PDA

Zobacz pełną wersję : Nie chcą dać prądu, bo nie mam projektu domu



adamoos
18-08-2008, 08:09
Mam działkę budowlaną. Chcę tam na razie postawić budynek gospodarczy (samo zgłoszenie) na działce budowlanej. W Enion Częstochowa powiedzieli mi, że o prąd to się mogę dopiero ubiegać jak będę miał pozwolenie na budowę domu mieszkalnego. Spotkał się ktoś z czymś takim? Mają prawo? A jeżeli ja ten prąd chcę mieć tylko do kosiarki, albo do światła w tymże gospodarczym? Proszę o opinie i ewentualne porady.

marcin714
18-08-2008, 09:20
Generalnie masz prawo do przyłączenia poza kilkoma szczególnymi przypadkami ale ZE będzie zwlekał i odwodził cię od tego pomysłu gdyż zakładają ,ze nie zarobia na tobie a wręcz inkasent na siebie nie zarobi gdy zasilanie będzie do skłasziku na drewno. Może si eto wiązać nawet z rozbudową sieci a wtedy podniosą ,że jest to nie uzasadnione ekonomicznie. Gdy nie chodzi o gospodarstwo domowe tylk o gniazdko do kosiarki to niestety mogą mieć racje nawet w sądzie.

Nie znam twojej sytuacji więc teoretyzowałem.
Gdy chodzi o wykonanie samego pzyłącza to raczej bym ich przekonał.
Gdy wiąże sięt oz rozbudową sieci to możesznie mieć prądu do czasu budowy domu.

sSiwy12
18-08-2008, 10:01
Ja widzę dużo wiekszy problem - obym sie mylił :oops:
Z definicji:
8) budynku gospodarczym - należy przez to rozumieć budynek przeznaczony do niezawodowego wykonywania prac warsztatowych oraz do przechowywania materiałów, narzędzi, sprzętu i płodów rolnych służących mieszkańcom budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego, budynku rekreacji indywidualnej, a także ich otoczenia, a w zabudowie zagrodowej przeznaczony równieŜ do przechowywania środków produkcji rolnej i sprzętu oraz płodów rolnych,
Z definicji tej wynika, że budowa budynku gospodarczego na zgłoszenie jest mozliwa tylko jako zabudowa towarzysząca dla: budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego, budynku rekreacji indywidualnej.

adamoos
19-08-2008, 07:14
Żadnego ciągnięcia kabla nie będzie. Słup jest na rogu mojej działki (jedna noga na moim)(jednocześnie jest to latarnia), a dodatkowo w moim płocie jest licznik sąsiada i miejsce na założenie licznika dla mnie. Wybiorę się tam jeszcze raz, może jakiś inny urzędas będzie bardziej wiedział co z takim fantem zrobić

sSiwy12
19-08-2008, 08:01
Tak to wygląda - wszędzie:
O przyłączenie do sieci może ubiegać się każdy podmiot posiadający tytuł prawny do korzystania z obiektu, w którym będą używane urządzenia i instalacje przyłączane do tej sieci np. akt własności, umowę najmu lub dzierżawy.


W każdym innym przypadku "prąd budowlany".

marcin714
21-08-2008, 23:35
Akurat dla prądu budowlanego potrzebne jest pozwolenie na budowę. Zwykły ciąg logiczny.