PDA

Zobacz pełną wersję : Czy bank da mi kredyt na zakup połowy udziałów w mieszkaniu



tomek159
19-08-2008, 20:31
Czy bank udzieli mi kredytu na zakup połowy udziałów w mieszkaniu .Druga połowa pozostanie własnością innej osoby ??? Jak to jest w sytuacji gdy kredytobiorca nie spłaca rat - bank może zaspokajać swoje roszczenia tylko z hipoteki czy poza hipoteką z innego majątku dłużnika no i czy ustanowienie hipoteki na rzeczonym mieszkaniu wymaga zgody drugiego współwłaściciela ?Z góry dzięki

KrzysztofLis2
19-08-2008, 21:19
To zależy od wielu czynników, m.in. od Twojej zdolności kredytowej i umowy z bankiem...

edde
19-08-2008, 22:43
Czy bank udzieli mi kredytu na zakup połowy udziałów w mieszkaniu .Druga połowa pozostanie własnością innej osoby ??? Jak to jest w sytuacji gdy kredytobiorca nie spłaca rat - bank może zaspokajać swoje roszczenia tylko z hipoteki czy poza hipoteką z innego majątku dłużnika no i czy ustanowienie hipoteki na rzeczonym mieszkaniu wymaga zgody drugiego współwłaściciela ?Z góry dzięki

ja myślę że takie pytania trzeba by zadać w banku, oczekując konkretnej informacji i to w dodatku z pierwszej ręki...

jea
19-08-2008, 23:07
Czy bank udzieli mi kredytu na zakup połowy udziałów w mieszkaniu .Druga połowa pozostanie własnością innej osoby ??? Jak to jest w sytuacji gdy kredytobiorca nie spłaca rat - bank może zaspokajać swoje roszczenia tylko z hipoteki czy poza hipoteką z innego majątku dłużnika no i czy ustanowienie hipoteki na rzeczonym mieszkaniu wymaga zgody drugiego współwłaściciela ?Z góry dzięki

Nie,
a na jakiej podstawie wpisze Ci hipotekę, we współwłasności łącznej????