PDA

Zobacz pełną wersję : działka okolona drogą z 3 stron



ul
15-08-2008, 09:41
witam serdecznie forumowiczów.
chcialabym się poradzić.
mam możliwość kupienia działki w dobrym miejscu, uzbrojoną, ok.15 a, prawie kwadrat i cena tez przyzwoita. Ale...no wlasnie,to ALE to fakt, ze z 3 stron okala ją droga (są to 2 drogi, takie osiedlowe, działka jest jakby na skrzyżowaniu), a z 4 strony jest już tylko sąsiad , bo inaczej byłoby rondo :)
czy ktos mieszka w takim położeniu? może ktoś coś mi poradzi bo myśle i myśle i nie mogę podjąć decyzji...
z góry serdecznie dziekuję i pozdrawiam

margarytka
16-08-2008, 11:37
Jeśli drogi nie są zbyt ruchliwe, a cena przyzwoita to nie zastanawiaj się i kupuj. Nie piszesz w jakiej szerokości są chodniki i czy granica działki dochodzi bezpośrednio do chodnika , czy dzieli je jeszcze trawnik ?
Ogrodzenie obsadzisz krzewam, i aby zapewnić na działce intymność , a i kłopotliwych sąsiadów mniej :wink: .Jedyny mankament to ogrodzenie trzech stron działki na Twój koszt , no sprzątanie przyległego do działki chodnika . Zimą koniecznie będziesz musiał nabyć spalinową odśnieżareczkę ,bo nie wyrobisz się z utrzymaniem odśnieżonych chodników .

Nefer
16-08-2008, 12:11
A ja zaczęłabym od otrzymania WZ i sprawdzenia gdzie ( przy tych drogach) jest linia zabudowy. Czy nie okaże się , że żaden dom się nie zmieści. Tego bym się bała.

ul
18-08-2008, 07:04
serdecznie dziekuję za odpowiedzi :) sprawdze wz . chodniki przylegaja do dzialki, niestety bez pasa trawnika :/. a co do odsniezania i utrzymania chodników - to nie należy do gminy-jesli drogi sa gminne?
chyba jednak kupimy te dzialke, jak uznamy ze wolimy cos intymniejszego to ją sprzedamy i kupimy cos innego. :)))))

Trociu
18-08-2008, 14:47
Wszystko zależy też od nawierzchni tej drogi. Jeżeli jakaś szutrowa, to będzie się wam mega kurzyło.

ul
18-08-2008, 19:56
boję się tego kurzu i ciekawskich spojrzeń...ale moze zasadzi sie las choinek i tui to nas odgrodzą :)))

DorciaIQ
17-09-2008, 11:22
serdecznie dziekuję za odpowiedzi :) sprawdze wz . chodniki przylegaja do dzialki, niestety bez pasa trawnika :/. a co do odsniezania i utrzymania chodników - to nie należy do gminy-jesli drogi sa gminne?
chyba jednak kupimy te dzialke, jak uznamy ze wolimy cos intymniejszego to ją sprzedamy i kupimy cos innego. :)))))
Do gminy należy odśnieżanie drogi - chodnik który graniczy z Tobą masz obowiązek odśnieżać Ty (wrrr jak mnie wkur... ci sąsiedzi, którzy tego nie robią :evil: ) ale w praktyce to się odśnieża wąski pasek szerokości łopaty do odśnieżania, coby się przejść dało - o ile nie spadną 3m śniegu to da się chyba wytrzymać :wink:

Poza tym look on the bright side: masz tylko jednego sąsiada, a z sąsiadami różnie bywa :roll:

Malobert
11-02-2009, 12:20
ja taką mam i sobie chwalę, ale przewiduję tam działalność, idealny układ dla tych co muszą pokazać co mają na działce i zapewnić dużo miejsca parkingowego, budynek mam umieszczony w jednym z rogów działki, wady to odśnieżanie w zimie i dodatkowy koszt ogrodzenia, najlepsze zalety to: sąsiedzi przez ulicę mają mniej do powiedzenia, robisz co chcesz, oczywiscie w granicach prawa, sąsiedzi nawet nie zostali poinformowani o budowie bo nie graniczą ze mną, a wiem, że jeden pieniacz pokłócony już ze wszystkimi chciał mi zablokować budowę, tylko że sorry nie miał podstawy prawnej i go pominęli - nie powiadomili nawet o moim pozwoleniu na budowe, tylko patrzy zza płota i się nieszczerze usmiecha