PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C17 CIENISTE ZACISZE



KrzysiekL
06-10-2003, 09:08
Interesuje mnie projekt C17 - Cieniste zacisze (z katalogu Muratora). Jest mi ktoś w stanie powiedzieć, czy jest możliwe powiększenie garażu na dwustanowiskowy. Widziałbym także zmianę przeznaczenia W.C. po uprzednim jego powiększeniu (kosztem łazienki) na pralnię lub kotłownię, a także wydzielenie z sypialni dla rodziców niewielkiej garderoby i łazienki. Liczę na komentarze w w/w kwestiach ina kontakt.

maag
06-10-2003, 20:04
poczytaj:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14832&sid=63479b810a2758448f93a25a13e8b291

pozdrawiam

groniu
30-10-2003, 18:40
Witam
Śmieszna rzecz ale jacy ci archtekci sa cwani :D
Dzwonie do autora w sprawie projektu C17 zaczynam z nim temat ...
Co Pan na to gdybym zamias stropu drewnianego wprowdzil strop zelbetowy i gdym zmienil kat nachylenie dachu aby podasze zrobic uzytkowym i wprowadzil schody na to poddasze.......itd.
I co slysze Pan juz ma taki "PRZEROBIONY" projekt (bo podobno duzo ludzi tak by chciało).
Wiec wale ile ?.... :D
No i co slysze z 1550 zl zrobilo sie 3000 zl niby nic ale zawsze
Puszcza taki gosc projekt w ktorym az sie prosi zeby cos poprawic i on o tym wie i wie ze ty przyjdziesz po to .
Wiec postanowilem dac 3000 zl facetowi ktory mi zrobi wszystko to co chce a nie jemu .
Co wy na to?

Bimba
30-10-2003, 19:54
Większośc ludzi kupuje projekty gotowe ( bo łatwiej , odrazu widać w katalogu , i nie duzo kosztuje ).
Cena jest tylko pozorna. Bo do gotowego projektu trzeba jeszcze zrobić adaptację , projekt przyłączy , a także często chciałobysię wprowadzic jakieś zmiany za które niestety płaci się podwójną stawkę ( bo przeciez prawa autorskie).
Jakby to wszystko zreasumować to projekt indywidualny wyjdzie w tej samej cenie , lub nie wiele drożej.
ALE będzie on dostosowany po każdym względem do wymagań inwestora, jego portfela , upodobań i gustów.
A nie małe znaczenie moim zdaniem ma też bezposredni kontakt z projektantem także podczas procesu inwestycyjnego ( gdy wykonawca wie lepiej!).

groniu
13-05-2004, 16:37
Witam
Mam pytanie czy ktos wybudowal dom C17.
Intersuje mnie ile w przyblizeniu go kosztowal i czy ten projekt nie posiada niespodzianek ktore komplikuja cala inwestycje

groniu
19-05-2004, 10:10
Ludzie nikt nie buduje tego domu?????

Wwiola
19-05-2004, 11:42
A może tak link ???

Fakt, ze ten kto buduje taki dom to raczej coś wie na ten temat, ale może cała reszta mogłaby sie wypowiedzieć?? No chyba, ze nie interesują ci epoinie ogólu...

groniu
19-05-2004, 11:52
dzieki
moze faktycznie zaczne od linku
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=100

Wwiola
19-05-2004, 20:29
Ładny domek, bardzo funkcjonalny i chyba nie trudny w budowie. Zresztą "mówi się", że projekty muratora są bradzo dobrze przygotowane.

groniu
20-05-2004, 07:11
Moze masz racje ze sa dobrze przygotowane ale tylko w malym stopniu
ma troszke niespodzianek

groniu
20-05-2004, 07:12
Funkcjonaly owszem ale konstrukcja dachu nie pozwala nic zagospodarowac.I tu powstaja koszty

