PDA

Zobacz pełną wersję : bramy - wisniowski czy horrman



Slawek 9
17-08-2008, 22:08
Cześć,

Po wstępnych rozmowach w sprawie bramy mam takie obserwacje:
1. przedstawiciel horrman-a profejonalny. Umie doradzić i dopasować ofertę do oczekiwań. Oferta cenowa wyższa o ok 25- 30%

2. Wiśniowski - oferta cenowa znacznie niższa ale na obmiar przyjechal taki za przeproszeniem "głąb", że zaczynam rozumieć skąd się bierze ta różnica cenowa.
Abym nie został posądzony o subiektywne podejście - kilka tekstów przedstawicela W.:
- nie da sie zmierzyć do centymetra. niech Pan zmniejszy brame o ok.30 cm to się będzie dało zamnotować (horrman mówił że wystarczy o 8 cm)
- "nie znam wymiarów bram. są w katalogach. Nie mam katalogu ze sobą
....

Czy jestem w błędzie ?
Może powinienem zmienić przedstawiciela ?
Czy wszyscy tacy sami są ?

Wolałbym W. bo to a) krótszy termin dostawy b) polski produkt c)tańszy...
Ale jak sobie wyobrażę że ten człowiek zmierzy mi bramę to do czasu jej montażu nie będę mógł spać...

Slawek

Nefer
17-08-2008, 22:10
Nie wszyscy są tacy - to napewno.
Ale ja wybrałam Hormanna - bajka jak dla mnie :)

emil_d
17-08-2008, 23:00
Cześć,
- nie da sie zmierzyć do centymetra. niech Pan zmniejszy brame o ok.30 cm to się będzie dało zamnotować (horrman mówił że wystarczy o 8 cm)
- "nie znam wymiarów bram. są w katalogach. Nie mam katalogu ze sobą
....

Czy jestem w błędzie ?
Może powinienem zmienić przedstawiciela ?
Czy wszyscy tacy sami są ?
Slawek

Ja kupiłem Wiśniowskiego od porządnego instalatora (nie wiem z którego rejonu Polski pochodzisz, ale mogę podać namiary w okolicach Warszawy). Co do bramy:
1. Instalator poprosił o przygotowanie otworu bramy o konkretnych wymiarach (5 m x 2,1 m)
2. Panowie przyjechali i zamontowali bramę w odległości 4 cm od otworu (więc 8 cm. wystarczy)
3. Koniecznie wymień przedstawiciela - to jakaś porażka - mój wysłał mi chyba z 5 ofert (oczywiście przez moje niezdecydowanie) zanim doszliśmy do porozumienia.

Redwald
18-08-2008, 05:48
Ja u siebie zakładałem Wiśniowskiego - profesjonalnie :).
Jednego dnia przyjechał Pan, pomierzył, wyliczył, za tydzień w ustalonym tewrminie przyjechali i założyli. Jestem zadowolony :).

cieszynianka
18-08-2008, 19:40
Mamy Hormana. Wycenialiśmy go w 3 punktach. Róznica w wycenie wynosiła między najdroższym, a najtańszym .... 1400 zł :o
(5x2,1m)

fajnakamila
21-08-2008, 18:53
a u nas w lubuskim Hoermann wychodzi taniej niż Wiśniowski; również bardziej fachowa obsługa klienta, próbki kolorów,wystawa

gawel
21-08-2008, 21:24
Mam Wisniowskiego od 5 lat bez zarzutu, polecam. Co do wymiarów to rozmiary "typowe" sątanie wszystkie inne teżdo przyjecia ale trzeba dłużej czekac na dostawe.
Miałeś pecha ze trafiłeś na takiego przedstawiciela :wink:

monika cieślak
28-09-2008, 15:08
My będziemy zamawiać Hormanna zloty dąb z automatyką za 4 200 zl.

pierwek
29-09-2008, 12:28
jak na bramę 6mx3m to tanio jak na 2mx2m strasznie drogo...

Ushi
29-09-2008, 12:46
Ja mam zamówionego Wiśniowskiego 7450 x 2250, w kolorze złoty dąb za 5500 zeta z automatyką i montażem.

Gkolo
30-09-2008, 15:55
Miałem podobnie z tymi przedstawicielami tylko na odwrót... Hormanna doradca podal mi zle nadproze, wiec okazalo sie ze musze kupic nietypowke, i czekac 2 miesiace ale okazalo sie ze u wisniowskiego robia brame teraz w 1 tydzie i za 2 tygodnie byla juz u mnie w garazu, nietypowka tez wiec dzieki Panu z H.. musialem wydac wiecej kasy ale ogolnie jest ok.