PDA

Zobacz pełną wersję : Pomarańczowe fronty



Alkman
12-08-2008, 22:58
Bardzo podobają mi się dziecięce meble z pomarańczowymi frontami. Niestety, firmy które mają w sprzedaży takie meble stosują jasne korpusy. Dzwoniłam do dwóch producentów, czy ewentualnie mogliby zamienić pod indywidualne zamówienie korpusy, ale nie mają takiej opcji.
Ponieważ jest mnóstwo firm, które oglaszają się, że robią meble na wymiar postanowiłam spróbować szczęścia. Okazało się, że w moim rejonie nie ma fachowca, który umiałby zrobić (kupić front- okleinę) meble w takiej kolorystyce.
Czy ktoś widział w sprzedaży fronty (okleinę) w kolorze pomarańczowym? A może jest jakiś preparat, którym można pomalować płyty meblowe?

arturpawel
13-08-2008, 05:16
fronty lakierowane polecam w tej sytuacji

jaszczurka
13-08-2008, 21:49
pomarańczowe fronty ma w segmencie ale kuchennym witu102 zajrzyj do niego i jeszcze do kropkq tez kuchenne, ale mogą podpowiedziec gdzie mozna kupic takie fronty, ale ja tez mysle ze to na zamówienie -lakierowane z palety Ral

zielony_listek
14-08-2008, 09:05
Bardzo podobają mi się dziecięce meble z pomarańczowymi frontami. Niestety, firmy które mają w sprzedaży takie meble stosują jasne korpusy. Dzwoniłam do dwóch producentów, czy ewentualnie mogliby zamienić pod indywidualne zamówienie korpusy, ale nie mają takiej opcji.
Ponieważ jest mnóstwo firm, które oglaszają się, że robią meble na wymiar postanowiłam spróbować szczęścia. Okazało się, że w moim rejonie nie ma fachowca, który umiałby zrobić (kupić front- okleinę) meble w takiej kolorystyce.
Czy ktoś widział w sprzedaży fronty (okleinę) w kolorze pomarańczowym? A może jest jakiś preparat, którym można pomalować płyty meblowe?

Alkman, a tak dokładnie to o co Ci chodzi?
Bo ja sie pogubiłam :-)
Fronty pomarańczowe a korpusy "nie jasne" czy korpusy tez pomarańczoe?

Pomalować możesz sobie farbą akrylową do drewna, tylko wywalać kase na nowe meble, żeby je malować samemu (a nóz cos się nie uda) to troche szkoda chyba...

Jak masz upatrzone meble tylko z frontami w nieodpowiednim kolorze, to fronty mozna oddac do lakierowania - tak jak pisze jaszczurka wybierasz kolor z palety RAL. Nie mam pojęcia jaki to koszt jest, niestety. Np.:
http://www.chobot.pl/content/view/30/59/lang,pl/

jaszczurka
14-08-2008, 10:40
ja mam segment w kuchni lakierowany-kolor z palety RAL, a reszte w fornirze drzewa rózanego, i gdy spytałam sie co jest droższe -fornir czy lakier to powiedzial ze ceny sa zbliżone.... wiec jesli wierzyc mu to taki polakierowany segment nie bedzie tani :( a jezeli jeszcze ma to być drewniany, to juz wogole..

zielony_listek
14-08-2008, 11:02
ja mam segment w kuchni lakierowany-kolor z palety RAL, a reszte w fornirze drzewa rózanego, i gdy spytałam sie co jest droższe -fornir czy lakier to powiedzial ze ceny sa zbliżone.... wiec jesli wierzyc mu to taki polakierowany segment nie bedzie tani :( a jezeli jeszcze ma to być drewniany, to juz wogole..

Jaszczurka, jak robiłam w zeszłym roku kuchnie to fornir drewniany cenili drożej niz lakierowany mdf (tak orientacyjnie w Chobocie różnica w cenie gotowych szafek, nie frontów, rzędu 20%, ale nie robiłam u nich i tak). Duuuużo taniej foliowany mdf.
Pytanie, czy autorka posta chce tanio, czy może byc drogo byle taki jak sobie wymarzyła. Jak drogo, to żaden problem - mozna i na końcu Polski zamowic i dowiąza albo przyslą. Jak tanio - no to wtedy trzeba pokombinować :-)
Dla stolarza to nie jest chyba wielkie halo zbic mebelki z płyty meblowej w wybranym kolorze (jest ileśtam dostepnych), a fronty dać do lakierowania.

Alkman
14-08-2008, 20:14
Zielony_listek chodziło mi tylko o ciemniejsze korpusy w meblach niż te, które są w sprzedaży.
Myślałam trochę naiwnie, że jak teraz robią kuchenne w każdym wymiarze i kolorze, to że z pokojowymi też nie ma problemu :oops:
Zestawy, które widziałam są super, ale ja niestety wcześniej nie rozglądałam się za meblami i teraz nie pasują.
W pokoju mam panele w kolorze dąb, inne drzwi i jak dorzucę trzeci kolor drewnopodobny, to po prostu będzie wyglądac to fatalnie.

Podobają mi się np. meble takie:

http://www.meble.pl/galeria_kf.php?idproduc=1069&idp=1380&kid=60&z=0&lang=pl&galeria=1

lub młodzieżowe (apli, ordo) na stronie http://www.forte.com.pl/.

Wydawało mi się, że najprostszym wyjściem, żeby wszystko wyglądało jak należy będzie zamówienie mebli, ale poszukiwanie pomarańczowych frontów jest ponad siły sprzedających.
Dzisiaj jeden pan zaproponował płytę kronopola terra łosoś. Odbiega on od mojego wymarzonego koloru, no ale jak się nie ma co się lubi.... :)
Pozdrawiam :D

zielony_listek
18-08-2008, 14:50
Zielony_listek chodziło mi tylko o ciemniejsze korpusy w meblach niż te, które są w sprzedaży...


OK, teraz rozumiem.
A to dla chłopca czy dziewczynki? W jakim wieku?
Może wystarczyłyby pomarańczowe akcenty na frontach w innym kolorze - np. duże wzory z folii naklejone na fronty. Wzory (esy-floresy, zwierzta, figurki jakies czy choćby paski, kwiatki) mozna wyciąc z foliisamoprzylepnej, sporo firm ma taką usługę.