Wwiola
20-05-2004, 19:46
A chcesz zagospodarować poddasze ?? Jeśli takto od razu powinieneś szukać innego projektu

groniu
21-05-2004, 06:57
juz dosyc szukania :D
ten jest dla mnie najlepszy, chociaz pelno w nim niespodzianek
jak w kazdym projekcie gotowym

ewaw
05-12-2004, 13:21
Witam!
Jestem nowa na forum. Spodobał mi się projekt Muratora C17 "Cieniste Zacisze". Czy ktoś budował taki dom? Jestem na etapie szukania projektu. Nic nie wiem o kosztach budowy. Proszę, pomóżcie!
Serdecznie pozdrawiam forumowiczów
ewaw

jajmar
05-12-2004, 16:24
Jak chcesz poznac jakies opinie o tym projekcie to wrzuć link do niego :) Taki tu zwyczaj panuje.

ewaw
05-12-2004, 18:55
Dzięki za podpowiedź!
http://www.muratordom.pl/9085_9102.htm
Na tej stronie jest (być może mój wymarzony) domek.
Zależy nam na parterowym z garażem, zadaszonym tarasem i przestronnym wnętrzem o pow. do 130 m.
Zdjęcia fajne, pozdrowienia

jajmar
05-12-2004, 21:30
Soro Ci sie podoba ten domek to zalety jego znasz :) pozwole sobie napisać kilka uwag.
Nie podoba mi się ten korytarz "5" jest wąski i ciasny, drzwi do sypialni na przeciw siebie tez mi jakoś nie leża.
Nie rozumiem sensu robienia drzwi do kuchni z hollu jak pomiedzy pokojem dziennym a kuchnia jest przejscie ktorego nie da sie zamknąć
Kominy- 4 szt , hmmm wydaje mi sie ze przy takim układzie wewnątrz to za duzo. Wystarczy kominek przysunac w strone kuchni i juz jeden mniej, to przejscie do garazu przez korytarzyk tez wydaje sie nie miec wielkiego sensu. Pomyslałbym o jego likwidacji i polaczenie 2 kominow w jeden.

ewaw
05-12-2004, 22:05
Dzięki, masz rację, myślę tak samo. Nie znalazłam jeszcze projektu, który w pełni odpowiadałby naszym wymaganiom. Ten wstępnie spełnia część. Może trzeba indywidualny? Przejrzłam już setki projektów i nie mam pojęcia co dalej, za to mam kompletny mętlik w głowie. Jeszcze nie wiadomo kiedy zaczniemy budowę. A może kupić gotowy dom?
Pozdrowienia!

DjBols
24-01-2006, 23:00
Witam wszystkich.Szukam opini i zdjęć na temat projektu ''CIENISTE ZACISZE''Jeżeli ktoś wybrał ten projekt i go zrealizował to b.proszę o zdjęcia.

mlepek
25-01-2006, 14:26
CZeść. Podaj odnośnik do tego projektu, bo pojęcia nie mam gdzie go szukać.

DjBols
25-01-2006, 15:51
Witam.Projekt jest dostępny pod adresem-www.zbuduj.pl,a w muratorze pod symbolem C-17.

ave!
25-01-2006, 18:36
Witam.Projekt jest dostępny pod adresem-www.zbuduj.pl,a w muratorze pod symbolem C-17.
http://www.zbuduj.pl
:oops:
http://www.projekty.murator.pl/search_results_x.html?symbol=&nazwa=cieniste+zacisze&powierzchnia=&kondygnacja=&x=38&y=8

Tomek1969
01-02-2006, 20:56
Witam.
Również jestem zainteresowany cienistym zaciszem.
Pod tym adresem:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=58817,
jakiś czas temu zacząłem wątek pod tytułem C17a cieniste zacisze(dwustanowiskowy garaż). Niestety nikt z budujących obecnie ani z nikt z tych co juz wybudowali się nie odezwał. Odezwały się natomiast osoby , które wyraziły swoje opinie na temat projektu.
Pod tym adresem:
http://www.muratordom.pl/9085_9102.htm jest kilka zdjęć wybudowanego domu w stanie surowym.
Blisko mojej działki jest wybudowany ten dom, lub bardzo podobny. Wybieram sie z żonoą do tych ludzi i może mi zdradzą jakieś tajemnice, czy były problemy w trakcie budowy. Będę tu zaglądał. Jak będę coś nowego wiedział to napiszę.
Nareszcze nie jestem sam na tym forum poważnie zainteresowany cienistym zaciszem.
Pozdrawiam
Tomek.

