PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka na strop drewniany



babiorek
18-08-2008, 00:41
Witam!
Być może temat już był, ale nie mogę nic konkretnego odszukać. Potrzebuję położyć terakotę w domu z drewnianym stropem, mam 3 możliwości: płyta OSB (słyszałem że ciężko się do niej klei płytki), suchy jastrych (tutaj problem z wysokością - z tego co znalazłem to minimum 25mm, a ma być jeden poziom z salonem, w którym na płytach OSB będą panele) , wylewka cienkowarstwowa ( taka ok 2 cm, z zbrojeniem ???). Strop wygląda OK, pod spodem są belki 10x14 co 45 cm, przęsło 270cm, więc pewnie nośność będzie ( jeżeli ktoś powie - spytaj fachowca, to ja poproszę namiar na takiego - Górny Śląsk). Szczególnie podoba mi się rozwiązanie 1 i 3, proszę o jakieś pomysły na realizację oraz słabe i dobre strony danych pomysłów.

Pozdrawiam.

babiorek
18-08-2008, 08:06
Może zadam pytanie inaczej:
Czy taki ułożenie warstw może być ?
od dołu:
- deski calowe z zaszpachlowanymi szparami (tylko czym szpachlować ?)
- siatka zbrojeniowa (taka z w postaci mat) o oczkach 15x15 i grubości druta 3mm, ułożona na dystansach (tak aby wypadły w połowie wylewki
- wylewka samopoziomująca 2 cm (tutaj też prosze o pomoc - jaka to ma być wylewka)

Oczywiście wszystko odylatowane od ścian. Powierzchnia tej wylewki to ok 9m^2, wymiary 2.8 x 3.5.

mery26
18-08-2008, 08:13
mam kawałek tego o co pytasz zrobione następująco:
1. belki
2. płyta OSG (chyba ok. 20mm) +jakiś siuwax izilacyjny
3. styro 2 cm (wiecej mi się nie zmieściło)
4. folia
5. zbrojona wylewka (kilka cm)

18-08-2008, 08:17
...- deski calowe z zaszpachlowanymi szparami (tylko czym szpachlować ?) ....
szpachlówką (tylko po co szpachlowac ?)

jak zabetonujesz podłoge to powinieneś /aś/ jej zapewnic wentylacje od spodu, bo inaczej deski zbutwieją


...-
- siatka zbrojeniowa (taka z w postaci mat) o oczkach 15x15 i grubości druta 3mm, ułożona na dystansach (tak aby wypadły w połowie wylewki
...
jak ułozysz na dystansach to przecież będziesz musiał/a/ po niej chodzić z betonem - liczysz ze nie pogniesz siatki ?

Leszko
18-08-2008, 08:32
Mam strop drewniany, chodzi o łazienkę i żeby podłoga była na jednym pozomie co w innych pomieszczeniach. Na bokach belek poniżej górnej części 5cm przybiłem łaty na nie deski folia, styro 2cm, siatka zbrojeniowa i beton

babiorek
18-08-2008, 08:42
...- deski calowe z zaszpachlowanymi szparami (tylko czym szpachlować ?) ....
szpachlówką (tylko po co szpachlowac ?)

jak zabetonujesz podłoge to powinieneś /aś/ jej zapewnic wentylacje od spodu, bo inaczej deski zbutwieją

Chodzi mi o to, aby nie dawać folii pomiędzy deski a wylewkę, natomiast w jakiś sposób musze zapewnić szczelność podłogi przy wylewaniu zaprawy/wylewki. Dlatego myślałem nad uszczelnieniem połączeń desek.




...-
- siatka zbrojeniowa (taka z w postaci mat) o oczkach 15x15 i grubości druta 3mm, ułożona na dystansach (tak aby wypadły w połowie wylewki
...
jak ułozysz na dystansach to przecież będziesz musiał/a/ po niej chodzić z betonem - liczysz ze nie pogniesz siatki ?

Na ale jak będzie na samym spodzie wylewki to czy spełni to swoje zadanie ???

babiorek
18-08-2008, 08:52
Mam strop drewniany, chodzi o łazienkę i żeby podłoga była na jednym pozomie co w innych pomieszczeniach. Na bokach belek poniżej górnej części 5cm przybiłem łaty na nie deski folia, styro 2cm, siatka zbrojeniowa i beton

Pomysł fajny, tylko że ni chce zrywać istniejącej podłogi, więc dość trudno będzie to zrobić. Zastanawiam się jeszcze na folią - przy cienkiej wylewce obawiam się "ślizgania" po deskach tej wylewki. Warstwę izolacji chce położyć na wylewkę w postaci folii w płynie. Od dołu będzie wełna (podłoga nad piwnicą użytkową) oraz folia paroizolacyjna + podbitka.

18-08-2008, 08:59
Chodzi mi o to, aby nie dawać folii pomiędzy deski a wylewkę, natomiast w jakiś sposób musze zapewnić szczelność podłogi przy wylewaniu zaprawy/wylewki. Dlatego myślałem nad uszczelnieniem połączeń desek.nie musisz zapewniac szczelności /zaprawa i tak nie przececi a pare ziarenek piasku nie ma zanczenia



Na ale jak będzie na samym spodzie wylewki to czy spełni to swoje zadanie ???
nie spełni
dlatego robi sie to inaczej /warstwa jastrychu, siatka, druga warstwa jastrychu/

babiorek
18-08-2008, 21:31
dlatego robi sie to inaczej /warstwa jastrychu, siatka, druga warstwa jastrychu/

Jakie grubości tych wylewek i z jakiego materiału? 2 x po 15mm będzie dobrze ? Zależy mi na jak najmniejszym podnoszeniu wysokości. Najlepiej gdyby całość podnosić nie więcej niż 20-25mm.

Proszę też o podpowiedź o jakie produkty pytać. O masę samopoziomująca, czy wylewkę betonową, czy może o coś innego ?

18-08-2008, 22:17
zrób zwykły beton na mokro z dodatkiem drobnego żwirku
oprócz zbrojenia /siatka/ mozez dołozyc ekofibru jako zbrojenie rozproszone

Krisker
19-08-2008, 09:03
Lub na koniec jako warte rozważenia - może drewno egzotyczne? Czasem stosuje się je w łazienkach. Np. teak.