PDA

Zobacz pełną wersję : ściana kolankowa a strop



shox
19-08-2008, 21:35
Pozdrawiam.zmieniłem strop z monolitycznego na gęsto żebrowy teriva. w projekcie słupy żelbetowe ściany kolankowej (brak jakichkolwiek otworów okiennych)były zatopione w stropie na 80cm.
czy wystarczy zakotwić pręty słupów we wieńcu który jest opuszczony o 4cm względem stropu(belki opierają się na dolnym pręcie zbrojenia wieńca) czy też lekko podgiąć pręty by weszły w przerwę między pustakami w miejscu belki.
czy możliwe jest także przesunięcie o około 0,5 m tych słupów by wypadały w miejscu żebra rozdzielczego.

jajmar
19-08-2008, 21:55
Pozdrawiam.zmieniłem strop z monolitycznego na gęsto żebrowy teriva. w projekcie słupy żelbetowe ściany kolankowej (brak jakichkolwiek otworów okiennych)były zatopione w stropie na 80cm.

Jakiś rysunek albo dokladny opis tego. Jak zatopione słupy na 80cm? Może tyle było zakotwione zbrojenie?



czy wystarczy zakotwić pręty słupów we wieńcu który jest opuszczony o 4cm względem stropu(belki opierają się na dolnym pręcie zbrojenia wieńca) czy też lekko podgiąć pręty by weszły w przerwę między pustakami w miejscu belki.
czy możliwe jest także przesunięcie o około 0,5 m tych słupów by wypadały w miejscu żebra rozdzielczego.

Wystarczy zakotwienie w wieńcu, nie trzeba wprowadzac w płytę.
Co do przesuniecia -mozliwe. Trzeba jednak uważać aby dwa sąsiednie nie rozsuwać tak aby rozstaw wzrósł o metr. Tylko przesuwac wszystkie w jedną stronę. Wiecej mozna powiedziec przy dokładnych wymiarach, siłach itd.

shox
19-08-2008, 22:04
zbrojenie zatopione w płycie.jeżeli chodzi o rostaw to wygląda następująco :
krawędz ściany następnie 286+słup25 następnie248+słup 25 następnie 286-krawędz ściany. projektant potwierdził że wystarczą tylko dwa słupy w ściance kolankowej.wysokość scianki kolankowej 100 ,gr muru ytong 37,5
dach krokwiowo jętkowy

edde
19-08-2008, 22:40
jakoś rzadko te słupy, u mnie przy wysokości ścianek kolankowych 0,8-1,25m rozstaw nie przekracza metra

shox
20-08-2008, 14:38
też mi się wydaje że za rzadko ,ale konstruktor powiedział że wystarczy, bo nie ma zadnych otworów ale jak chcę to mogę sobie dołożyć więcej.