PDA

Zobacz pełną wersję : plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia art.21a Prawa budowlan



agnes
29-03-2002, 10:57
Chcę przedstawić moją sytuację związaną właśnie z kwestią planu.Niedawno składałam wniosek o pozwolenina budowę i urzędniczka kazała mi dołączyć informację dot planu bhp na budowie do wniosku.według przepisów art.41 ust.2 przed rozpoczęciem budowy /co najmniej 7 dni/kierownik ma obowiązek złożyć OŚWIADCZENIE o sporzadzeniu planu,nawet nie plan ,a tymczasem żąda się ode mnie tegoż planu do wniosku o budowę tym bardziej ,że brak jest aktów wykonawczych a na budowie mojego domu nie bedzie prac z art.21a pkt 2.-w tym przypadku mój plan to stwierdzenie,że prace na budowie bedą przebiegały zgodnie z ogólnie obowiązujacymi zasadami bhp dotyczacymi budowy domów jednorodzinnych.I tak zrobiłam + jakieś śmieszne rzeczy dot.rekawic,odzieży ochronnej, zabezpieczeniu prac przy betoniarce.Zobaczę po świetach jak się do tego ustosunkuje.Uważam ,że samego planu nie trzeba przedkładać do wniosku o pozwolenie tylko można potem,aby przed rozpoczeciem robót.Czy kos może miał do czynienia z podobną sytuacją?

EM
29-03-2002, 11:54
agnes: o jakich przepisach piszesz? W Prawie Budowlanym za chińskiego boga nie mogę znaleźć takich wymagań. Czy dostałaś coś co wskazuje jakąś podstawę prawną? Art. 33 prawa budowlanego wyczerpujaco mówi co nalezy dołączyć do wniosku i tyle w tym temacie!
Czy może urząd czeka na jakąś propozycję z Twojej strony? $$$

agnes
29-03-2002, 12:17
Chodzi mi o zmiany ,które weszły w życie dnia 13 lutego 2002r.-
ustawa z dnia 27 lipca 2001r o zmianie ustawy -prawo budowlane
/Dz.U. z 2001r Nr 129 poz.1439/

krzysztofj
29-03-2002, 12:24
Ach Europa, Europa, Wielki Świat

EM
02-04-2002, 09:56
Przeczytałem: zgroza!!
Chyba nie ma jeszcze rozporzadzeń wykonawczych tak więc wystarcza za plan ogólne pierdoły nt BHP i broszurki dostepne po ksiegarniach. Zadbaj o to aby pracownicy podpisali, ze znaja przepisy BHP albo żeby kierownik budowy wpisał w dziennik, ze ich z nimi zapoznał!!! Przepis jest potencjalnie restrykcyjny i trzeba stosowac taktyki RWD.
Natomiast przepis mówi o OŚWIADCZENIU a więc moim zdaniem samego planu nie trzeba dostarczać.
Jeszcze 2-3 lata i związkowcy zlikwidują wszystkie miejsca pracy w tym kraju ....