PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D47b SOLIDNY wariant 2



Krzysztof Czekalski
05-10-2003, 22:05
Będę wdzięczny za jakiekolwiek uwagi co do tego projektu, zwłaszcza jesli chodzi o funkcjonalnośc, łatwość w budowie itp.


Poza tym, jeżeli możecie podać jakąś lokalizację w okolicy Poznania, gdzie możnaby ten dom obejrzeć, to wdzięcznośc moja nie znałaby granic...

maag
06-10-2003, 00:26
poczytaj:
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14832&sid=63479b810a2758448f93a25a13e8b291

pozdrawiam

waldas
07-10-2003, 20:45
Witam właśnie rozpoczołem budowę d47a wersja z garażem,buduję pod Bydgoszczą :D

mesieur
17-02-2004, 22:00
WALDAS, przymieerzam się do budowy D 47a i chętnie poznałbym twoje doświadcznie budując ten domek, skądinąd nie taki mały...Na jakim etapie jesteś? Jak wychodzą koszty?w sumie wszystko co napiszesz będzie cenne.
pozdrawiam

waldas
19-02-2004, 21:41
Witam Cię mesieur. Jestem na początku na etapie fundamentów,jak puszczą lody stawiam ściany kładę strop.Dom ten nie nalaży do tanich w budowie.Dopiero po zakupie projektu zorientowałem się że ma skomplikowanom ławę i drogi strop,w części nad ma salonem 6.5metra rospiętości to wymaga dodatkowych wzmocnień.Ze stropem do6metrów nie ma problamy. Ale i tak mi się podoba cześć miłego budowania waldas.

mesieur
20-02-2004, 08:25
Projekt jest piękny, to fakt. Teraz zaczynam się zastanawiać...nad mniejszym domkiem. Może nad wb 3944 z agrobispu. dzięki za odpowiedź, jak się zdecyduję na ten to dam znać.

mesieur
24-03-2004, 20:00
Do Wladasa:
jednak wróciłem do koncepcji projektu solidnego.Po paru dobrych miesiącach intensywnych poszukiwań tan projekt zwyciężył. Kupiłem D47bL, bez garażu. Mam wiele pytań, ale z tego co piszesz wynika,że i ty nie jesteś na dalekim etapie. Czy widziałeś ten dom na żywo? Ja mam makietę przed sobą-podoba mi się ten dom! Ale nie obejdzie się bez paru zmian, niewielkich co prawda ale jednak. Czy coś zmieniłeś w projekcie?Ja myślę nad sposobem powiększenia kuchni-zlikwidować WC, a w jego miejscu zrobić szafę wnękową w wiatrołapie, natomiast pierwotne miejsce na szafę z projektu wcielić do kuchni myślę że zyskam jakiś metr. Co o tym sądzisz?. Jak ta kuchnia wygląda u Ciebie. Właściwie zrezygnowaliśmy z D47a właśnie z powodu małej kuchni-czy jakoś ten problem zamierzasz skorygować. Teraz szukam pasującego projektu garażu 2-stanowiskowego. Czekam natwoje pomysły i doświadczenia.pozdrawiam

mesieur
25-04-2004, 17:55
wiem że Waldas jest w trakcie budowy tego domu ale nie daje znać.czy istnieje ktoś jeszcze z kim mógłbym wymieniać doświadczenia?

13gruby
28-04-2004, 21:25
Buduję D-47a jestem na etapie stanu surowego otwartego.Właśnie kładę płyty gk i ocieplam wełną poddasze. :D

13gruby
28-04-2004, 21:31
Buduję D-47a jestem na etapie stanu surowego otwartego.

mesieur
28-04-2004, 22:18
No wreszcie KTOŚ!! :lol: Cześć Gruby.Też zastanawiałem się nad d47a-to ten z garażem, prawda? Wiesz co nas zniechęciło? Jeszcze mniejsza kuchnia niż w domkuy d47b bez garażu. Choć niewiele większa, ale zawsze coś. Przyznasz, że jak na taki duży dom kuchnia nie jest zbyt imponujących rozmiarów. Jest to jedna z rzeczy które chcemy zmienić. Jesteśmy na etapie papierologii i chcemy sie wybudować do zimy. Z których rejonów jesteś?Czy widziałes nasz Solidny gdzieś "na żywo"? Z czego budujesz? Jak po wybudowaniu wygląda gabarytowo parter? Co zmieniałeś w projekcie?My zdecydowaliśmy się jednak na Ytonga.Mam nadzieję, że będziesz tu często zaglądał na ten wątek, bo pytań jak sam widzisz mamy całą masę a nie chcę cię zasypać wszystkimi na sam początek...Pozdrawiam z opolskiego!!!

