PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki cement ?



chrobry
19-08-2008, 18:00
Śledząc ceny cementu widze, że jest różnica jeżeli chodzi o gatunek jak mniemam. Czy ten drugiego gatunku jest duzo gorszy ? Do murowania bloczków fundamentowych może być gat. II ? I jeszcze jedno - czy ktos sie spotkał z cementem z Działoszyna http://www.allegro.pl/item418856717_cement_cem_ii_b_m_s_v_32_5_r_warta.h tml mam niedaleko ale nie wiem czy warto ?

adi_
19-08-2008, 18:15
postawilem caly dom oprocz zalania stropu nad czescia mieszkalna i to wyszystko z cementu warta dzialoszyn portlandzki ale byl to gatunek 1 wiec nie wiem jak sie zachowuje 2 gatunek pozdrawiam

chrobry
19-08-2008, 18:33
postawilem caly dom oprocz zalania stropu nad czescia mieszkalna i to wyszystko z cementu warta dzialoszyn portlandzki ale byl to gatunek 1 wiec nie wiem jak sie zachowuje 2 gatunek pozdrawiam

Adi_ możesz mi jeszcze wyjaśnić czy ten cement z podanego przeze mnie linka to jest gatunek I czy II. Rozmawiałem przed chwilą ze sprzedawcą i mówi, że to gatunek I, powszechnie używany w budownictwie. Juz sie troche zamieszałem.

krys1
19-08-2008, 19:34
Oznaczenia I, II, III, IV wskazują na dodatki dodawane do cementu.
Cementy mieszane oznaczone jako II są najczęściej stosowane do zapraw murarskich i tynkarskich.

forgetit
19-08-2008, 19:43
Oznaczenie Cem I i Cem II nie oznacza gatunku tylko skład cementu.
Cem I to cement jednoskładnikowy portlandzki, zawiera tylko klinkier
Cem II to cement portlandzki wieloskladnikowy, oprócz klinkieru może zawierać popioły, żużle albo inne dodatki.

Zukow
19-08-2008, 20:28
kiedyś popiół był jednorodny teraz to cementownie nawet startują w przetargach na utylizację papierosów z przemytu i spalony tytoń lub inne palne świństwa dodają do cementu jako popół - pewnie teoretycznie to nie wpływa na jakość cementu - he he he

chrobry
19-08-2008, 21:00
Wielkie dzieki za rozjaśnienie problemu. W takim razie widze, że ten cement klasy II czyli z domieszkami wart jest ceny a skoro jest tak ogólnie stosowany to nie ma strachu. Mam nadzieje tylko, że ten z Działoszyna będzie dobry.

krys1
20-08-2008, 08:53
Wielkie dzieki za rozjaśnienie problemu. W takim razie widze, że ten cement klasy II czyli z domieszkami wart jest ceny a skoro jest tak ogólnie stosowany to nie ma strachu. Mam nadzieje tylko, że ten z Działoszyna będzie dobry.

I tak najważniejsza będzie wprawa murarza, który w dobrych proporcjach to wszystko "ukręci". :D

adi_
20-08-2008, 17:08
nie wiem co to za cement ale ja bym go nie kupil do domu najlepszy jest portlandzki bynajmniej innego niechcial muraz a on juz kilka domow postawil jest drozszy ale dom ma stac latami ten sam cement kupowalem do scian i fundamentow i do zalewania stropu nad garazem pozdrawiam

pierwek
20-08-2008, 17:15
hehehe :lol: - dobrze że Ci złota do zaprawy nie kazał dosypywać... żeby dom miał większą wartość...

adi_
22-08-2008, 19:21
nie ma w sklepach w proszku a to w sztabah nie bylo by odpowiednie wiec moze dla tego pozdrawiam