Tomek1969
31-03-2006, 22:04
Witam.Dawno tu nie zaglądałem. Widzę , że cieniste zacisze nie cieszy się powodzeniem. Mimi wszystko zdecydowałem sie zakupic ten projekt w wersji z dwustanowiskowym garażem. W projekcie zmieniłem tylko strop na żelbetowy.
Projekt na dniach idzie do projektanta do adaptacji.
Pozdrawiam, Tomek.

gourmand
01-04-2006, 07:16
Witam,
Dom nie prezentuje się nadzwyczaj okazale, jednak rozwiązania ma funkcjonane i to jest chyba najważniejsze. Z kominami architekt poszalał i na mój gust szpecą dom oraz podnoszą koszt budowy. Myślę, że strop żelbetowy, jak u mojego poprzednika, jest dobrym rozwiązaniem.
Dwie sugestie, pierwsza to proponuję powiększyć salon. Metody dwie - poszerzenie domu lub likwidacja podcienia.
Druga- to powiększenie garażu. Samochody są coraz większe i 16m. wystarczy jedynie na malucha. Szczególnie ważna jest szerokość. Proponuję wewnątrz ok. 3.8 - 4m., jeśli garaż ma być funkcjonalny.
Powodzenia.

Tomek1969
01-04-2006, 23:22
Witam.
Dzięki za uwagi. Jednak powiekszenie salonu w moin przypadku nie jest możliwe. W warunkach zabudowy mam ograniczenie co do szerokości elewacji frontowej do 16 m. Likwidacja tarasu według mnie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ salon robi się długi i wąski. I pomimo, że powiększy się powierzchnia, salon nie stanie się bardziej funkcjonalny.
Co do szerokości garażu , to jak wyżej wspomniałem wybrałem wersję z dwustanowiskowym garażem, pomimo ,że mamy jeden samochód.
Pozdrawiam,
Tomek.

ANJAN
09-04-2006, 14:12
Proszę o opinie na temat projektu C17A - Cieniste zacisze z dwoma garażami.
Czy może ktoś zrealizował ten projekt i ma jakieś cenne rady. Moje wątpliwości budzi przedewszystkim kąt pochylenia dachu - czy 18 stopni to nie za mało. Czy koś rozważał wylanie stropu i zagospodarowanie części poddasza. Dzięki za wszelkie rady i komentarze. :o

Tomek1969
25-04-2006, 20:00
Witam!
Ja zakupiłem powyższy projekt. I również zastanawiam się nad wylaniem stropu żelbetowego. Jednak nie do końca jeszcze się zdecydowałem
( podnosi to znacznie koszty budowy). Na początku maja zanoszę projekt do adaptacji. Do tego czasu muszę zdecydować. Jak zdecyduję, to sie odezwę.
Pozdrawiam
Tomek

Tomek1969
25-04-2006, 20:04
To jeszcze raz ja.
Pytasz jeszcze o kąt nachylenia dachu.
Więc myślę, że jeżeli myślisz o zagospodarowaniu poddasza to jest to zdecydowanie za mało. Oczywiście możesz zwiększyć kąt w ramach adaptacji. Ja tego nie zmieniam. Poddasze u mnie będzie miało wyłącznie charakter magazynowy.
.
Pozdrawiam
Tomek

spanga4ever
22-05-2006, 22:40
Witam,
Ja też interesuje się tym projektem ale analizuje dwa tego samego twórcy tj.kolorowa jesień i Cieniste zacisze.Z tych dwóch usiłuje zrobić jeden.Bazą bedzie "cieniste zacisze".i tak do kuchni dołączyłabym duże pomieszczenie gospodarcze,które jest w kolorowej jesieni-doskonałe miejsce na pralnie z metalową wanienką i dodatkowy atut można wyjśc na taras.a tak wogóle doskonałym rozwiązaniem duża kuchnia otwarta na ogród ale tego nie ma w żadnym projekcie.Ponadto wygospodarowac musze mała garderobe na wierzchnie okrycia i buty.A tej brak w projekcie.Strop monolityczny bo jakoś tylko sufit podwieszany mnie nie przekonuje.