13gruby
29-04-2004, 22:52
Witam.Buduję we Włodawie nad Bugiem (woj.lubelskie).Mojego projektu w realizacji nie widziałem nigdzie.Dom jest z betonu komórkowego firmy Prefabet z Lubartowa,strop terriwa,kryty dachówką ceramiczną Rupp.W projekcie zmieniłem- z antresoli na poddaszu zrobiłem pokój,podpiwniczyłem częściowo budynek przenosząc kotłownię do piwnicy,wydłuzyłem garaż o 1.5m w związku ze schodami do piwnicy.Jeśli chcesz wyślę zdjęcia na priv.

mesieur
30-04-2004, 11:53
Dzięki Gruby! Chętnie zobaczyłbym zdjęcia(adres w profilu).To niestety strasznie daleko od nas a już się łudziliśmy z żoną, że może jesteś z regionu tu gdzieś blisko i że będzie może okazja do pooglądania na żywo solidnego. Którą część parteu podpiwniczyłeś? To musi być super rozwiązanie. Zagospodarowanie antresoli na pokój zresztą też. Czekam zatem na zdjęcia i jakiś do nich opis!
mesieur

waldas
02-05-2004, 13:39
Witam wszystkich budujących "SOLIDNEGO".
Przez ostatnie dni byłem zajęty zakupem i gromadzeniem mat.bud.
Ja też zrezygnowałem z antresoli na żecz większego pomieszczenia na poddaszu.
Widziałem ten dom oddany do użytku jest zdrugiej strony miasta ,nie było właścicieli i widziałem tlko go z zewnątsz.
Miał nawet okiannice jak w projekcie.
Pozdrowienia Waldas.

13gruby
02-05-2004, 14:53
Witam Waldas! :D Mam pytanko co zrobiłeś ze słupami na poddaszu? Ja u siebie zamierzam obrobić je płytami g-k z powodu fatalnego wyglądu drewna. Czy robiłeś już podbitkę? Zastanawiam się czy drewno czy pcv? Na jakim etapie jesteś?

mesieur
02-05-2004, 19:44
Dzięki Gruby za tyle cennych informacje i pozdrawiam Ciebie jak i Waldasa. Wreszcie się odezwałeś. Będzie kogo zamęczać pytaniami... :lol: Jak u Ciebie Waldas ze zmianami w projekci? Czy robiłeś jakoweś? Czy podnosiliście ścianki kolankowe?(o ile?)Czy dom nie traci przez to na proporcjach? Waldas może jakieś zdjęcia podrzucisz do pooglądania? Najbardziej interesuje mnie ta kuchnia, bo w obu projektach 47a i b kuchnie są małe a muszę zdecydować szybko czy zostawić ją taką czy coś pokombinować (wysyłałem Grubemu szkic). Chciałbym żebyście mi doradzili czy ma to sens - w przeciwieństwie do mnie (na kartce papieru niewiele widać!!) już wiecie jak parter wygląda i czy taki projekt by się sprawdził-chodzi o rejon kuchni a dokładniej o połączenie słupa z tą krótką ścianką nośną prostopadłą do ścianki działowej przy której jest komin i kominek. Więc myślimy o połączeniu owego słupa z tą krótką ścianką w wyniku czego powstanie ścianka dł 3m, natomiast zlikwidowalibyśmy ściankę działową między kuchnią a salonem, komin przesunęlibyśmy do ścianki w ten sposób utworzonej. Zyskalibyśmy w miarę przestronniejsze wnętrze a głównie nieograniczone ścianami metry do zagospodarowania kuchni. Kuchnię zatem możnaby zlokalizować albo po jednej stronie ścianki (czyli np w jej pierwotnym miejscu) albo po drugiej stronie (czyli od ogrodu). Nie wiem czy dość jasno to opisałem ale mam nadzieję że wiecie o co chodzi.Problem natomiast jest z kominkiem. Tak jak Gruby wolelibyśmy kominek w rogu pokoju od strony północnej ale co z kominem? Budować trzeci? trochę przesada. Czekam na opionie od Was. pozdrawiam

waldas
02-05-2004, 23:22
Jestem na etapie fundamentów , chciałbym wszystkie elementy drewnianne na poddaszu wyeksponować a reszte płytach gips-karton.
Drewno źle wyglondające można okleić fornirem.
Szkoda mi antresoli salon jest z nią duży i jasny ale żona się uparła na duży strych.Kuchnia nam wystarczy taka jaka jest.Wolał bym szerszy garaż trochę wąski na dwa samochody,ale już za póżno.
Zastanawiam się czy strop wytrzyma ścianki działowe z B.K. lub dziurawki zamiast gips-karton.
Waldas.

