlasciciela, ktory nie chce zadnych decyzji o warunkach zabudowy! Juz raz odwolywalem sie do SKO, ktore uchylilo zaskarzona decyzje, ale tyko ze wzgledu na zle przepowadzona analize.Gmina niedawno ponownie przystapila do rozpatrywania wniosku o wydanie decyzji.o warunkach zabudowy...
Jak moge skutecznie odwolac sie do SKO, zeby uchylilo decyzje? Jaki argument powstrzymalby urzad przed wydaniem decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegajacej na budowie blokow na mojej dzialce?

Dziekuje za pomoc!

mikolayi
12-08-2008, 09:16
tak jak powiedzieli Ci w urzędzie wydanie decyzji o warunkach zabudowy nie oznacza, że podmiot, który ją otrzymał ma jakiekolwiek prawo do Twojego gruntu. Mozesz spać spokojnie.
Ja też mógłbym wystąpić o WZZiT na Twoją działkę i nic, oprócz posaidania przeze mnie papieru i kosztów, które musiałbym ponieść wiecej bym nie miał.
Sprawdź tylko do czasu do czasu czy ktoś nie wystąpił o pozwolenie na budowe na Twoją działkę. Bo to już kryminał...

sSiwy12
12-08-2008, 09:20
Jedynym skutkiem jakie niesie za sobą wydanie WZ jest możliwość wzrostu wartości działki - ale dla właściciela.

Trociu
12-08-2008, 09:49
Jedynym skutkiem jakie niesie za sobą wydanie WZ jest możliwość wzrostu wartości działki - ale dla właściciela.Dokładnie.
Ewentualnie może developer chce:
- budować coś w okolicy i sprawdza, co Ty byś mógł zrobić u siebie
- chce za chwilę przyjść do Ciebie z propozycją kupna

Bardzo często osoby "postronne" składają wnioski o WZ przed kupnem przyszłej działki - po prostu chcą sprawdzić czy da się tam coś wybudować.

marcin714
12-08-2008, 13:16
To tak jakbyś zabronił patrzeć na twoją działke postronnym osobom. Raczej nie wyegzekwujesz tego tak samo nie zabronisz komuś dowiedzenia się co można na twojej działce budować. Dla dobra społecznego takie informacje i decyzje są jawne i dostępne dla każdego. Inną formą jest pobranie wypisu i wyrysu z planu miejscowego jeśli istnieje. Każdy może tam luknąć na twoją działke i nawet byś nie wiedział. Ja bym już pół zimy w piecu mógł palić takimi wypisami czy decyzjami . Tyle się tego nazbierało.