PDA

Zobacz pełną wersję : Czym usunąć brzydki zapach z wykładziny?



jakamila
13-08-2008, 14:59
Od tygodnia mam w domu malutką suczkę Cocker Spaniel Angielski (aktualnie 9 tygodniowa). Maleństwo mnie po prostu zadziwia - woła siusiu, ale niestety w ostatniej chwili i nie zawsze zdążę wyprowadzić ją na trawę.
Zdarzyło się, że piesek zmoczył wykładzinę i teraz utrzymuje się nieprzyjemny zapach. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakiego środka użyć aby ten zapach zlikwidować? Bedę wdzięczna za każdą podpowiedź. Z góry dziękuję.

katya1984
13-08-2008, 19:20
Wodę z octem pół na pół.

Elcia84
13-08-2008, 20:13
Polecam coś takiego: Lenor Spray Activ-Fresh. Opakowanie jest z dozownikiem, na opakowaniu jest napis "Eliminuje nieprzyjemne zapachy z tkanin". Butelka ma pojemność 500 ml i kosztuje coś koło 10 zł. Można używać do ubrań, firanek, tapicerek no i dywanów.
Ewentualnie w zoologicznym można spytać, tam mają dużo płynów tego rodzaju.

jakamila
14-08-2008, 10:15
Wodę z octem pół na pół.

Woda z octem? Nie śmiej się ze mnie, ale po prostu nie wiem: polać wykładzinę roztworem czy przecierać?

katya1984
14-08-2008, 11:30
Wymieszać i przecierać mokrą gąbką albo szmatką.

Zresztą zapach psiego moczu ma to do siebie, że prędzej czy później sam całkowicie zniknie, w przeciwieństwie do kociego :wink:

Asia25
13-03-2009, 10:26
Polecam coś takiego: Lenor Spray Activ-Fresh. Opakowanie jest z dozownikiem, na opakowaniu jest napis "Eliminuje nieprzyjemne zapachy z tkanin". Butelka ma pojemność 500 ml i kosztuje coś koło 10 zł. Można używać do ubrań, firanek, tapicerek no i dywanów.
Ewentualnie w zoologicznym można spytać, tam mają dużo płynów tego rodzaju.
Dobrze wiedzieć, kupię i zobaczymy czy skuteczne.

LeoAureus
13-03-2009, 12:14
Ja kupiłam na allegro takie coś:
NEUTRALIZATOR ZAPACHÓW: ValuGard ODOR TERMINATOR
i działa.

rzyraf
13-03-2009, 14:39
Polecam gorąco Vitopar - preparat zawierający żywe bakterie rozkładające smrodliwe zanieczyszczenia - szczególnie zawierające siarkę i azot. Można kupić w hurtowniach i sklepach zoologicznych, nie pamietm ile kosztuje ale jest bardzo wydajny i wygodny w użyciu - spryskuje się zabrudzone miejsce i po paru godzinach jest po zapachu

rase
21-10-2014, 14:05
Sposób w jaki ja sobie poradziłam: najpierw dokładnie wyczyść wykładzinę, poczekaj aż wyschnie, następnie spryskaj środkiem Refresher. To działa! Znajdziesz go na emakchemia.pl

Joa_poznan
15-01-2016, 11:55
Gdyby ktoś nadal szukał porady - ocet to najlepsze rozwiązanie. Niestety wszelkie środki chemiczne nie eliminują zapachu całkowicie, a co za tym idzie pies z czasem wraca w to samo miejsce :/ Gąbka, woda z octem i wysuszyć suszarką, powtórzyć kilka razy w przeciągu następnymch dni i po problemie.

malfred
03-02-2016, 20:37
można wykonać ozonowanie pomieszczenia.