PDA

Zobacz pełną wersję : Porotherm - duszno ?



MichuM.
18-08-2008, 21:28
Witam

zamierzam budować swój dom zgodnie z projektem tj:
pustak ceramiczny Porotherm 25 cm, styropian 14 cm ew 20 cm

jednak spotkałem się z opinią, iż w takim domu na poddaszu jest duszno latem w przeciwieństwie do betonu komórkowego w którym jest ponoć w miarę chłodno nawet podczas upałów. Jak to jest u osób które już wybudowały swój dom ?

mikolayi
18-08-2008, 21:31
nie jest duszno

am76
18-08-2008, 21:31
To może to poddasze zrobić nie z porothermu tylko z wełny?

Adamol
18-08-2008, 23:35
Opinia wzięta z kosmosu....

cieszynianka
19-08-2008, 00:05
Żeby na poddaszu nie było duszno, upalnie, trzeba dobrze zaizolować dach.

Jacek1204
19-08-2008, 07:11
Nie jest duszno. W upalne dni nawet klima.

jabko
19-08-2008, 07:24
Żeby na poddaszu nie było duszno, upalnie, trzeba dobrze zaizolować dach.
A przede wszystkim zasłonic okna dachowe. Najlepiej roletą zewnętrzna

mikolayi
19-08-2008, 07:52
jak założysz okna połaciowe do igloo to i tam będzie duszno...

mynia_pynia
19-08-2008, 08:50
Podłącze się.
Odnośnie okien dachowych to mam 4 sztuki ale od strony północnej (dach dwuspadowy). Na tą połać dachu słońce nie pada - nie daje tam rolet - czy słusznie robie??? Wogóle zastanawiam się nad daniem plastikowych okien dachowych, bo mam wrażenie że drewniane szybko ulegną destrukcji w takim mikroklimacie.

mikolayi
19-08-2008, 08:59
faktycznie masz wrażenie :) co do rolet, kwestia gustu i oczekiwań.

daggulka
19-08-2008, 09:10
jednak spotkałem się z opinią, iż w takim domu na poddaszu jest duszno latem w przeciwieństwie do betonu komórkowego w którym jest ponoć w miarę chłodno nawet podczas upałów. Jak to jest u osób które już wybudowały swój dom ?

jak poprzednicy - "duszność" na poddaszu zależy najmniej od materiału z jakiego wykonane są ściany .... zależy w dużej mierze od grubości izolacji dachu , od okien dachowych .....
mam dom z bk , izolacja dachu 20cm-wełna, 6 okien dachowych .... gdybym budowała drugi raz nie byłoby okien dachowych tylko większe ścienne i być może 5 centów więcej izolacji .... i tutaj raczej się zastanów w tym kierunku jeśli nie chcesz mieć piekiełka latem na poddaszu :wink:

XX
19-08-2008, 09:58
Witam

zamierzam budować swój dom zgodnie z projektem tj:
pustak ceramiczny Porotherm 25 cm, styropian 14 cm ew 20 cm

jednak spotkałem się z opinią, iż w takim domu na poddaszu jest duszno latem w przeciwieństwie do betonu komórkowego w którym jest ponoć w miarę chłodno nawet podczas upałów. Jak to jest u osób które już wybudowały swój dom ?

słuchaj MichuM ktoś Cię wkręcił albo sam miał blade pojęcie o budowaniu
na poddaszu "duchota" lub "zimno" bierze się z izolacji dachu a nie ze ścian...
zastanów się - dlaczego niby na parterze zbudowanym z ph miałoby być nieduszno a na poddaszu, na którym jest generalnie mniej ścian zewnetrznych miałby one powodować "duszność"?

jacekot
19-08-2008, 13:19
wywal okna dachowe
, kto to wymyślił ?

sam też popełniłem ten błąd , w dwóch pokojach dałem dodatkowo okna dachowe aby doświetlić pokoje no i teraz latem mam przez to ciepło . Mam też pokój gdzie nie mam okien dachowych tylko okna w murze i w tym pokoju jest dużo chłodniej . Wniosek wyciągnij sam .

