PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie ogrodzenie



Black Angel
13-08-2008, 19:44
Niedawno kupiłam siedlisko. Jest ono na wsi i otoczone jest polami uprawnymi należącymi do Sołtysa wsi. Geodeta wyznaczył mi już granice działki i chciałabym postawić ogrodzenie. Mam jednak problem ponieważ nie wiem czy powinnam odsunąć ogrodzenie na teren mojej działki czy postawić na granicy. Wiem że Sołtys nie ma zamiaru grodzić swoich pól ale jeśli postawie na granicy to nie będzie miał on zbyt dużej możliwości jazdy po swoim polu ciągnikiem ani kombajnem nie chce jednak za bardzo odsuwać płotu na moją posesję ponieważ zmniejszy się ona wtedy dość sporo. Z drugiej strony jest to jednak Polska wieś a ja się na nią dopiero wprowadziłam i nie chciałabym robić sobie w sąsiadach wrogów zwłaszcza w Sołtysie.
Czy prawo budowlane mówi coś na temat tego typu ogradzania? Proszę o poradę.

nabial
13-08-2008, 20:09
jeżeli dogadasz się z sołtysem, to po granicy - równo połowa na jego, połowa na twoim gruncie. W takiej sytuacji obie strony po równo (teoria :) ) partycypują i w budowie i konserwacji ogrodzenia. Jeżeli nie - to pies go trącał - będziesz musiała zmieścić się z ogrodzeniem na swojej działce, może być dokładnie na granicy działki, nie trzeba się odsuwać - w końcu to Twoja własność :)