13gruby
02-05-2004, 23:35
Mam na poddaszu ścianki działowe z bk i jest ok.Strop w solidym jest zaprojektowany jak na III wojnę światową. 8)

13gruby
02-05-2004, 23:36
Mam na poddaszu ścianki działowe z bk i jest ok.Strop w solidym jest zaprojektowany jak na III wojnę światową. 8)

waldas
03-05-2004, 19:38
Dzięki Gruby rozwiązałeś mi problem.

13gruby
06-05-2004, 21:49
Witam kolegów! :D
Jestem po wizycie speców od kominka.Mieli pare uwag:
1.wyczystka komina wg nich musi być po drugiej stronie komina czyli od srony kuchni.
2.jest możliwy kominek narożny.
3.Przy murowaniu ścian zostawcie w pirwszej warstwie w pobliżu kominka otwór na doprowadzenie powietrza.
4.Komin musi być starannie wymurowany ja mam wkład ceramiczny ale trzeba pamietać o izolowaniu go od murowanych ścianek komina.
5.komin na swojej czapie nie może być zalany na całego musi być dylatacja między ceramiką a wylewką.
6.odległość między kominem a elementami drewnianymi kostrukcyjnymi dachu to min 16 cm od środka komina czyli ok 6 cm od ściany komina.
7.przed wylewaniem stropu skontaktujcie się ze specami od kominków to powiedzą gdzie zostawić przejścia na rozprowadzenie rur.
8.wogóle zostawcie przejścia na kanalizację i prąd.
Mam na budowie ekipę elektryków jak coś wyjdzie nie tak to dam Wam znać co :wink:
:lol:

mesieur
02-07-2004, 10:52
Do grubego-staram sie wysłać Ci e-mail na priva ale nie wychodzi-zmieniłeś adres? Jeśli tak, to proszę wyślij mi-znasz mój adres e-mail. pozdrawiam SOLIDNYCH mesieur

gruby
11-07-2004, 21:34
Do mesieur-wysłałem odp na priv moja stara poczta też powinna być ok :lol:

mesieur
16-07-2004, 06:33
co z tym outlookiem? jeszcze nie odebrałem e-maila od Ciebie! coœ się porobiło! ale inna poczta dochodzi! Gruby wyœlij jeszcze raz!

kruszka
07-08-2004, 15:39
sprzedam kompletny projekt za jedyne 900 zł http://www.projekty.murator.pl/wyniki.htm?offset=0&nazwa=solidny&powierzchnia_dom=A&bryla=A

jajmar
07-08-2004, 19:57
Inny temat inna tresc nie ładnie :evil:

13gruby
10-08-2004, 21:21
Jak sobie radzisz mesieur? Ja ocieplam styropianem z zewnatrz oraz wylewam posadzki w środku. 8)

13gruby
10-08-2004, 21:30
Czy naprawdę nikt nie nie buduje solidnego? :o (poza waldasem i mesieur oczywiście) 8)

kruszka
11-08-2004, 21:28
Cześć gruby, ja mam same kłopoty, nie wiem nawet czy uda mi się cokolwiek zrobić w tym roku. A tobie...zazdroszczę. Trzymam kciuki za SOLIDNYCH!!

adam.lasocki
31-12-2006, 10:03
Proszę o informację od osób które wybudowały i mogą przedstawić opinię na temat projektu z Muratora domu w stylu dworkowym typ D 47 b Solidny wariant II Planuję rozpoczęcie budowy na wiosnę 2007 Mam już wszystkie pozwolenia . Bardzo chętnie chciałbym zobaczyć już wykonany dom w/g projektu D 47b .Mieszkam na lubelszczyznie 12 km od Lublina . Wszelkie opinie na temat wad i zalet projektu , jakich błędów można ustrzec się podczas poszczególnych etapów budowy będą mile widziane.Jeśli ktoś wyrazi zgodę na obejżenie już wybudowanego domu będę bardzo wdzięczny Zyczę wszystkim śzczęśliwego Nowego Roku