"

spanga4ever
04-06-2006, 06:51
Jak postepy?Nie zaglądasz na forum czy zrezygnowałeś z tego projektu?/

Tomek1969
27-08-2006, 15:09
Witam!
Mam już prawomocne pozwolenie, kierownika budowy i ekipę murarzy. Jak tylko murarze skończą obecną budowę zaczynam.
.
Pozdrawiam

robert szczecin
27-08-2006, 17:35
Witam,
jeżeli ktoś wybudował już ten domek to bardzo bym prosił, o podanie żeczywistych kosztów budowy satanu surowego zamknietego.
Pozdrawiam
Robert

robert szczecin
30-08-2006, 07:50
Witam,
czy nikt nie buduje tego domu????
Jakie ma wady, bardzo bym prosił o podzielenie się wrażeniami.
Pozdrawiam

HejSiup
01-10-2006, 21:13
Witam,
Po przejrzeniu wielu projektów...:), stron www...:), katalogów....:), stwierdzam, że projekt który mi najbardziej przypad do gustu to
muratorowskie Cieniste Zacisze z garażem dwustanowiskowym.

Czy ktos z Was buduje ten domek, albo tez nad nim rozmyśla..........??
Co o nim sądzicie, jakie są Wasze opinie, gdzie można spotkać inwestorów :lol: , którzy już szczęśliwie w nim mieszkają ????

pozdrawiam

Anaor
17-10-2006, 18:38
mnie też interesuje ten projekt ale chyba nikogo więcej

Anaor
17-10-2006, 19:04
Mi też on się podoba czy macie może już zbliżony kosztorys- rzeczywisty i całkowity . Jestem na niego zdecydowana na 90 %

Tomek1969
17-10-2006, 20:09
Nie tylko tobie się cieniste zacisze podoba. Ja właśnie zaczynam budowę cienistego zacisza. Co do kosztow, to bardzo trudno je oszacować. Zależy to od wielu czynników. Ale jak będę się starał o kredyt to taki kosztorys , bardzo ogólny, kierownik budowy ma mi zrobić i wtedy mogę się podzielic informacjami.
.
Pozdrawiam
Tomek.

Anaor
18-10-2006, 14:42
Ja już jestem prawie w 100 % na niego zdecydowana. Tylko chce zamiast 2 bram garażowych zrobić jednš dużš, i łazienkę połšczyć z wc żeby była większa, ten pokój w rogu trochę powiększyć kosztem tego drugiego a bo ten drugi to bedzie gabinet to może być mały i jeszcze się zastanawiam żeby kuchnię przenieœć tam gdzie duża sypialnia i zrobić wyjœcie na taras wtedy nie będš wszystkie sypialnie w kupie bo to mi się kojaży z hotelem wszystkie pokoje koło siebie i to w tam wšskim korytarzu, więc tam gdzie jest sypialnia to będzie kuchnia ale trochę jš zmniejsze żeby ten mały korytarz był szerszy. co myœlisz o takich zmianach? A ty coœ zmieniasz? I co będziesz kładł na dach czy można zamiast blachodachówki dać zwykła dachówkę lub ceramicnš?

kasia 23
19-10-2006, 09:36
WITAM.CZY KTOS MOŻE WYBUDOWAŁ LUB JEST W TRAKCIE BUDOWY TEGO DOMKU?BYŁABYM WDZIĘCZNA ZA KAŻDĄ INFORMACJĘ NA TEMAT ZMIAN W PROJEKCIE, KOSZTACH ITD.PROSZĘ TAKŻE O ZDJĘCIA WASZYCH DOMKOW!MAM ZAMIAR KUPIC TEN PROJEKT ALE TROCHĘ SIĘ JESZCZE WACHAM DLATEGO PROSZĘ O RADY I INFORMACJE POZDRAWIAM SERDECZNIE

kasia 23
19-10-2006, 09:44
Witam.Ja tez sie zastanawiam nad tym projektem. :D dlatego potrzebuję informacji o kosztach budowy,zmianach.może ktos ma zdjęcia tego domku?pozdrawiam

Anaor
19-10-2006, 18:35
Chyba jesteśmy zdani na siebie

Anaor
19-10-2006, 19:29
ten projekt jest super też go biorę

Anaor
19-10-2006, 19:32
jak sie czegos dowiesz to daj znać bo ja też jestem zdecydowana na ten projekt a ty myślisz o jakichś zmianach?

