PDA

Zobacz pełną wersję : rozpoczęcie prac przed przepisaniem pozwolenia na budowę



dorota@rtur
13-08-2008, 12:17
Chodzi o rozpoczęcie prac przez nowego inwestora przed przepisaniem pozwolenia na budowę na niego.

Wiadomo - przepisanie i uprawomocnienie trochę trwa a sezon budowlany gdy mrozy nastaną się skończy - a to coraz bliżej :( .

Chciałabym zacząć roboty drobne zanim to przepisane pozowlenie będę miała w garści - takie jak posprzątanie terenu - wywiezienie materiałów, kupionych przez byłych właścicieli a które już się nie nadzadzą jak zaschnięty cement, powiększenie otworów drzwiowych i okiennych oraz przebicie jednej ściany (zrobienie otworu jak w projekcie). Czy robiąc to przed przepisaniem pozwolnia, mogę nabawić się kłopotów? Robić już czy czekać?

Trociu
13-08-2008, 12:48
Ja bym robił już teraz. W końcu pozwolenie na budowę samo w sobie jest.
Ty przecież możesz być jednym z wykonawców działających w imieniu poprzedniego właściciela

A dodatkowo - samo przepisanie idzie dość szybko. Przynajmniej u mnie tak było.

irreality
13-08-2008, 18:13
Jeżeli pozwolenie jest nadal ważne (od jego uprawomocnienia lub od ostatniego wpisu do dziennika budowy nie upłynęły 2 lata) i robisz zgodnie z zatwierdzonym projektem a zmienia się jedynie inwestor to moim zdaniem śmiało możesz robić.

Sprawdź koniecznie ważność pozwolenia, i to czy to co do tej pory zrobione zostało jest zgodne z projektem. Pozwolenia nie można "przedłużyć" więc jeżeli wyszło trzeba wystąpić o nowe.

oskar0259
14-08-2008, 00:32
Za kilka dni już nie 2 a 3 lata (nowelizacja PB).

irreality
14-08-2008, 11:50
Działa to dla pozwoleń wydanych przed nowelizacją? W treści pozwolenia jest adnotacja o tym, że jest ważne 2 lata od daty uprawomocnienia...

oskar0259
14-08-2008, 21:47
http://forum.muratordom.pl/prawo-budowlane,t123550.htm

Art. 2.

Do spraw wszczętych i niezakończonych decyzją ostateczną do dnia wejścia w życie niniejszej ustawy stosuje się przepisy tej ustawy.