PDA

Zobacz pełną wersję : jakie położenie domu na działce?



ponadczas
19-08-2008, 08:19
Proszę o Wasze opinie w sprawie połeżenia domu.
Są dwie działki obok siebie (40mx20m), droga biegnie po stronie wschodniej, wzdłuż krótszej krawędzi każdej z działek.
Na której działce umieścić dom (na południowej czy na północnej) przy założeniu, że jedna działka ma służyć jako zabezpieczenie całej inwestycji, w razie jakiegoś poważnego (odpukać!!) kryzysu? Czym się kierować Waszym zdaniem?

Trociu
19-08-2008, 09:19
Czym się kierować Waszym zdaniem?Swoimi upodobaniami.

Działka południowa ma większe szanse na więcej słońca, nawet jeżeli sąsiad zechce posadzić jakieś wysokie drzewo (patrz inne wątki).

Pomyśl również może o tej, która ma bliżej media.

seba_x
19-08-2008, 09:39
w razie "jakby co" to lepiej postaw domek na południowej , nie będziesz musiał oglądać z ogrodu swojego przyszłego sąsiada .

daggulka
19-08-2008, 13:45
jesssooo... nigdy nie wiem jaki to kierunek ten który ja mam :lol: ...ale bardzo sobie go chwalę z jednego podstawowego powodu ...zacienionego tarasu i salonu , słonecznej kuchni :D

na tarasie i w salonie do godziny 12 mam słońce ,a potem jest cień .... i to jest własnie to na czym mnie najbardziej zależało ...latem kiedy wkoło 35 st i prażące słońce - siadasz przy piwku w cieniu na tarasie bądź w chłodnym salonie i odpoczywasz zamiast ocierając pot z czoła i ratujesz się wentylatorem :lol:

ale oczywiście każdy lubi co innego ...może są ludzie którzy kochają mieć 35st w salonie i rażące prosto w oczy słońce na tarasie :wink:

ponadczas
19-08-2008, 13:50
hmm... ile opinii tyle odmiennych zdań. Trzeba będzie rzucać monetą lub ostatecznie - łopatą.. Na którą działkę wypadnie, na tą chata bęc! W każdym razie dzięki za rady.

Trociu
19-08-2008, 14:40
hmm... ile opinii tyle odmiennych zdań. Trzeba będzie rzucać monetą lub ostatecznie - łopatą.. Na którą działkę wypadnie, na tą chata bęc! W każdym razie dzięki za rady.A czego się spodziewałaś(eś). Każdy lubi co innego. Dla jednych priorytet to słońce, dla innych cień.

emma2008
20-08-2008, 10:47
A gdzie planujesz ogród i taras?
Jeśli od zachodu, to raczej nie ma dużego znaczenia którą działkę wybierzesz.
Chyba, że któraś ma mniej ciekawe sąsiedztwo.
Wybierz po prostu działkę, która Ci się bardziej podoba :)