Ania i Paweł
28-11-2006, 21:05
podobaja mi sie te 2 projekty ale chcialabym poznac opinie kogos kto ma juz taki dom,pozdrawiam

Ania i Paweł
28-11-2006, 21:26
kupiłyscie go?

maciej22
24-01-2008, 08:32
WITAM WSZYSTKICH
CZY KTOS Z WAS BUDUJE CIENISTE ZACISZE?
POZDRAWIAM :wink:

Tomek1969
25-01-2008, 20:16
Witam,
Ja buduję. Jestem na etapie wykańczania. Jeżeli cos Cię interesuje to postaram się odpowiedzieć.
.
Pozdrawiam Tomek.

maciej22
28-01-2008, 11:52
witam,
dziękuję za odpowiedź,,,
jeżeli nie sprawiłoby to kłopotu, to czy mógłbym prosić o kilka fotek, jak wygląda ten projekt po wybudowaniu? zamierzam kupić ten projekt :-)
z góry dzięki

Tomek1969
28-01-2008, 19:38
http://foto.onet.pl/luap,zre5cds4ceww,u.html
.
Pozdrawiam Tomek

MIECKA2
02-12-2009, 17:18
czy ktoś budował lub buduje? Ponieważ jesteśmy na etapie wykonania wnętrz i liczymy na jakieś sugestie, zdjęcia osób które taki dom mają lub będą mieć w najbliższej przyszłości.

Tomek1969
02-12-2009, 18:29
Witam,
Ja wybudowałem Cieniste Zacisze z Muratora. Mieszkam już od roku. Co Cie konkretnie interesuje.

MIECKA2
03-12-2009, 09:45
Witam. Interesuje mnie praktycznie wszystko, zagospodarrowanie salonu, urzadzenie łazienki i kuchni a nawet schody przed wejściem, których jeszcze nie mamy. Najlepiej gdybyś mógł przesłać zdjęcia na pw. Pozdrawiam

Tomek1969
04-12-2009, 08:19
OK. Porobię troche zdjęć i prześlę. Dzisiaj chyba nie dam rady. Może jutro albo w niedzielę.
.
Pozdrawiam

jacek.jaros
20-07-2011, 11:07
Witam mam pytanie do osób, które wybudowały cieniste zacisze jakie stropy wykonaliście? takie jak w projekcie podwieszane do konstrukcji dachu, czy moze wykonywaliscie konstrukcje z drewna tak zeby była mozliwość wejscia pod dach ?
Proszę o wszelkie wasze uwagi co warto zmienić w projekcie. Dzięki

martal-k
22-07-2011, 00:12
Witam
Od roku mieszkam w "cienistym zaciszu" w Sochaczewie to bardzo blisko Łowicza. Serdecznie zapraszam do obejrzenia w realu. Ewentualnie przeslę fotki. Domek jest bardzo funkcjonalny. Polecam ten projekt. [email protected]

jacek.jaros
22-07-2011, 06:15
dziędki za zaproszenie jesli będe w okolicy to się odezwe, a jesli posiadasz jakieś fotki i nie sprawi Ci problemu źeby je wysłać to bardzo bym prosił [email protected] , a strop jaki strop zrobiliście?

martal-k
22-07-2011, 23:08
Witam
Strop mamy wylewany z Budokruszu i oczywiscie ocieplony styropianem. Fotki przeslę napewno w przyszlym tygodniu. Pozdrawiam

jaca800
12-03-2012, 08:17
Witam mam na imię Jacek własnie zaczynam budowe domku cieniste zacisze z pojedynczym garażem w Bytomiu czy moge prosic jakies fotki z waszej budowy?

jaca800
12-03-2012, 08:18
Mój adres [email protected]