PDA

Zobacz pełną wersję : frezowanie betonu



adam na kamyku
17-08-2008, 20:20
czy ktoś ma doświadczenia z frezowaniem monolitycznej płyty betonowej?
czy jest to trudna operacja?
ja muszę coś takiego zrobić ponieważ płyta tarasowa nie ma odpowiedniego spadku.
jak pracują frezarki do betonu? jaką mają wydajność i głebokość frezowania? jak wygląda powierzchnia betonu po przejściu takiej frezarki, czy są duże wyrwy czy jest w miarę równa?

adam na kamyku
18-08-2008, 09:00
nikt, nigdy się z tym nie zetknął?
nic nikt nie wie? nikt nie woła? nie wierzę !!!
frezeowacze betonowi odezwijcie się !!!!!

Last Rico
18-08-2008, 09:03
Nazwa "frezarka do betonu" jest trochę myląca, mówię tu o maszynach do prac lżejszych -
jak w twoim przypadku. Są dwa sposoby usuwania nadmiaru betonu, jeden polega na młotkowaniu
(maszyna daje dużą ilość punktowych uderzeń i w ten sposób obija powierzchnię), albo na
szlifowaniu diamentowymi tarczami gruboziarnistymi - lepsza powierzchnia ale mniejsza wydajność.
Jak widać ani jeden, ani drugi sposób nie ma nic wspólnego z frezowaniem - choć tak to się nazywa.
W twoim przypadku trzeba zastosować pierwszą metodę, niestety robią to specjalistyczne firmy
i w związku z tym dobrze kasują za usunięcie trudnego do naprawienia błędu betoniarzy....:(

adam na kamyku
18-08-2008, 20:41
pisząc o specjalistycznych firmach chcesz powiedzieć , że jest to na tyle trudna praca, że wymaga fachowców i kasy, czy też tylko tyle że nie każdy posiada taki sprzęt , a ten który posiada za prostą pracę bierze niezłą kasę?

mam nadzieję, że nie namotałem z tym pytaniem.

Last Rico
18-08-2008, 21:53
Praca nie jest specjalnie trudna, bywa nawet tak że firma godzi się na wypożyczenie maszyny
(sobota-niedziela), trzeba mieć 3 fazy i transport, najlżejsza maszyna waży coś 250 kg, do B20, ale
nawet samo wypożyczenie na 8 godzin to koszt 800 -1200 zł. Jest tak jak piszesz, cena bierze się
trochę z kosmosu, a trochę z faktu że tylko nieliczni mają takie maszyny. Normalny rynek... :roll:

Dariusz ST
18-08-2008, 22:09
Ja frezowałem beton, maszyna wypożyczona w wypożyczalni Ramirent , nie pamiętam dokładnie ceny ale jakieś 150 pln doba ( można wypożyczyć w Sobotę i walczyć jeszcze w Niedziele – liczą 1 dobę do Pon.) , głębokość frezowania jakieś 3 mm - zależy od maszyny - generalnie piekielna machina (ciężka i głośna ) i trzeba się nieźle styrać :evil: :wink: po frezowaniu powierzchnia do wyrownania

Last Rico
18-08-2008, 22:21
Problem jest taki, że zdecydowana większość firm wypożyczających sprzet, nie posiada w ofercie
tego typu maszyn, a kiedy pójdziesz do tych co go mają bo nim pracują - to cena jest lekko dołująca. :(

Dariusz ST
18-08-2008, 22:26
http://www.ramirent.pl/oferta/1/45/224/Frezarki

Last Rico
19-08-2008, 07:25
Masa różnego sprzętu, jest tylko pytanie - czy cały ten sprzęt jest rzeczywiście dostępny w każdym
z licznych oddziałów w kraju ??

Nie mam żadnego powodu podważać wiarygodności firmy, ale w życiu często bywa inaczej niż
na stronach www. Frezarka o którą pan pyta jest, ale obecnie w Gdyni - na ile dni pan potrzebuje ?
Na trzy godziny.....o to sam pan rozumie. :)

Jednak warto adres skopiować bo ceny przystępne i może się komu przydać.

dzabij
19-08-2008, 09:06
Ramirent dolicza dodatkowo opłatę za zużycie elementu ściernego (tarczy, frezu).

Z dostępnością faktycznie jest ciężko, często nie potrafią oszacować kiedy będzie dostępne dane urzadzenie.