PDA

Zobacz pełną wersję : Zaślepienie i wyciszenie drzwi



cezaran
18-08-2008, 00:06
Witam!
Zwracam się do Was z prośbą o wskazówki. Otóż mam w mieszkaniu dwa pokoje oddzielone drzwiami trzyskrzydłowymi (notabene tak samo jak kiedyś miał JAREKO - http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=45037). Problem jest podobny do problemu, który miał JAREKO z tą tylko różnicą, że w moim przypadku zabudowa drzwi ma być "względnie tymczasowa" tzn. zabudowa jest zdatna do względnie łatwego zdjęcia i założenia w relatywnie krótkim czasie. Chodzi generalnie o sytuacje wyjątkowe np. jakaś większa rodzinna impreza tudzież inna konieczność, ale nic takiego co wymagałoby natychmiastowego otwarcia drzwi.
Plan jest taki, żeby wyciszyć drzwi i zasłonić je czymś lekkim np. jakimś płótnem, na którym będzie coś namalowane.
Największy dylemat mam z wyborem materiały dźwiękoszczelnego. Tym bardziej, że system mocowania tego materiału nie może naruszać drzwi tzn. nie chcę nic w nich wiercić itp. bo szkoda mi drzwi, jakby kiedyś miały się jeszcze przydać na co dzień. Pytałem w różnych miejscach i w zależności od położenia geograficznego każdy mówił co innego :) Od styropianu przez watę szklaną do jakiegoś wtłaczanego polipropylenu. Wpadłem na pomysł, żeby może wykorzystać gąbkę - coś w stylu takiej, którą obija się studia nagraniowe, ale oczywiście nie takiej "wypasionej" tylko najzwyklejszą na świecie gąbkę w dużych kawałkach.

Co o tym sądzicie? Może ktoś miał podobną sytuację?

Z góry dzięki wielkie za wszelkie porady, sugestie i wskazówki.

Pozdrawiam