Oczywiście rozwiązaniem najlepszym w moim przypadku jest roleta zewnętrzna , szkoda że kosztuje coś około 1400 zł za sztuke . Są jeszcze markizy zewnętrzne które zatrzymują ciepło w 90% (podobno) koszt coś około 250 zł i chyba będę je testował w przyszłym roku do zasłaniania okien dachowych .

Dziś na pewo nie dałbym okien dachowych w tych pokojach w których bym nie musiał , a powiększył bym okna w murze . Ale człowiek modry po fakcie .
Nie ma co się przejmować , ostnio tłumaczyłem to znajomemu który buduje dom , ale myśle ze mnie nie posłucha , widocznie sam się musi przekonać .

A mity że jak zbudujesz z bk zostaw dla tych co zaczynają budować i producenci wciskają im takie bajki.

Dla porównania materiałów ja mam dom z maxa ( 29 cm + 15 styro) mój znajomy działka obok ma dom z ytong 36,6 i temperature latem w salonie ( bo tam on i ja mamy regulatory pokojowe gdzie wyświetlana jest temperatura w tych pomieszczeniach ) mieliśmy taką samą .

basia_z_lasu
19-08-2008, 14:25
Podłącze się.
/.../ Wogóle zastanawiam się nad daniem plastikowych okien dachowych, bo mam wrażenie że drewniane szybko ulegną destrukcji w takim mikroklimacie.
Przecież okna dachowe są od zewnątrz metalowe, nie rozumiem Twoich obaw. Mamy 8 lat Fakro, sosnowe od wewnątrz, są bez zarzutu i piękne drewienko... Chyba że chodzi Ci o okno w łazience.

Trociu
19-08-2008, 14:46
Podłącze się.
/.../ Wogóle zastanawiam się nad daniem plastikowych okien dachowych, bo mam wrażenie że drewniane szybko ulegną destrukcji w takim mikroklimacie.
Przecież okna dachowe są od zewnątrz metalowe, nie rozumiem Twoich obaw. Mamy 8 lat Fakro, sosnowe od wewnątrz, są bez zarzutu i piękne drewienko... Chyba że chodzi Ci o okno w łazience.Velux ma specjalne okna do łazienek - białe. Pewnie inni producenci też już takie mają. Jedyny minus tych Valuxów jest uchwyt do otwierania na górze - moja małżonka jakby się nie starała nie sięgnie.

mikolayi
19-08-2008, 14:54
ROTO ma plastiki z klamką u dołu

daggulka
19-08-2008, 15:49
Podłącze się.
/.../ Wogóle zastanawiam się nad daniem plastikowych okien dachowych, bo mam wrażenie że drewniane szybko ulegną destrukcji w takim mikroklimacie.
Przecież okna dachowe są od zewnątrz metalowe, nie rozumiem Twoich obaw. Mamy 8 lat Fakro, sosnowe od wewnątrz, są bez zarzutu i piękne drewienko... Chyba że chodzi Ci o okno w łazience.Velux ma specjalne okna do łazienek - białe. Pewnie inni producenci też już takie mają. Jedyny minus tych Valuxów jest uchwyt do otwierania na górze - moja małżonka jakby się nie starała nie sięgnie.

dokładnie ...kurcze ...ciekawe za czym stałam jak wzrostem dzielili :lol:
a tak serio ...zamykanie górne okna Velux które mam w swojej osobistej łazience to wielka porażka ...nijak nie sięgam :roll: ...chyba musiałabym mieć z 185cm wzrostu jak mój małż coby siegnąć do uchwytu :roll: :lol:

Adamol
19-08-2008, 17:05
Velux ma specjalne okna do łazienek - białe. Pewnie inni producenci też już takie mają. Jedyny minus tych Valuxów jest uchwyt do otwierania na górze - moja małżonka jakby się nie starała nie sięgnie.[/quote]

