PDA

Zobacz pełną wersję : Kabel prądowy od skrzynki w ogrodzeniu do skrzynki w domu



marcinp_KRK
19-08-2008, 12:19
Witajcie,
Pytałem już kilku osób pracujących w tzw instytucjach, ale nikt nie dał mi jednoznacznej opowiedzi.
Zakład energetyczny robi mi wlasnie przylacz kablowy (podziemny). Skonczy sie skrzynką elektryczną w moim ogrodzeniu. W domu jest już przygotowana skrzynka elektryczna - trzeba podciągnąć kabel z jednej do drugiej, do obu podłączy ten kabel oczywiście elektryk z uprawnieniami.
I tu pojawia sie pytanie - czy na te pare metrow pod ziemią od jednej skrzynki do drugiej musze robic projekt, przedstawiac go w ZUDP, pozniej gminie, a pozniej jeszcze czekac 30 dni zanim bede mogl go zrobic?

A pozniej bawic sie w inwentaryzacje powykonawcza geodezyjna itp?

Wg spisu dokumentów, ktore musze zlozyc aby przystapic do uzytkowania muszą być "protokoły badań i sprawdzeń: (oryginały do wglądu i kopie dla PINB):
- przyłącza energetycznego,
- instalacji elektrycznej /5 lat/"

Czy wystarczy jak przedstawię protokół odbioru przyłącza przez zakłąd energetyczny + protokol wykonania zerowania instalacji?

AXENTY
19-08-2008, 12:25
W moim przypadku tak było.

Trociu
19-08-2008, 12:38
I tu pojawia sie pytanie - czy na te pare metrow pod ziemią od jednej skrzynki do drugiej musze robic projekt, przedstawiac go w ZUDP, pozniej gminie, a pozniej jeszcze czekac 30 dni zanim bede mogl go zrobic? A czy w dokumentach do pozwolenia na budowę nie miałeś planu zagospodarowania działki? U mnie tam są wyrysowane wszelkie instalacje idące od granicy do budynku i na tej podstawie są stawiane.

marcinp_KRK
19-08-2008, 12:44
I tu pojawia sie pytanie - czy na te pare metrow pod ziemią od jednej skrzynki do drugiej musze robic projekt, przedstawiac go w ZUDP, pozniej gminie, a pozniej jeszcze czekac 30 dni zanim bede mogl go zrobic? A czy w dokumentach do pozwolenia na budowę nie miałeś planu zagospodarowania działki? U mnie tam są wyrysowane wszelkie instalacje idące od granicy do budynku i na tej podstawie są stawiane.

W planie zagospodarowania nie ma przylaczy.

pelsona
19-08-2008, 13:16
Było już trochę o tym tutaj
(http://forum.muratordom.pl/kabel-elektryczny,t128588.htm)

Wg mnie nie ma potrzeby robienia projektu na WLZ bo to jest Twoja wewnętrzna sprawa. WLZ-ty nie są nanoszone na podkłady geodezyjne miasta a w związku z tym bezcelowe byłoby uzgadnianie ich w ZUD.
Należy wykonać jedynie odpowiednie pomiary elektryczne potrzebne później przy odbiorze.
pzdr.

marcinp_KRK
19-08-2008, 14:38
Było już trochę o tym tutaj
(http://forum.muratordom.pl/kabel-elektryczny,t128588.htm)

Wg mnie nie ma potrzeby robienia projektu na WLZ bo to jest Twoja wewnętrzna sprawa. WLZ-ty nie są nanoszone na podkłady geodezyjne miasta a w związku z tym bezcelowe byłoby uzgadnianie ich w ZUD.
Należy wykonać jedynie odpowiednie pomiary elektryczne potrzebne później przy odbiorze.
pzdr.

Dzieki :)

Nefer
19-08-2008, 14:58
Jedynie instalacja gazowa wymaga pozwolenia na budowę ( pomiędzy skrzynką w płocie a domem)

marcin714
21-08-2008, 22:58
Wg mnie nie ma potrzeby robienia projektu na WLZ bo to jest Twoja wewnętrzna sprawa. WLZ-ty nie są nanoszone na podkłady geodezyjne miasta a w związku z tym bezcelowe byłoby uzgadnianie ich w ZUD.
Należy wykonać jedynie odpowiednie pomiary elektryczne potrzebne później przy odbiorze.
pzdr.


Skoro WLZ jest jego wewnętrzną sprawą bo wszystko dzieje się na jego prywatnej działce to tak samo budowa domu jest jego wewnetrzną sprawą bo też buduje go na prywatnym gruncie. Wniosek z tej teorii jest taki ,że jeżeli coś budujemy na własnej działce to nic nikomu do tego i żadnych uzgodnień i pozwoleń nie potrzeba.

krzysztof_san
22-08-2008, 06:14
W twoim przypadku na odcinek pomiędzy skrzynką w płocie, a domem nie potrzebujesz osobnego pozwolenia o ile posiadasz pozwolenie na budowę domu. Nie musisz tego także nanosić na mapki, ale dobrze jest to zrobić. W przyszłości gdyby ktoś grzebał Ci w ziemi i uszkodził to możesz dochodzić odszkodowania, bo było na mapie. Projekty i pozwolenia wymagane są jedynie na przyłącze ale to załatwia generalnie energetyka. Ten kawałek traktowany jest jako instalacja wewnetrzna i obejmuje ją projekt/pozwolenie wydane na budowę domu.
A badania musisz zrobić, bo bez protokołów z tych badań nie zgłosisz budynku do użytku w starostwie.
Pozdrawiam
Krzysiek

pelsona
22-08-2008, 09:39
Wg mnie nie ma potrzeby robienia projektu na WLZ bo to jest Twoja wewnętrzna sprawa. WLZ-ty nie są nanoszone na podkłady geodezyjne miasta a w związku z tym bezcelowe byłoby uzgadnianie ich w ZUD.
Należy wykonać jedynie odpowiednie pomiary elektryczne potrzebne później przy odbiorze.
pzdr.


Skoro WLZ jest jego wewnętrzną sprawą bo wszystko dzieje się na jego prywatnej działce to tak samo budowa domu jest jego wewnetrzną sprawą bo też buduje go na prywatnym gruncie. Wniosek z tej teorii jest taki ,że jeżeli coś budujemy na własnej działce to nic nikomu do tego i żadnych uzgodnień i pozwoleń nie potrzeba.

Z prostej i oczywistej sprawy wysnuwasz zbyt daleko idące wnioski. Muszę przyznać że masz bujną wyobraźnię marcin714 8)
Podzielam zdanie krzysztof_san, zresztą sam też o tym wcześniej pisałem.
pzdr.