PDA

Zobacz pełną wersję : Mam kanadyjczyka na sprzedaż, czy uda mi się go sprzedać



Arko
18-08-2008, 13:07
Postawiłem dom w systemie kanadyjskim mieszanym, dobrze wykonany, bogato wyposażony, starannie ocieplony. Z przyczyn osobistych muszę go sprzedać. Czy uda mi się go sprzedać ? i za ile

Trociu
18-08-2008, 13:53
Postawiłem dom w systemie kanadyjskim mieszanym, dobrze wykonany, bogato wyposażony, starannie ocieplony. Z przyczyn osobistych muszę go sprzedać. Czy uda mi się go sprzedać ? i za ileOdpowiedź na pytanie "czy uda się" zależy od mnóstwa czynników do których zaliczyć można:
- lokalizację (okolica, odległość od miasta)
- zabobony związane z budynkiem niemurowanym
- warunki lokalnego rynku nieruchomosci
- ilość filmów katastroficznych o huraganach i domkach składającyh się jak domek z kart

Na odpowiedź związaną z ceną wpływ mają te same czynniki plus powierzchnia, owe wyposażenie.

Na razie to wróżenie z kart.

Ale cos mi się wydaje, że możesz mieć problem z uzyskaniem odpowiednio wysokiej ceny. Nie jest to dom murowany, a taki uważany jest za trwały. Dodatkowo sytuacja w nieruchomościach się już trochę uspokoiła

Arko
30-12-2008, 16:39
podciągam[/code]

el-ka
30-12-2008, 21:22
Może być problem, bo większość nabywców (a nawet część oświeconych inwestorów z Forum) już Ytong przerasta. :o Wiem, bo sprzedaję niestety mój dom - też z przyczyn niezależnych, a raczej zależnych od nas, bo dom jest OK i budowany "dla siebie" :cry: Kupujący są podejrzliwi i zachowawczy. Boją się, że beton komórkowy rozsypie się w pył po 20 latach ! :D Są też tacy, którzy boją się podłogówki i mają na nią "alergię" - a na kaloryfery wiejące kurzem nie !? :-? Na pewno warto dobrze udokumentować poprawność wykonania "szkieletora", podeprzeć się literaturą, a i tak nie unikniesz podejrzeń dlaczego sprzedajesz. Niestety rynek stoi - trzeba czekać. I trafić na tego właściwego klienta. :wink:

so**l
03-01-2009, 18:15
A mnie się wydaje, że największy problem może być z ceną. Ludzie ciągle oczekują, że domy drewniane są super tanie. Nieważne, że wybudowany kilka lat temu, skoro drewniany to musi być tani. Znak kilka osób które myślały, że "zamienią" mieszkanie na dom drewniany bez większych dopłat.

Pazurek
09-01-2009, 08:16
Arko wrzuć kilka fotek domu...

Arko
09-01-2009, 20:07
Może mi ktoś powie jak się wrzuca te fotki ?