Fakro też ma białe z tym, że pomalowane na tenże kolor...
Velux ma kilka milimetrów białego plastiku, stąd podobno są o wiele lepsze....
Dla mnie uchwyt na górze to zaleta, bo dziecko nie dostanie, a ja mam 2 metry wzrostu, więc....
Poza tym w opcji jest jeszcze dolna klamka...
Pozdrawiam

TINEK
19-08-2008, 21:21
Jak okno połaciowe przestaje być oknem, a staje sie świetlikiem w dachu (że na palcach stając nijak sie nie wyjrzy przez to okno), to oczywiście, że klamka na górze jest problemem. U mnie żona bez kłopotu otwiera okno z klamka górną.
pozdrawiam
TINEK
P.S.
To była taka mała dygresja do 'podnoszaczy" ścianek kolankowych

daggulka
20-08-2008, 09:51
Tinek ...bądź co bądź wolę se taborecik podstawiać pod jedno okna ale mieć na tyle wysoką ściankę kolankową coby se pod nią postawić łóżko, szafkę , biurko czy komodę :wink: :D
po prostu mój architekt zawalił że nie pomyślał i nie kazał mi tych okien trochę obniżyć skoro już wiedział, że ścianka będzie wyżej ...przeca widział że z metra cięta jestem :roll: :lol:

Trociu
20-08-2008, 10:26
po prostu mój architekt zawalił że nie pomyślał i nie kazał mi tych okien trochę obniżyć skoro już wiedział, że ścianka będzie wyżej ...przeca widział że z metra cięta jestem :roll: :lol:A nie mogliście tych okien po prostu niżej zamocować? U mnie jak ekipa przyszła mocować okna dachowe spytali się : "Gdzie dać te okna. Można na tej wysokości lub tej"

daggulka
20-08-2008, 10:32
no właśnie się nie pytali .....podejrzewam , że zrobili wedle projektu i już :roll:
cholera ...a wystarczyło zapytać :evil:

jacekot
20-08-2008, 12:38
no właśnie się nie pytali .....podejrzewam , że zrobili wedle projektu i już :roll:
cholera ...a wystarczyło zapytać :evil:
tak dla pocieszenia , jeśli masz wyżej okna dachowe to przynajmniej lepiej doświetla ono pomieszczenie , w zasadzie powinny być jak najwyżej

daggulka
20-08-2008, 13:06
no ale powyglądać se przez nie też by było fajnie ... a nie sięgam niestety :evil: ...chyba że sie wysilę i na palcach stanę :roll: :wink:

TINEK
20-08-2008, 21:16
Tinek ...bądź co bądź wolę se taborecik podstawiać pod jedno okna ale mieć na tyle wysoką ściankę kolankową coby se pod nią postawić łóżko, szafkę , biurko czy komodę :wink: :D
po prostu mój architekt zawalił że nie pomyślał i nie kazał mi tych okien trochę obniżyć skoro już wiedział, że ścianka będzie wyżej ...przeca widział że z metra cięta jestem :roll: :lol:
Nie no, rozumiem Cię :wink:
Ja od początku mam taki plan, że ponieważ pokoje mam na poddaszu duże (bo są ino trzy), a ścianka ma na gotowo 65 cm, to zrobię przedściankę, tak by licowała z dolną obróbka okna (tak mi sie podoba - widziałem u kogoś), w ten sposób otrzymam ściankę wg moich obliczeń około 85 cm (mnie wystarczy), no tak se wykombinowałem, zależało mi żeby okna były nisko
pozdrawiam
TINEK

ila66
20-08-2008, 21:44
no właśnie się nie pytali .....podejrzewam , że zrobili wedle projektu i już :roll:
cholera ...a wystarczyło zapytać :evil:

nie wyobrazam sobie , jak mozna zamontowac okno dachowe
bez uzgodnienia z inwestorem

mikolayi
20-08-2008, 22:32
he he :) to niewiele jeszcze widziałąś na budowach ;)