PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś wybudował się w jeden sezon?



Bard13
05-10-2003, 19:40
Mam już działkę.

Chciałbym na wiosnę wbić łopatę a Boże narodzenie spędzić w nowym domu, mając zakończony parter domu z poddaszem mieszkalnym.
Wodę i prąd mam w zasięgu ręki, żadnych rurociągów i kombinacji.

Komuś się to udało?

Jeśli tak, to jaki dom postawił, jaką techniką budowlaną (ścian itp),
ile go kosztowała taka inwestycja.

Właśnie wybieram projekt domu i chcę wiedzieć miedzy innymi z którym to się może udać.

Jeśli planowaliście to co ja, powiedzcie co nie wypaliło

Pozdrawiam

Michał

Włodek W.
05-10-2003, 20:53
Można na pewno. 8) Jeżeli dobże to zgrasz . Stan surowy ok. 3m-ce Wykończenie 6do8 Zależy jaka powierzchnia ok.250m. Zależy czy będziesz miał zgraną ekipę .no i czy kasy wytarczy na takie tempo Ekipa najlepsza z polecenia :evil: I zobacz ich budowy w stanie surowym :evil: Pozdrawiam :lol:

Włodek W.
05-10-2003, 20:59
Dom Prosty funkcjonalny Kwadrat 8) .Dach dwuspadowy bez lukarn .Trudno dekażowi go zepsuć 8) :lol:

Włodek W.
05-10-2003, 21:02
Ustaw dom w\g stron swiata Pónoc-Płd 8) Ważne 8)

Włodek W.
05-10-2003, 21:07
W roku :evil: Przestępnym :evil: nie należy się przeprowadzać Ja to zrobię np.5 lub 20 stycznia 2005 Pozdrawiam 8)

gjasinski
05-10-2003, 21:19
Mój sąsiad, zaczął na wiosnę tego roku, a jakiś tydzień temu widziałem firanki w oknach. Dom jest prosty, parterowy, ściana dwuwarstwowa, dach prosty. A tak naprawdę to wydaje mi się, że wszystko zależy od kasy. Jeśli masz kasę to nie widzę problemów absolutnie, żebyś postawił dom nawet o skomplikowanej budowie w jeden sezon. No i przydałoby się trochę organizacji

Pozdr. :D

Dave
06-10-2003, 08:18
Problem ten mozesz rozwiazac w prosty sposob sypiac kase. Jestem swiadkiem jak facet wybudowal elegancki dom (z 250m2) w zupelnosci wykonczony, z murowanym ogrodzeniem, placem zabaw dla dzieci i roslinnoscia w ogrodzie w jeden sezon. Zapewne zlecil sprawe jakiejs firmie od A do Z a ekipy uwijaly sie od rana do wieczora. Nawet nie chce myslec ile kosztowal ten dom wykonywany w taki sposob bo na oko spokojnie przekroczyl milion ale jak ktos ma forse i fantazje to bez problemu wprowadzi sie do calkowicie wykonczonego domu na swieta. Jesli zamierzasz sam organizowac kolejne ekipy, kupowac materialy i szukac oszczednosci to szanse masz raczej marne. Po prostu szybkosc budowy jest wprost proporcjonalna do jej kosztow i zasobnosci portfela.

D.

uszek
06-10-2003, 09:57
Oczywiście mozna postawic i wykończyc dom w ciągu jednego sezonu, ale ja bym się zastanowił czy warto? Musisz pamietać, że dom powinien wyschnąć, w przeciwnym razie w zimie grzejąc w domu bedziedz najpierw osuszał ściany a dopiero później ogrzewał dom. Pisali zreszta o tym ludzie w muratorze, że rachunek za gaz pierwszej zimy może przyprawic o zawał. Pamietaj dom musi schnąć !!! Może lepiej pczekać i wprowadzić się na wiosnę, a do nasepnej zimy wszystko już będzie OK

Szadam
06-10-2003, 14:02
Mój sąsiad postawił dom w jeden sezon. Ani jemu ani temu budynkowi na zdrowie to nie wyszło, a w przyszłości problemy dopiero wyjdą. Nie warto.

Bard13
07-10-2003, 09:48
Mój sąsiad postawił dom w jeden sezon. Ani jemu ani temu budynkowi na zdrowie to nie wyszło, a w przyszłości problemy dopiero wyjdą. Nie warto.

A konkretnie co się stało?

KrzysiekS
07-10-2003, 11:15
Ja rozpocząłem budowe na początku czerwca b.r. Teraz koncze dach, jutro przychodzi instalator i w ciągu dwoch tygodni bedzie woda, prąd, gaza, kanalizacja, co, alarm itp.

Dom w technologii ceramicznej trojwarstwowej, czesciowo podpiwniczony, dach z pelnym deskowaniem, pow. uz. 220m2, kubatura 1000m3.

Wprowadzenie się na swieta to żaden problem, trzeba tylko byc przygotowanym finansowo. Mysle, że to i tak taniej niż rozciąganie budowy na dwa lata.

Budowa jest prowadzona przeze mnie, biore ekipy do poszczegolnych etapow. Ceny uzyskalem dobre, jakosc również.

Gdybym miał drugi raz budowac, zdecydowalbym się na szybkie i sprawne budowanie. Mniejsze ryzyko kradziezy, mniejsze koszty robocizny i materialow oraz jest się caly czas w temacie.