PDA

Zobacz pełną wersję : Kołkowaie styropianu do Terivy nad garażem



remx
19-08-2008, 07:32
Przymierzam się do ocieplenia stropu nad garażem.
Pytanie jak kołkować styropian. Są oczywiscie 2 warianty
- do garów
- do belek, ale czy na pewno.

A może inaczej ???

Ile tego styropianu mogę dać, aby później można było zamocować prowadnice bramy segmentowej?

Pozdr.

remx
20-08-2008, 08:22
A może po prostu przykleić do stropu?

Mice
20-08-2008, 08:25
ja mam przyklejony i zaciągnięty siatką i klejem.
Prowadnice należy obniżyć z myślą o ociepleniu bo inaczej to max 3cm pewnie wejdą (do tego klej, siatka, tynk kolejne 2cm)

remx
20-08-2008, 09:23
Jak długo masz już to ocieplenie na suficie?
Nie bardzo mam ochotę na wiercenie w belkach Terivy i przyklejanie styropianu bez kołkowania byłoby dla mnie lepsze o ile ten styropian nie odpadnie.

Montażysta bram Wiśniowskiego coś mi napomykał że aby zainstalować bramę segmentową tego styropianu może być 2cm na stropie (???), troche bez sensu takie ocieplenie.

Mice
20-08-2008, 09:59
Jak długo masz już to ocieplenie na suficie?
Nie bardzo mam ochotę na wiercenie w belkach Terivy i przyklejanie styropianu bez kołkowania byłoby dla mnie lepsze o ile ten styropian nie odpadnie.

Montażysta bram Wiśniowskiego coś mi napomykał że aby zainstalować bramę segmentową tego styropianu może być 2cm na stropie (???), troche bez sensu takie ocieplenie.
dopiero 2 miesiące tak wisi :wink:
Montażysta ma rację dlatego napisałem, żeby dać dystans międzu sufitem a prowadnicą wtedy wejdzie więcej.

remx
20-08-2008, 10:21
Dzięki.

A ten dystans to jak rozumiem, instalowany jest już po ociepleniu, przez instalatorów bramy?
Czy dystans pozwoli na 10cm styropianu?
Jak oni te prowadnice bramy mocuja do Terivy - wiercenie w belkach?

Mice
20-08-2008, 10:31
Dzięki.

A ten dystans to jak rozumiem, instalowany jest już po ociepleniu, przez instalatorów bramy?
Czy dystans pozwoli na 10cm styropianu?
Jak oni te prowadnice bramy mocuja do Terivy - wiercenie w belkach?
Dystans jest montowany w trakcie montażu bramy, z tego co mi mówili techniki są 2 :
- przed ociepleniem montowana brama (wtedy cała prowadnica musi być obniżona na jakimś "czymś" - profil, podkładka, cokolwiek ale stabilne)
- po ociepleniu wycinana jest wartswa w miejscu gdzie przychodzi prowadnica i dalej tak samo
Montaż do belek, bo "denka" potrafią i lubią czasami odpaść więc jeśli po ociepleniu to trzeba sobie jakoś zaznaczyć gdzie te belki są

Grubość dystansu zależy pewnie tylko od stabilności całości układu

R@dek
20-08-2008, 10:40
U mnie najpierw było tynkowanie garażu a potem montaż bramy. W ramach ocieplenia do sufitu przyklejono i zakołkowano styropian 8cm, potem go zaciągnięto siatką i tynkiem. Kołkowano jak wypadło - do garów i belek. Montażyści bramy nie widzieli problemu w tym że sufit ma docieplenie, mogło go być nawet 2 razy więcej - nawet postarali się i przymocowali prowadnice tylko do ścian (akurat się dało bo odległość od krawędzi bocznej do ściany to ok 0,5m). Do sufitu mocowany jest tylko napęd bramy - na wysięgniku dużo dłuższym niż ocieplenie. Mocowanie wypadło idealnie na belce :) Montażyści wycięli niewielki prostokącik w ociepleniu.

Mice
20-08-2008, 10:42
Do sufitu mocowany jest tylko napęd bramy - na wysięgniku dużo dłuższym niż ocieplenie. Mocowanie wypadło idealnie na belce :) Montażyści wycięli niewielki prostokącik w ociepleniu.
a prowadnica łańcucha ?

R@dek
22-08-2008, 06:29
a prowadnica łańcucha ?
Z jednej strony mocowana razem z silnikiem do sufitu a z drugiej - do nadproża nad bramą.

Mice
22-08-2008, 07:05
a prowadnica łańcucha ?
Z jednej strony mocowana razem z silnikiem do sufitu a z drugiej - do nadproża nad bramą.
idzie po skosie w powietrzu ? :o

R@dek
22-08-2008, 08:55
W powietrzu ale nie po skosie. Schemat poniżej.
http://www.zawadzkie.pl/_radek/brama.jpg